Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Moderátorka Klára Doležalová slavila 45. narozeniny: Zavalená květinami! Moderátorka Klára Doležalová slavila 45. narozeniny: Zavalená květinami! Na 45. narozeniny Klára Doležalová hned tak nezapomene. Dostala nespočet gratulací a hlavně pugétů. … číst článek
Nehoda Tittelbacha: Zpřetrhané vazy a zlomená žebra! Nehoda Tittelbacha: Zpřetrhané vazy a zlomená žebra! Převlékl dres skoro všech televizí, ale co se týče svatby, ještě nedoběhl do cíle. Tak by se dal… číst článek
Exotická infekce? Voříšek v Indii za 7 dní shodil 6 kilo!  Exotická infekce? Voříšek v Indii za 7 dní shodil 6 kilo! Odletěl do Indie a splnil sen, který má z nás skoro každý. Karel Voříšek (54) díky masážím a speciálnímu… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Karel Kopeček
Karel Kopeček
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová Lašková
Gabriela Kratochvílová Lašková
zobrazit profil Aleš Cibulka
Aleš Cibulka
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Jakub Železný
Jakub Železný
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Michal Jagelka
Michal Jagelka
zobrazit profil Lucie Šilhánová
Lucie Šilhánová