Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Říha trenérem reprezentace! Dostal všechny hlasy a smlouvu na dva roky Říha trenérem reprezentace! Dostal všechny hlasy a smlouvu na dva roky Novým trenérem hokejové reprezentace se podle očekávání stal Miloš Říha starší. Ve funkci nahradí… číst článek
Říha, kouč, co budí emoce. V čem by reprezentaci pomohl a kde jsou rizika? Říha, kouč, co budí emoce. V čem by reprezentaci pomohl a kde jsou rizika? Když budete chtít, najdete na každém kandidátovi ten hlavní důvod, proč by měl vést národní tým zrovna… číst článek
Tlak se zmenšil, nároky klesly. Český hokej se ale potřebuje hrabat zpátky Tlak se zmenšil, nároky klesly. Český hokej se ale potřebuje hrabat zpátky Dobrých dvacet let se mistrovství světa rozjíždí stejným scénářem. Mluví se o medaili, hledají se… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Leona Machálková
Leona Machálková
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Tomáš  Vincour
Tomáš Vincour
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová
zobrazit profil Hans Klok
Hans Klok
zobrazit profil Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil