Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Moderátoři zpráv FTV Prima: 17 dní v polních podmínkách! Moderátoři zpráv FTV Prima: 17 dní v polních podmínkách! Nejmodernější technologie a zbrusu nový pult! Televize Prima si své moderátory hýčká. Než ale Karel… číst článek
Moderátor Voříšek boural cestou na Muže roku! Těžký náraz a auto viníka na odpis Moderátor Voříšek boural cestou na Muže roku! Těžký náraz a auto viníka na odpis Byl na cestě na finále Muže roku 2017, které má Karel Voříšek (53) dnes večer moderovat. Před dvaceti… číst článek
Parmová v 9. měsíci: Voříšek chytá signály! Parmová v 9. měsíci: Voříšek chytá signály! Dlouho na moderátorce Sandře Parmové (31) nebylo těhotenství ani vidět. V posledním měsíci ji ale… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Karel Kopeček
Karel Kopeček
zobrazit profil Zorka Hejdová
Zorka Hejdová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Hana Krampolová
Hana Krampolová
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Lucie Borhyová
Lucie Borhyová
zobrazit profil Marie Retková
Marie Retková
zobrazit profil Aneta Savarová
Aneta Savarová