Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Vystřiženo z GEN: Somr prozradil skrytý fígl v razítkovací scéně v Ostře sledovaných vlacích Vystřiženo z GEN: Somr prozradil skrytý fígl v razítkovací scéně v Ostře sledovaných vlacích Oscarový film Ostře sledované vlaky z roku 1966 je plný slavných hereckých tváří. Jednou z nich byl… číst článek
Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil! Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil! Nekompromisní ve sportu i písničkách. Naše nejslavnější textařka a také rekordmanka ve sprintu Jiřina… číst článek
Vondráčková oslavila 70. narozeniny: Kde zůstali Gott, Korn, Neckář a spol.? Vyměnila je za mladší! Vondráčková oslavila 70. narozeniny: Kde zůstali Gott, Korn, Neckář a spol.? Vyměnila je za mladší! Žádný Karel Gott (77), ani Jiří Korn (67). Helena Vondráčková se v 70 letech spojila s mladými umělci.… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Petra Janů
Petra Janů
zobrazit profil Britney Spears
Britney Spears
zobrazit profil Snoop Dogg
Snoop Dogg
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Ike Turner
Ike Turner
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Vojta Nedvěd
Vojta Nedvěd