Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Drahoš vs. Zeman na Primě: Kdo byl největší lhář!...a kdo nejlepší smečař Drahoš vs. Zeman na Primě: Kdo byl největší lhář!...a kdo nejlepší smečař Bylo to vůbec poprvé, kdy se oba prezidentští kandidáti střetli tváří v tvář v televizní debatě.… číst článek
První slova Voříška po "nezvládnuté" prezidentské debatě. Kdo vybral bučící publikum? První slova Voříška po "nezvládnuté" prezidentské debatě. Kdo vybral bučící publikum? Velkou kritiku diváků si z první prezidentské debaty Jiřího Drahoše a Miloše Zemana na Primě sklidili… číst článek
„Ubohost, mdlý Voříšek, nedůstojné prostředí.“ Odborníci cupují střet Zemana s Drahošem „Ubohost, mdlý Voříšek, nedůstojné prostředí.“ Odborníci cupují střet Zemana s Drahošem Byla to nedůstojná podívaná, kandidáti na prezidenta nepřekvapili, moderátor Karel Voříšek ano -… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Markéta Mayerová
Markéta Mayerová
zobrazit profil Marcela Augustová
Marcela Augustová
zobrazit profil Vladimír Hron
Vladimír Hron
zobrazit profil Michaela Jílková
Michaela Jílková
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Pavel Novotný
Pavel Novotný
zobrazit profil Eva Perkausová
Eva Perkausová
zobrazit profil Jan Rosák
Jan Rosák