Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Krásná herečka vyvedla fotbalistu Sýkoru na premiéru: Šijí s nimi všichni čerti! Krásná herečka vyvedla fotbalistu Sýkoru na premiéru: Šijí s nimi všichni čerti! Vyrazili na premiéru pohádky Čertoviny, jejíž děj je vážně pekelný. A fotbalista Slavie Jan Sýkora… číst článek
Trpišovský vzal do Španělska pět mladíků. Flo vypadl z kádru Trpišovský vzal do Španělska pět mladíků. Flo vypadl z kádru S fotbalisty pražské Slavie neodcestuje dnes večer na kondiční soustředění do Španělska obránce Per-Egil… číst článek
Šilhavý: Hušbauer se mi omluvil, Trpišovský za nic nemůže Šilhavý: Hušbauer se mi omluvil, Trpišovský za nic nemůže Život fotbalového trenéra je občas hodně krutý. Jaroslav Šilhavý slavil na jaře se Slavií titul,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek
zobrazit profil Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Kateřina Emmons
Kateřina Emmons
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben
zobrazit profil Ester Ledecká
Ester Ledecká
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček