Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Trpišovský, Guľa... Šilhavý to má ve Slavii nahnuté, kdo ho může nahradit? Trpišovský, Guľa... Šilhavý to má ve Slavii nahnuté, kdo ho může nahradit? Chystá se velká sláva, 125 let od založení Slavie, a na ni naváže částečně příjemná a částečně nepříjemná… číst článek
Nezmar odvolání Šilhavého (zatím) neřešil. Rozhodne pondělní schůzka Nezmar odvolání Šilhavého (zatím) neřešil. Rozhodne pondělní schůzka Jaroslav Šilhavý zůstává trenérem Slavie. Tedy zatím. Jak avizoval po utkání s Astanou (0:1), dnes… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michel Platini
Michel Platini
zobrazit profil Michaela Hrubá
Michaela Hrubá
zobrazit profil Alina Kabajeva
Alina Kabajeva
zobrazit profil Jan Kudlička
Jan Kudlička
zobrazit profil Petr Švancara
Petr Švancara
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Bořek Dočkal
Bořek Dočkal