Lukáš Rosol

Datum narození: 24.7.1985
Místo narození: Brno
Váha: 81 kg
Výška: 196 cm
Profese: tenista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Tenista Lukáš Rosol se stal vítězem Davisova poháru v letech 2012 a 2013. Na okruhu ATP World Tour se začal pohybovat roku 2004.

Lukáš Rosol se na žebříčku ATP byl ve dvouhře nejvýše klasifikován v květnu 2013 na 33. místě a ve čtyřhře pak v říjnu téhož roku na 73. pozici. Jeho trenérem je bývalý český daviscupový reprezentant Ctislav Doseděl, tenisovými vzory pak Patrick Rafter a Sláva Doseděl. Na nejvyšší grandslamové úrovni se ve dvouhře nejdále probojoval do třetích kol na French Open 2011 a ve Wimbledonu 2012.

ROSOL SE POCHLUBIL NOVOU LÁSKOU

Právě ve Wimbledonu 2012 Lukáš Rosol poprvé postoupil do hlavní soutěže londýnského turnaje. V úvodním kole si poradil s Chorvatem Ivanem Dodigem ve čtyřech setech a ve druhé fázi jej čekal dvojnásobný vítěz a druhý nasazený Španěl Rafael Nadal. Lukáš Rosol senzačně zdolal jako 100. hráč žebříčku světovou dvojku v pěti setech. Jednalo se o jeho druhou výhru nad hráčem elitní dvacítky žebříčku. Televizní stanice Eurosport uvedla, že se jednalo o jedno z nejpřekvapivějších vítězství v historii tenisu.

Lukáš Rosol se podílel na zisku dvou Davis cupů (2012, 2013) české reprezentace. V únoru 2013 odehrál nejdelší zápas tenisové čtyřhry na okruhu ATP, když se spoluhráčem Tomášem Berdychem porazili švýcarské duo Stanislase Wawrinku a Marca Chiudinelliho v 1. kole světové skupiny Davisova poháru po 7 hodinách a 2 minutách.

O LUKÁŠI ROSOLOVI ČTĚTE ZDE>>

Lukáš Rosol si v roce 2008 vzal českou atletku Denisu Rosolovou, tehdy Ščerbovou, ale na jaře 2011 se dvojice rozvedla. Poté Lukáš Rosol žil s o rok starší televizní moderátorkou a modelkou Michaelou Ochotskou. V roce 2014 se vzali a posléze se jim narodil syn André. Už rok a půl po veselce se jejich vztah začal hroutit a manželka se od tenisty odstěhovala.

Tenista Lukáš Rosol byl spojován s půvabnou trenérkou Anetou Znamenáčkovou. Po rozvodu s manželkou, který proběhl necelé dva roky po svatbě, se sportovec médiím předvedl se svou novou láskou. Stala se jí někdejší profesionální tenistka Petra Kubinová.

 

Články o celebritě

Zastínila Ochotskou! Rosolova láska Petra chodí po Číně naostro Zastínila Ochotskou! Rosolova láska Petra chodí po Číně naostro Šikovnými ručičkami upravené poprsí jeho exmanželky Michaely Ochotské (32) je dávno zapomenuto. Tenista… číst článek
Češi popíjeli při Davis Cupu! Alkohol? Ne, v láhvi byla cola se solí, hájí Jebavého Češi popíjeli při Davis Cupu! Alkohol? Ne, v láhvi byla cola se solí, hájí Jebavého Vypadalo to nadějně, dopadlo to smutně. Čeští tenisté o víkendu nezvládli baráž s Nizozemskem (2:3)… číst článek
Černošek: Budoucnost českého tenisu? Roste nám talent, jaký tu dlouho nebyl Černošek: Budoucnost českého tenisu? Roste nám talent, jaký tu dlouho nebyl Na hraně pádu ze Světové skupiny balancuje český daviscupový tým. Historicky teprve druhý sestup… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Serena Williams
Serena Williams
zobrazit profil Tomáš Jun
Tomáš Jun
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne