Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Dukla vyhlíží revoluci. Ve hře změna vlastníka i Kozlův návrat  Dukla vyhlíží revoluci. Ve hře změna vlastníka i Kozlův návrat Zákulisní jednání jdou do finále, velký převrat na Julisce je blízko. Dukla se podle… číst článek
Cipro: Krmenčík měl v zimě odejít. Co udělal Trpišovský ve Slavii za chybu? Cipro: Krmenčík měl v zimě odejít. Co udělal Trpišovský ve Slavii za chybu? Byť v nejvyšší soutěži vedl Slavii i Plzeň, jeho srdce patří jednoznačně do Edenu. A od zítřejšího… číst článek
Rvačka o ligové hity. Plzeň, Slavia i Sparta cílí na posily, kdo je v kurzu? Rvačka o ligové hity. Plzeň, Slavia i Sparta cílí na posily, kdo je v kurzu? Mají stejné zájmy – v ligové soutěži i na přestupovém trhu. V obou sférách touží Plzeň, Slavia i… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil David Krejčí
David Krejčí
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Jan Kopecký
Jan Kopecký
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Pavel Petřikov
Pavel Petřikov
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica