Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Škrty v muzikálu: Skupina ABBA nepovolila TOP hit Vondráčkové Škrty v muzikálu: Skupina ABBA nepovolila TOP hit Vondráčkové S tím nikdo nepočítal! Producent Oldřich Lichtenberg (55) vsadil na největší pecky Heleny Vondráčkové… číst článek
Neckář oslavil 75. A po dvou letech útrap si nadělil… Nově opravený dům! Neckář oslavil 75. A po dvou letech útrap si nadělil… Nově opravený dům! Dary bude přijímat postupně. Václav Neckář, který oslavil 75. narozeniny, už nějaké gratulace dostal,… číst článek
75. narozeniny Václava Neckáře: DVA ROKY ÚTRAP S BARÁKEM 75. narozeniny Václava Neckáře: DVA ROKY ÚTRAP S BARÁKEM Dary bude přijímat postupně. Václav Neckář, který měl včera 75. narozeniny, už nějaké gratulace dostal,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Katy Perry
Katy Perry
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald