Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Štajner o titulu se Šilhavým: Pořád byly srandičky, ale krotil euforii Štajner o titulu se Šilhavým: Pořád byly srandičky, ale krotil euforii Trenéra Jaroslava Šilhavého Jiří Štajner velmi dobře zná. Před pěti lety pod ním v Liberci vybojoval… číst článek
100 NEJ hráčů v české lize: tahouni Slavie i Plzně. Kdo je úplná jednička? 100 NEJ hráčů v české lize: tahouni Slavie i Plzně. Kdo je úplná jednička? POŘADÍ NA 25. - 1. MÍSTĚ | A už jdeme do finále... Kdo má nejlepší mužstvo ve… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal  Balner
Michal Balner
zobrazit profil Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
zobrazit profil Tomáš Řepka
Tomáš Řepka
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Jaromír Blažek
Jaromír Blažek
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Karel Piták
Karel Piták