Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Vysoká hra Zdeňka Haníka o postavení trenérů: Ohrožený druh Vysoká hra Zdeňka Haníka o postavení trenérů: Ohrožený druh Když Slavia vyhrála letos fotbalový titul, první strana deníku Sport nabídla vcelku logicky fotku… číst článek
Vysoká hra Zdeňka Haníka: Jandačův, Lenerův a Bukačův hokej Vysoká hra Zdeňka Haníka: Jandačův, Lenerův a Bukačův hokej Skončené neúspěšné MS v hokeji, nový mistr fotbalové ligy i nezvolení předsedy FAČR – to je přetlak… číst článek
Musil o českém hokeji: Když ho budeme pomlouvat, půjde do kytek Musil o českém hokeji: Když ho budeme pomlouvat, půjde do kytek Po sedmnácti letech je na volné noze, v Edmontonu mu vypršel kontrakt skauta brázdícího svět s notesem… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Preiss
Martin Preiss
zobrazit profil Jim Parsons
Jim Parsons
zobrazit profil Zuzana Rosáková
Zuzana Rosáková
zobrazit profil Tomáš Tuhý
Tomáš Tuhý
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Miroslav Frajbiš
Miroslav Frajbiš
zobrazit profil Pavel Šámal
Pavel Šámal
zobrazit profil Princezna Diana
Princezna Diana