Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Jablonec vábí z Anglie Kozáka. Útočník českou ligu ještě nehrál Jablonec vábí z Anglie Kozáka. Útočník českou ligu ještě nehrál Byl by to senzační tah, pokud by se ho Jablonci podařilo dotáhnout do konce. Severočeský klub podle… číst článek
Mladší dorost Sparty drtí konkurenci, soupeřům dává skoro 7 gólů na zápas Mladší dorost Sparty drtí konkurenci, soupeřům dává skoro 7 gólů na zápas V hokejové Tipsport extralize si užívají obdiv hokejisté Liberce, kteří získali plný počet bodů desetkrát… číst článek
Sýkora o roli experta: Po MS v televizi skončím, odejít se má v nejlepším Sýkora o roli experta: Po MS v televizi skončím, odejít se má v nejlepším Má v sobě něco, co jiní ne. Dar vystihnout detail a s jemnou ironií či vtipem ho přednést publiku.… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Zíma
Josef Zíma
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Petr Brzeska
Petr Brzeska
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Petra Kvitová
Petra Kvitová
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson