Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Šok pro Kubišovou: Bratr Heleny Vondráčkové se jí omluvil za celou rodinu! Šok pro Kubišovou: Bratr Heleny Vondráčkové se jí omluvil za celou rodinu! Na konci své kariéry se Marta Kubišová (74) rozloučila se svými fanoušky koncertem ve vyprodané Lucerně,… číst článek
Legenda Marta Kubišová: Ke zpěvu se vrátila kvůli videu za 60 000 Kčs! Legenda Marta Kubišová: Ke zpěvu se vrátila kvůli videu za 60 000 Kčs! „Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ zpívá Marta Kubišová v písni Modlitba pro Martu. S ní se vrátila… číst článek
Fotograf Otto Dlabola: Marta má nádherné rty! Fotograf Otto Dlabola: Marta má nádherné rty! „Svým způsobem jsem Martu Kubišovou miloval,“ říká Otto Dlabola (72), který zpěvačku fotil v dobách… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Prince  (Rogers Nelson)
Prince (Rogers Nelson)
zobrazit profil Tonya Graves
Tonya Graves
zobrazit profil Adam Levine
Adam Levine
zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Olivie Žižková
Olivie Žižková
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka