Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Hokej čeká válka gigantů. Sparta potká Kometu o dost dřív, než se čekalo Hokej čeká válka gigantů. Sparta potká Kometu o dost dřív, než se čekalo V létě si asi oba malovaly, jak se potkají v play off. A až to přijde, bude to nářez. Hokejová řežba,… číst článek
Hokejový osud marodícího Havláta. Vášeň, které nebylo přáno Hokejový osud marodícího Havláta. Vášeň, které nebylo přáno Až do nástupu Tomáše Hertla zůstával Martin Havlát dlouho posledním českým hráčem, který se… číst článek
Jablonec vábí z Anglie Kozáka. Útočník českou ligu ještě nehrál Jablonec vábí z Anglie Kozáka. Útočník českou ligu ještě nehrál Byl by to senzační tah, pokud by se ho Jablonci podařilo dotáhnout do konce. Severočeský klub podle… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil LeBron James
LeBron James
zobrazit profil Richard Podroužek
Richard Podroužek
zobrazit profil Jan Kolář
Jan Kolář
zobrazit profil Novak Djokovič
Novak Djokovič
zobrazit profil Ivan Horník
Ivan Horník
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Aneta Netolická
Aneta Netolická
zobrazit profil Paul McCartney
Paul McCartney

Nejnovější profily celebrit