Lukáš Rosol

Datum narození: 24.7.1985
Místo narození: Brno
Váha: 81 kg
Výška: 196 cm
Profese: tenista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tenista Lukáš Rosol se stal vítězem Davisova poháru v letech 2012 a 2013. Na okruhu ATP World Tour se začal pohybovat roku 2004.

Lukáš Rosol se na žebříčku ATP byl ve dvouhře nejvýše klasifikován v květnu 2013 na 33. místě a ve čtyřhře pak v říjnu téhož roku na 73. pozici. Jeho trenérem je bývalý český daviscupový reprezentant Ctislav Doseděl, tenisovými vzory pak Patrick Rafter a Sláva Doseděl. Na nejvyšší grandslamové úrovni se ve dvouhře nejdále probojoval do třetích kol na French Open 2011 a ve Wimbledonu 2012.

ROSOL SE POCHLUBIL NOVOU LÁSKOU

Právě ve Wimbledonu 2012 Lukáš Rosol poprvé postoupil do hlavní soutěže londýnského turnaje. V úvodním kole si poradil s Chorvatem Ivanem Dodigem ve čtyřech setech a ve druhé fázi jej čekal dvojnásobný vítěz a druhý nasazený Španěl Rafael Nadal. Lukáš Rosol senzačně zdolal jako 100. hráč žebříčku světovou dvojku v pěti setech. Jednalo se o jeho druhou výhru nad hráčem elitní dvacítky žebříčku. Televizní stanice Eurosport uvedla, že se jednalo o jedno z nejpřekvapivějších vítězství v historii tenisu.

Lukáš Rosol se podílel na zisku dvou Davis cupů (2012, 2013) české reprezentace. V únoru 2013 odehrál nejdelší zápas tenisové čtyřhry na okruhu ATP, když se spoluhráčem Tomášem Berdychem porazili švýcarské duo Stanislase Wawrinku a Marca Chiudinelliho v 1. kole světové skupiny Davisova poháru po 7 hodinách a 2 minutách.

O LUKÁŠI ROSOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Rosol si v roce 2008 vzal českou atletku Denisu Rosolovou, tehdy Ščerbovou, ale na jaře 2011 se dvojice rozvedla. Poté Lukáš Rosol žil s o rok starší televizní moderátorkou a modelkou Michaelou Ochotskou. V roce 2014 se vzali a posléze se jim narodil syn André. Už rok a půl po veselce se jejich vztah začal hroutit a manželka se od tenisty odstěhovala.

Tenista Lukáš Rosol byl spojován s půvabnou trenérkou Anetou Znamenáčkovou. Po rozvodu s manželkou, který proběhl necelé dva roky po svatbě, se sportovec médiím předvedl se svou novou láskou. Stala se jí někdejší profesionální tenistka Petra Kubinová.

 

Články o celebritě

Luxusní palác Rosola a Ochotské je na prodej za 26 milionů! Podívejte se, jak žili Luxusní palác Rosola a Ochotské je na prodej za 26 milionů! Podívejte se, jak žili Dvoupatrový dům o rozloze 700 m2 v pražské Uhříněvsi, který nechal Lukáš Rosol (32) postavit pro… číst článek
Michaela Ochotská & Lukáš Rosol: Hnízdečko lásky na prodej! Michaela Ochotská & Lukáš Rosol: Hnízdečko lásky na prodej! Luxusní vila, kterou nechal tenista Tomáš Rosol (32) postavit pro manželku Michaelu Ochotskou (32)… číst článek
Tenista Rosol končí, je po operaci! Svoji lásku Petru vybavil bourákem Tenista Rosol končí, je po operaci! Svoji lásku Petru vybavil bourákem Po sportovní stránce prožil celosezonní noční můru, v soukromí to ovšem šlape! Tenista Lukáš Rosol… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Anna Kurnikovová
Anna Kurnikovová
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Ivan Hlinka
Ivan Hlinka
zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Natália Molchanová
Natália Molchanová
zobrazit profil Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon
zobrazit profil Rafael Nadal
Rafael Nadal