Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

10 pohádek, které ovládly letošní Vánoce: Hned dvě novinky zesměšnila »stará« Popelka! 10 pohádek, které ovládly letošní Vánoce: Hned dvě novinky zesměšnila »stará« Popelka! Letošní Vánoce byly tradičně ve znamení nových pohádek České televize. A všechny snímky převálcovaly… číst článek
Kde se točily slavné české pohádky? Přehled hradů a zámků Kde se točily slavné české pohádky? Přehled hradů a zámků Po roce opět nastal čas plný pohádek, které neodmyslitelně patří k českým Vánocům. Televizní obrazovky… číst článek
Smutné Vánoce celebrit: Arabela má strach o syna, Neckář utíká do kostela Smutné Vánoce celebrit: Arabela má strach o syna, Neckář utíká do kostela Vánoční svátky by si každý z nás přál strávit se svými nejbližšími v klidu a pohodě. Ne vždy se toto… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Radka Fišarová
Radka Fišarová
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil José Carreras
José Carreras
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška