Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

25 let televize Prima: Služebně nejstarší je Kašparovská! 25 let televize Prima: Služebně nejstarší je Kašparovská! Vidět 17 hvězd primáckého zpravodajství pěkně pohromadě za jedním stolem, to se nepoštěstí každý… číst článek
Voříšek vybíral voříška Voříšek vybíral voříška Kdo jiný by mohl zasedat v soutěži o nejhezčího psího voříška než Karel Voříšek (54). číst článek
Moderátor Primy Karel Voříšek v slzách: Zemřela mu přítelkyně Moderátor Primy Karel Voříšek v slzách: Zemřela mu přítelkyně Moderátor Zpráv na Primě Karel Voříšek (54) smutní. Jeho kamaráda a velká bojovnice Vlasta Říhová… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Bára Niničová
Bára Niničová
zobrazit profil Nikol Lenertová
Nikol Lenertová
zobrazit profil Soňa Müllerová
Soňa Müllerová
zobrazit profil Martin Smolík
Martin Smolík
zobrazit profil Pavel Poulíček
Pavel Poulíček
zobrazit profil Ilaria D'Amico
Ilaria D'Amico
zobrazit profil Michaela Ochotská
Michaela Ochotská