Vladimír Hron

Datum narození: 25.6.1966
Místo narození: Most
Profese: moderátor, zpěvák, komik, imitátor
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Bavič, moderátor a imitátor Vladimír Hron je známý nejen díky svému talentu, ale také díky svým častým milostným avantýrám.

V rodném Mostě v letech 1982 – 1986 vystudoval Vladimír Hron gymnázium. Muž, který dnes dokáže k nepoznání předvést vystoupení i zpěv Karla Gotta, Michala Davida, Petra Jandy, Václava Neckáře, ale třeba i Johna Lennona a dalších, začínal v roce 1981 v humoristické dvojici Hron & Jaroš. V pubertě zpíval ve skupině Renesance působící hlavně v Litvínově, následně pracoval i jako DJ a jako člen Amatérského divadla Viktora Oktábce začal s imitováním hlasů. Po maturitě dvakrát neuspěl při přijímacích zkouškách na DAMU – přesto, že talentové zkoušky udělal. Aby nemusel na vojnu, nastoupil na pedagogickou fakultu UJEP. Školu ale nikdy dokončit nechtěl a také nedokončil.

Odešel v roce 1987 a svou roli v tom údajně sehrálo šestiměsíční manželství, které v té době Hron uzavřel. Potom zhruba měsíc pracoval jako pokrývač, nakonec šel ale raději učit. Získal místo suplenta na jedné základní škole a několik měsíců tam zůstal. Pak přišel povolávací rozkaz. Vladimír Hron svůj postoj k vojně nezměnil a tak nakonec skončil na psychiatrii, kde úspěšně sehrál roli psychicky nemocného člověka. Chvíli si pobyl v blázinci, ale nakonec se dostal do civilu. Od roku 1988 do roku 1992 potom působil jako loutkoherec v mosteckém Divadle Rozmanitostí.

O roku 1992 do roku 1996 pracoval jako moderátor v soukromém Rádiu Most. Nakonec ale přešel na volnou nohu a živil se bavením publika na akcích. Z rodných severních Čech ho za krátko dostala výhra v pořadu TV Nova Liga Gagů, kde si ho všiml manažer Stanislav Procházka ml. a pod jeho vedením začal vystupovat po celé republice. Vladimír Hron byl dokonce tak úspěšný, že v roce 1998 získal hlavní cenu festivalu Haškova Lipnice. Spolupráce HronaProcházkou zaujala významného režiséra české hudební zábavy Františka Poláka. Několikrát se sešli na Kavčích horách a byl z toho pořad Abeceda hvězd, odvysílaný v roce 2000 Českou televizí jako součást pořadu Šance. Tím se Vladimír Hron proslavil mezi televizními baviči.

V letech 2001 – 2004 uváděl Vladimír Hron pořad Jsou hvězdy, které nehasnou, od ledna do září roku 2005 potom podobný pořad Hvězdy letí do století a v listopadu 2005 pojmenoval František Polák další podobný pořad podle debutové show Abeceda hvězd. Abeceda se vysílala do roku 2007. Z roku 2005 má Hron dokonce vlastní CD Zpívám. Od té doby vystupuje bavič na všech televizních stanicích, moderuje v Tip rádiu a působí jako mluvčí fotbalového klubu Baník Most.

V průběhu života byl třikrát ženatý. Se svou druhou manželkou Renatou byl patnáct let a mají spolu dvě děti, dceru Renatu a syna Vladimíra. K rozpadu manželství údajně přispěly bavičovy časté zálety, hlavní důvod odloučení páru byl ale podle Hrona jiný. Po rozvodu se v roce 2011 znovu oženil s téměř o dvacet let mladší Michaelou.