Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Zprávařka Klára Doležalová rozjela byznys: Prý s lékem na všechno! Zprávařka Klára Doležalová rozjela byznys: Prý s lékem na všechno! V Česku na Primě moderuje zprávy a v Chorvatsku okopává olivovníky. Klára Doležalová (44) s manželem… číst článek
Snoubenec Růžičkové Glazar (†65): Nesplněné poslední přání! Snoubenec Růžičkové Glazar (†65): Nesplněné poslední přání! I když byl upoutaný na lůžko, plánoval že bude ještě hrát. Hvězda Troškových Kameňáků Václav Glazar… číst článek
Zesnulý Václav Glazar (†65): Troškovi svěřil pár hodin před smrtí svůj plán! Zesnulý Václav Glazar (†65): Troškovi svěřil pár hodin před smrtí svůj plán! Zdeněk Troška patřil mezi nejlepší kamarády zesnulého herce Václava Glazara. Nejenže ho rád obsazoval… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Štěpánka Duchková
Štěpánka Duchková
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná
zobrazit profil Iveta Toušlová
Iveta Toušlová
zobrazit profil Jiří Janeček
Jiří Janeček
zobrazit profil Marcela Augustová
Marcela Augustová
zobrazit profil Jaromír Bosák
Jaromír Bosák