Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Los a termíny kvalifikace EURO: Češi si zahrají s Anglií. Šilhavý se nebojí Los a termíny kvalifikace EURO: Češi si zahrají s Anglií. Šilhavý se nebojí Čeští fotbalisté se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2020 utkají v pětičlenné skupině… číst článek
Blbá nálada je pryč! Šilhavého tým si rychle získal fanoušky Blbá nálada je pryč! Šilhavého tým si rychle získal fanoušky Celým stadionem mohutně znělo: „Patrik Schick! Patrik Schick!“ Byla 81. minuta a český útočník střídal.… číst článek
Hapal si užil první triumf. Navrátilec Stoch se těší na zápas "doma" Hapal si užil první triumf. Navrátilec Stoch se těší na zápas "doma" Návrat na Slovensko pro něj snad nemohl dopadnout lépe. Trenér Pavel Hapal, který koučoval několik… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Vojtěch Štursa
Vojtěch Štursa
zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann
zobrazit profil Jaroslav Poříz
Jaroslav Poříz
zobrazit profil Barbora Hermannová
Barbora Hermannová
zobrazit profil Jaroslav Kopřiva
Jaroslav Kopřiva
zobrazit profil Radek Faska
Radek Faska
zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová