Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Zeman zkritizoval České lvy. A Michal David mu zapěl: „Miloši, ty na to máš“ Zeman zkritizoval České lvy. A Michal David mu zapěl: „Miloši, ty na to máš“ Projev, hudba a vystoupení vybraných zpěváků. A také některá kontroverzní jména mezi hosty. Tak vypadala… číst článek
Zeman pozval Trošku na inaugurační večírek: Proč režisér nepřijel? Zeman pozval Trošku na inaugurační večírek: Proč režisér nepřijel? Na počest inaugurace prezidenta Miloše Zemana (73) dnes od 18 hodin proběhne slavnostní večírek na… číst článek
Zeman slavil s věrnými: „Bitva skončila,“ radoval se na koncertě s Hůlkou a Vondráčkovou Zeman slavil s věrnými: „Bitva skončila,“ radoval se na koncertě s Hůlkou a Vondráčkovou Miloš Zeman promluvil ke svým věrným na Pražském hradě, kam je sezval na koncert po své druhé inauguraci.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tomáš Ortel
Tomáš Ortel
zobrazit profil Pavol Habera
Pavol Habera
zobrazit profil Pink
Pink
zobrazit profil Eva Pilarová
Eva Pilarová
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný