Lucie Talmanová

Datum narození: 27.8.1967
Místo narození: Praha
Profese: někdejší poslankyně ODS
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Někdejší politička Lucie Talmanová byla poslankyní, místopředsedkyní Sněmovny a neúspěšně kandidovala do Senátu. Jejím manželem se stal exšéf ODS Mirek Topolánek.

Po průmyslovce Lucie Talmanová absolvovala obor chemické a energetické zpracování paliv Na VŠCHT v Praze. V letech 1990 až 1994 pracovala jako laboratorní specialistka v oboru radiologie v obchodní společnosti AQUATEST.

LUCIE TALMANOVÁ - OMLUVA ZA NAHÉ FOTKY?

Do ODS vstoupila roku 1991. V letech 1994 až 1998 Lucie Talmanová působila jako zástupkyně starosty Městské části Praha 1; později jen jako členka zastupitelstva a rady městské části. Ve volbách 1998 byla zvolena do Sněmovny. Poslanecký mandát obhájila také roku 2002.

14. srpna 2006 byla Lucie Talmanová zvolena místopředsedkyní Sněmovny. V Parlamentu setrvala do voleb 2010, kdy neúspěšně kandidovala do Senátu za obvod č. 40 – Kutná Hora; se ziskem 12,56 % hlasů skončila na třetím místě.

O LUCII TALMANOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V srpnu 2006 se objevily spekulace o jejím poměru s tehdejším předsedou ODS Mirkem Topolánkem, začátkem ledna 2007 informace, že s ním Lucie Talmanová čeká dítě. Mirek Topolánek otcovství přiznal v dubnu. Syn Nicolas se jim narodil 24. července 2007. Vzali se 3. června 2010.

Lucie Talmanová má dvě děti z předchozího vztahu, a to syna Ondřeje (*1988) a dceru Elišku Lindu (*1989). Mirek Topolánek měl v předchozím manželství s Pavlou Topolánkovou, rozenou Patákovou, děti tři: dcery Petru a Janu a syna Tomáše.

 

Články o celebritě

Mladé ženy v boji o Hrad: Horáčkovy dělí 27 let, u Zemanů to je 21 let Mladé ženy v boji o Hrad: Horáčkovy dělí 27 let, u Zemanů to je 21 let S americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho francouzským protějškem Emmanuelem Macronem se začala… číst článek
Topolánek v duelu s Fischerem: Ptejte se obou kandidátů v přímém přenosu Topolánek v duelu s Fischerem: Ptejte se obou kandidátů v přímém přenosu Pavel Fischer versus Mirek Topolánek. To je obsazení třetího a posledního duelu prezidentských kandidátů,… číst článek
Manželky kandidátů: PROKLETÍ VĚKOVÝCH ROZDÍLŮ?! Manželky kandidátů: PROKLETÍ VĚKOVÝCH ROZDÍLŮ?! Pouhé dva roky, ale také až 27 let! I takové věkové rozdíly panují mezi některými kandidáty na prezidenta… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Jan Chvojka
Jan Chvojka
zobrazit profil Jan  Fischer
Jan Fischer
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká
zobrazit profil Jiří Čejka
Jiří Čejka