Karel Voříšek

Datum narození: 12.10.1963
Místo narození: Slaný
Profese: moderátor televizního zpravodajství
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Karel Voříšek je populární český moderátor televizních zpráv, který byl dlouhá léta tváří televize Nova. Až do roku 2013, pak přešel na Primu.

Karel Voříšek vystudoval gymnázium v Kralupech nad Vltavou, kde byl zároveň předsedou celoškolského výboru SSM. Poté pokračoval studiem politických věd (vědeckého komunismu) na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a v roce 1984 se stal členem KSČ. Od druhého ročníku vysoké školy se stal předsedou Fakultního výboru SSM.

V roce 1985 začal Karel Voříšek pracovat jako programový hlasatel Československé televize, kde se stal později také redaktorem. Podílel se především na pořadu Vysílá studio Jezerka a v roce 1999 odešel ke konkurenci do televize Nova. Stal se moderátorem Televizních novin a byl jím až do roku 2013. To, že je Karel Voříšek oblíbeným a velmi populárním českým moderátorem dokládá fakt, že je držitelem hned tří zrcátek v anketě TýTý. V roce 2008 se stal absolutním vítězem ankety.

Působení Karla Voříška v Televizních novinách na TV Nova ukončila v roce 2013 jeho minulost. Server Aktuálně.cz v roce 2012 uveřejnil informace publikované v knize Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ve kterých se píše, že oblíbený moderátor byl v minulosti agentem StB. Televize Nova ho na pět měsíců stáhla z televizních obrazovek a v březnu 2013 ukončil Karel Voříšek na Nově své působení. Informace o své spolupráci s StB popřel a prostřednictvím svého advokáta podal žalobu na ochranu osobnosti. V květnu 2013 nastoupil jako moderátor zpravodajství do konkurenční televize FTV Prima.

V jednom oblíbený moderátor Karel Voříšek své fanynky zklamal - nemají u něj šanci. Žije totiž s o patnáct let mladším tiskovým mluvčím ministerstva vnitra Vladimírem Řepkou.

 

Články o celebritě

Nikol Štíbrová na konci šestinedělí: Zajímá se o rozměry babyboxu Nikol Štíbrová na konci šestinedělí: Zajímá se o rozměry babyboxu Herečku Nikol Štíbrovou (30) nyní plně zaměstnává péče o synka Mathiase. Nestíhá proto ani s kamarádkami… číst článek
Jaroslava Obermaierová: Hrůzně vypadající nehoda! Jaroslava Obermaierová: Hrůzně vypadající nehoda! Těžkou hlavu a plné ruce práce s opravou nedávno koupeného auta má teď Jaroslava Obermaierová (71).… číst článek
Moderátorce Primy zničila úsměv dlažební kostka! Všude bylo krve jako z vola, přiznala Moderátorce Primy zničila úsměv dlažební kostka! Všude bylo krve jako z vola, přiznala Ta má ale smůlu. Moderátorka Odpoledních zpráv na Primě Eliška Čeřovská (27) se musela vypořádat… číst článek

Další Moderátoři

zobrazit profil Václav Moravec
Václav Moravec
zobrazit profil Emma  Smetana
Emma Smetana
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková
zobrazit profil Petr Suchoň
Petr Suchoň
zobrazit profil Michal Jančařík
Michal Jančařík
zobrazit profil Petr Jablonský
Petr Jablonský
zobrazit profil Markéta Fialová
Markéta Fialová
zobrazit profil Alexander Hemala
Alexander Hemala