Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Fischerova zpověď 11 let po kolapsu: Jak jsem na půl minuty zemřel Fischerova zpověď 11 let po kolapsu: Jak jsem na půl minuty zemřel Přestalo mu tlouct srdce. Sám o tom říká: „Na třicet vteřin jsem umřel.“ Jiří Fischer, 36letý hokejový… číst článek
Hadamczik je OPAČNÍK: Zapomíná a připomíná lesní požár Hadamczik je OPAČNÍK: Zapomíná a připomíná lesní požár Vypráví se takový vtip. Fanoušci jednoho klubu říkají fanouškům jiného klubu: „Víte, co si o vás… číst článek
Jandač odkryl před trenéry karty. Teď se odhalíme do naha, přednášel Jandač odkryl před trenéry karty. Teď se odhalíme do naha, přednášel Josef Jandač vyložil karty na stůl. Reprezentační kouč na čtvrtek uspořádal seminář pro trenéry z… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Petr  Vampola
Petr Vampola
zobrazit profil Martin Shenar
Martin Shenar
zobrazit profil Aňa Štaidlová
Aňa Štaidlová
zobrazit profil Barron William Trump
Barron William Trump
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Arnošt Lustig
Arnošt Lustig