Karel Voříšek | Celebwiki.cz

Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Karel Voříšek slaví 55! Všechna tajemství jeho života! Karel Voříšek slaví 55! Všechna tajemství jeho života! Je pravá Váha. Než si Karel Voříšek, který dnes slaví 55. narozeniny, vybere na trhu okurku, trvá… číst článek
Moderátorská dvojice Hauptvogel a Kašparovská končí ve zprávách na Primě Moderátorská dvojice Hauptvogel a Kašparovská končí ve zprávách na Primě Ve Velkých Zprávách je místo jen pro tři moderátorské dvojice! A tak návrat Gabriely Laškové (28)… číst článek
Moderátorka Klára Doležalová slavila 45. narozeniny: Zavalená květinami! Moderátorka Klára Doležalová slavila 45. narozeniny: Zavalená květinami! Na 45. narozeniny Klára Doležalová hned tak nezapomene. Dostala nespočet gratulací a hlavně pugétů. … číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Karel Šíp
Karel Šíp
zobrazit profil Halina Pawlovská
Halina Pawlovská
zobrazit profil Jana Adámková
Jana Adámková
zobrazit profil Libor Bouček
Libor Bouček
zobrazit profil Šárka Kubelková Volemanová
Šárka Kubelková Volemanová
zobrazit profil Laďka Něrgešová
Laďka Něrgešová
zobrazit profil Lucie Výborná
Lucie Výborná