Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Panenky slavných šly na dračku: Čvančarová se Saudkem střelili každou za 100 tisíc! Panenky slavných šly na dračku: Čvančarová se Saudkem střelili každou za 100 tisíc! Šedesát, osmdesát, ale i sto tisíc. To byly částky, které padaly na benefiční aukci panenek českých… číst článek
Oslavenec Voříšek:  Dárek z truhlářství, hned si do něj lehl! Oslavenec Voříšek: Dárek z truhlářství, hned si do něj lehl! Rodina dlouho přemýšlela, co mu dá k narozeninám. Nakonec to vyhrála postel, která se jmenuje Oříšek.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Moderátor Karel Voříšek slaví 53! Ťukněte si s celebritou! Moderátor Karel Voříšek slaví 53! 53. narozeniny dnes slaví moderátor Karel Voříšek. Přejeme všechno nejlepší,… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová
zobrazit profil Marek Eben
Marek Eben
zobrazit profil Dalibor Gondík
Dalibor Gondík
zobrazit profil Partik Rokl
Partik Rokl
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Alexandra Nosková
Alexandra Nosková

Nejnovější profily celebrit