Lukáš Rosol

Datum narození: 24.7.1985
Místo narození: Brno
Váha: 81 kg
Výška: 196 cm
Profese: tenista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tenista Lukáš Rosol se stal vítězem Davisova poháru v letech 2012 a 2013. Na okruhu ATP World Tour se začal pohybovat roku 2004.

Lukáš Rosol se na žebříčku ATP byl ve dvouhře nejvýše klasifikován v květnu 2013 na 33. místě a ve čtyřhře pak v říjnu téhož roku na 73. pozici. Jeho trenérem je bývalý český daviscupový reprezentant Ctislav Doseděl, tenisovými vzory pak Patrick Rafter a Sláva Doseděl. Na nejvyšší grandslamové úrovni se ve dvouhře nejdále probojoval do třetích kol na French Open 2011 a ve Wimbledonu 2012.

ROSOL SE POCHLUBIL NOVOU LÁSKOU

Právě ve Wimbledonu 2012 Lukáš Rosol poprvé postoupil do hlavní soutěže londýnského turnaje. V úvodním kole si poradil s Chorvatem Ivanem Dodigem ve čtyřech setech a ve druhé fázi jej čekal dvojnásobný vítěz a druhý nasazený Španěl Rafael Nadal. Lukáš Rosol senzačně zdolal jako 100. hráč žebříčku světovou dvojku v pěti setech. Jednalo se o jeho druhou výhru nad hráčem elitní dvacítky žebříčku. Televizní stanice Eurosport uvedla, že se jednalo o jedno z nejpřekvapivějších vítězství v historii tenisu.

Lukáš Rosol se podílel na zisku dvou Davis cupů (2012, 2013) české reprezentace. V únoru 2013 odehrál nejdelší zápas tenisové čtyřhry na okruhu ATP, když se spoluhráčem Tomášem Berdychem porazili švýcarské duo Stanislase Wawrinku a Marca Chiudinelliho v 1. kole světové skupiny Davisova poháru po 7 hodinách a 2 minutách.

O LUKÁŠI ROSOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Rosol si v roce 2008 vzal českou atletku Denisu Rosolovou, tehdy Ščerbovou, ale na jaře 2011 se dvojice rozvedla. Poté Lukáš Rosol žil s o rok starší televizní moderátorkou a modelkou Michaelou Ochotskou. V roce 2014 se vzali a posléze se jim narodil syn André. Už rok a půl po veselce se jejich vztah začal hroutit a manželka se od tenisty odstěhovala.

Tenista Lukáš Rosol byl spojován s půvabnou trenérkou Anetou Znamenáčkovou. Po rozvodu s manželkou, který proběhl necelé dva roky po svatbě, se sportovec médiím předvedl se svou novou láskou. Stala se jí někdejší profesionální tenistka Petra Kubinová.

 

Články o celebritě

Ochotská se toho nebojí: Sdílela polonahou fotku! Ochotská se toho nebojí: Sdílela polonahou fotku! Jako spoustě z nás chybí i Míše Ochotské vitamín “Sea“, tedy vitamín “moře“. Po plážích a slunění… číst článek
Držím palečky! Rosolova nová láska fandila jako o život, nakonec marně Držím palečky! Rosolova nová láska fandila jako o život, nakonec marně Dal do toho všechno, a jeho nová láska taky. Tenista Lukáš Rosol (31) se na slavném Wimbledonu prokousal… číst článek
SOUHRN: Kvitové došly síly a na Wimbledonu končí! Češi selhali SOUHRN: Kvitové došly síly a na Wimbledonu končí! Češi selhali Po úterním českém posvícení přišlo ve Wimbledonu vystřízlivění, když vypadlo všech pět českých zástupců… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Jiří Dopita
Jiří Dopita
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Roman Hubník
Roman Hubník