Alois Hadamczik

Datum narození: 20.6.1952
Místo narození: Kravaře
Profese: hokejový trenér
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Reprezentační trenér Alois Hadamczik přivezl s národním hokejovým týmem olympijský bronz z Turína 2006. Na mistrovství světa dosáhli čeští hokejisté pod jeho vedením dvakrát třetího a jednou druhého místa.

Alois Hadamzcik se narodil v německy hovořící rodině. Česky se naučil až v první třídě. Po vyučení na strojního zámečníka pracoval jako údržbář. Mezitím hrál hokej za rodné Kravaře, Opavu nebo prvoligovou Kopřivnici. Dálkově studoval strojní průmyslovku, po které následoval obor trenérství na Univerzitě Karlově.

Koučovat začal Alois Hadamzcik v roce 1984. Kromě Třince, Vítkovic a Sparty vedl týmy i v Německu. Na reprezentačního trenéra kandidoval poprvé v roce 2002. Tehdy ho ještě přebruslil Slavomír Lener. O čtyři roky později si už trenérskou lavičku Alois Hadamzcik vzít nenechal. Dobrý cit pro hru předvedl hned na zimních olympijských hrách 2006, kdy si jeho svěřenci vydobyli bronz. K národnímu týmu se vrátil v roce 2010. V roce 2014 měl v Soči opět pod taktovkou olympijský hokejový tým.

Kromě hokeje vsadil Alois Hadamzcik i na podnikání. Spoluvlastnil fotbalový Baník Ostrava. V Kravařích vybudoval sportovní areál. Má několik nemovitostí.

S manželkou Sylvou Hadamczikovou vychovali syna Marcela a dceru Nicol. Několik let je Hadamczikovou přítelkyní Lucie Placzková. Rozvádět se ale Alois Hadamzcik nehodlá. Jeho bratr Evžen Hadamczik byl fotbalový trenér.

 

Články o celebritě

Otec a syn v Kometě? Barinka junior zvolil Kanadu, nahradí tam Zadinu Otec a syn v Kometě? Barinka junior zvolil Kanadu, nahradí tam Zadinu V minulém ročníku oblékli dres Olomouce otec a syn Galvasové, před nadcházející sezonou se možnost… číst článek
Asistent Bělohlav: o Hadamczikovi, práci s mládeží a tlaku v Motoru Asistent Bělohlav: o Hadamczikovi, práci s mládeží a tlaku v Motoru Cepuje mladé české talenty, za dva týdny s nimi jako pravá ruka Aloise Hadamczika vyrazí na prestižní… číst článek
Hadamczik o reprezentaci: Dávali jsme si malé cíle. Jak věří Říhovi? Hadamczik o reprezentaci: Dávali jsme si malé cíle. Jak věří Říhovi? Je zpátky. Čtyři roky trvala výluka Aloise Hadamczika od hokejové reprezentace, kterou opustil po… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Nicole Richie
Nicole Richie
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Tereza Černochová
Tereza Černochová
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer