Václav Neckář

Datum narození: 23.10.1943
Místo narození: Praha
Výška: 169 cm
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Neckář je český popový zpěvák a filmový herec. Na svém kontě má mnoho známých českých hitů, zahrál si i v oskarovém filmu Ostře sledované vlaky.

Václav Neckář začínal v 60. letech jako divadelní elév, pracoval i v písničkářském divadle. Ve světě divadla měl jednu velkou výhodu – byl synovcem známého herce Eduarda Dubského. Právě díky jeho pověsti mohl účinkovat například v divadle Rokoko.

Později byl Václav Neckář společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Mimo jiné nazpíval písničky k filmům Jak básníci přicházejí o iluze nebo Jak utopit doktora mráčka.

Od 70. let koncertoval Václav Neckář se skupinou Bacily, jejímž členem byl mimo jiné i Neckářův bratr Jan. Pro skupinu psala hity slavná česká jména. Například Karel Svoboda, Petr Hapka nebo Petr Janda. Právě v tomto období přišly nejznámější Neckářovy popové hity jako Stín katedrál, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě nebo Lékořice.

Václav Neckář si musel projít ve svém životě i těžším obdobím. To když prodělal mozkovou příhodu, po které musel držet mimo jiné velmi přísnou dietu. Vše ale zvládl a jeho comeback stál za to. V roce 2011 se jeho písnička Půlnoční k filmu Alois Nebel stala velkým rádiovým hitem.

Právě s filmem spojil Václav Neckář značnou část své kariéry. S nadsázkou se dá říct, že když zrovna nezpíval, stál před kamerou. Nejvíce se proslavil v oscarovém filmu Jiřího Menzela podle novely Bohumila Hrabala Ostře sledované vlaky. S Helenou Vondráčkovouzase excelovali v oblíbené pohádce Šíleně smutná princezna.

 

Články o celebritě

Fikejzová slavila 90: Gott poslal kytici, Chodúr zazpíval! Fikejzová slavila 90: Gott poslal kytici, Chodúr zazpíval! Napsala 240 textů, a to pro naše největší hvězdy! Jiřina Fikejzová před pár dny oslavila svoje 90.… číst článek
Vystřiženo z GEN: Somr prozradil skrytý fígl v razítkovací scéně v Ostře sledovaných vlacích Vystřiženo z GEN: Somr prozradil skrytý fígl v razítkovací scéně v Ostře sledovaných vlacích Oscarový film Ostře sledované vlaky z roku 1966 je plný slavných hereckých tváří. Jednou z nich byl… číst článek
Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil! Textařka Fikejzová slavila 90. narozeniny: Gott se omluvil! Nekompromisní ve sportu i písničkách. Naše nejslavnější textařka a také rekordmanka ve sprintu Jiřina… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Jitka Boho
Jitka Boho
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil František Nedvěd
František Nedvěd
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey