Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Podle data narození odhalíte, jaká »šelma« se ve vás skrývá: Víte, jaké jste zvíře? Podle data narození odhalíte, jaká »šelma« se ve vás skrývá: Víte, jaké jste zvíře? Nejen podle znamení zvěrokruhu, ale i podle dne a měsíce narození o sobě můžete zjistit mnohé. Třeba… číst článek
Bývalá hvězda Eva Hurychová o životě s tyranem! Bývalá hvězda Eva Hurychová o životě s tyranem! Dříve patřila mezi špičky našeho hudebního nebe. V tu dobu tedy mezi Zagorku, Rottrovou nebo Zelenkovou.… číst článek
Opuštěný zpěvák a herec Václav Noid Bárta: Velké plány s dcerou a tátou Opuštěný zpěvák a herec Václav Noid Bárta: Velké plány s dcerou a tátou Manželství mu nevydrželo ani tři roky. Teď má Václav Noid Bárta (36) před prvním rozvodovým stáním… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Petr Janda
Petr Janda
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Vladimír Mišík
Vladimír Mišík
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová