Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Dudův netradiční dotazník: Průšvihy? Jen drobnůstky a všechny jsem ustál Dudův netradiční dotazník: Průšvihy? Jen drobnůstky a všechny jsem ustál Patřil k největším postrachům extraligových stadionů. Hokejový útočník… číst článek
Sýkora s Hynkem o společné kariéře, novém angažmá v Soči i reprezentaci Sýkora s Hynkem o společné kariéře, novém angažmá v Soči i reprezentaci Dohromady mají jedenáct titulů, mimo jiné i zlato z mistrovství světa do 20 let. Přesto se jména… číst článek
Strach dát mládí šanci? Důvodů, proč "starci" vládnou v lize, je mnohem víc Strach dát mládí šanci? Důvodů, proč "starci" vládnou v lize, je mnohem víc Před necelým měsícem svět oslavoval devatenáctiletého Kyliana Mbappého. Francouzského teenagera,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Bohumil Stibal
Bohumil Stibal
zobrazit profil Marek Fichtner
Marek Fichtner
zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Roman Kreuziger
Roman Kreuziger
zobrazit profil Josef Voleman
Josef Voleman
zobrazit profil Tomáš Kocman
Tomáš Kocman