František Rajtoral

Datum narození: 12.3.1986
Datum úmrtí: 23.4.2017
Místo narození: Příbram
Váha: 77 kg
Výška: 180 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Obránce František Rajtoral prošel několik českých fotbalových klubů, aby ukázal, co v něm je. Pak se stal součástí české fotbalové reprtezentace.

Útoky fotbalových protihráčů začal František Rajtoral krotit v mládežnických klubech Příbrami. V roce 2005 odešel za 15 milionů do ostravského Baníku. Po čtyřletém angažmá přestoupil tento fotbalový obránce do Viktorie Plzeň, s níž ovládl první ligu, Český pohár i Superpohár. Zažil s ní také největší úspěchy v Lize mistrů.

V lednu 2014 odešel František Rajtoral na půlroční hostování do německého klubu Hannover 96, s možností opce na trvalý přestup. Důležité zápasy odehrál František Rajtoral i v barvách české reprezentace, kde debutoval v roce 2012 v přátelském utkání proti Irsku. Solidní techniku předvedl v témže roce na mistrovství Evropy.

O FRANTIŠKU RAJTORALOVI ČTĚTE ZDE>>

František Rajtoral žil několik let s partnerkou Petrou Hrůzkovou. Ačkoli patřil mezi špičkové a dobře placené české fotbalisty, nechoval se povýšeně a působil na své okolí skromně. "Není pro něho problém jít si zakopat s malými kluky na louku a naučit je pár fotbalových fint. Je velice skromný, nehraje si na žádnou VIP hvězdu, jako někteří lidé. Máme ho tu všichni rádi, je to super člověk," řekla jeho sousedka Irena Lázničková.

Z Turecka, kde úspěšný František Rajtoral působil, přišla 23. dubna 2017 smutná zpráva, že obránce spáchal sebevraždu

 

Články o celebritě

Ďuriš promluvil o sebevraždách bývalých spoluhráčů Rajtorala a Bystroně Ďuriš promluvil o sebevraždách bývalých spoluhráčů Rajtorala a Bystroně Trhá mu to srdce, když si na mrtvé kamarády vzpomene. Slovenský útočník Michal Ďuriš se rozpovídal… číst článek
Plzeň potvrdila příchod Koláře. Je to jako vracet se domů, řekl záložník Plzeň potvrdila příchod Koláře. Je to jako vracet se domů, řekl záložník To, co avizoval deník Sport už v minulém týdnu, je oficiálně potvrzeno. Do Viktorie Plzeň se vrací… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jaroslav Špaček
Jaroslav Špaček
zobrazit profil Šárka Záhrobská-Strachová
Šárka Záhrobská-Strachová
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Lukáš Masopust
Lukáš Masopust
zobrazit profil Jiří Veselý
Jiří Veselý
zobrazit profil Ondřej Zahustel
Ondřej Zahustel
zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun