Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Pokladní doplatila na nacistické symboly. A co ty sovětské? Komunisté gumují srpy! Pokladní doplatila na nacistické symboly. A co ty sovětské? Komunisté gumují srpy! Pokladní z Kauflandu s paží potetovanou nacistickými symboly přišla o práci a má opletačky s policií.… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Petr Janda slaví 75 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Petr Janda slaví 75 75. narozeniny dnes slaví zpěvák Petr Janda. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek
Fikejzová slavila 90: Gott poslal kytici, Chodúr zazpíval! Fikejzová slavila 90: Gott poslal kytici, Chodúr zazpíval! Napsala 240 textů, a to pro naše největší hvězdy! Jiřina Fikejzová před pár dny oslavila svoje 90.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Waldemar Matuška
Waldemar Matuška
zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Magdalena Kožená
Magdalena Kožená
zobrazit profil Tina
Tina
zobrazit profil Karolína Chytilová
Karolína Chytilová
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová