Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Hrad roztančí Zemanův ples: Lístky za 10 tisíc, Michal David a kanec do tomboly Hrad roztančí Zemanův ples: Lístky za 10 tisíc, Michal David a kanec do tomboly Prezidentský pár Miloš a Ivana Zemanovi v pátek po roční pauze opět uspořádají charitativní ples.… číst článek
Bývalý šéf Miss Zapletal: Stočesová byl omyl, ale stál za ní Železný Bývalý šéf Miss Zapletal: Stočesová byl omyl, ale stál za ní Železný Je otcem novodobé soutěže Miss u nás, díky tomu dlouho platil za hlavního arbitra ženské krásy v… číst článek
Štědrovečerní Kouzelník Žito Šafařík: V 11 odešel z domova, pak uklízel v Německu!  Štědrovečerní Kouzelník Žito Šafařík: V 11 odešel z domova, pak uklízel v Německu! Čtyřiadvacetiletý student Denis Šafařík získal se svou první filmovou rolí ten nejlukrativnější… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Kid  Rock
Kid Rock
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
zobrazit profil David Deyl
David Deyl
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka