Jaroslav Šilhavý

Datum narození: 3.12.1961
Místo narození: Plzeň
Profese: bývalý fotbalista a trenér
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Šilhavý je bývalý fotbalový obránce a uznávaný trenér působící na lavičce prvoligového celku FK Baumit Jablonec. Má za sebou mnoho úspěchů.

Jaroslav Šilhavý se narodil 3. prosince 1961 v Plzni. Původně jako obránce hrál v nižších soutěžích za Chotěšov a Plzeň, ale díky angažmá v prvoligových klubech RH Cheb (1980–1990), SK Slavia Praha (1990–1994), FC Petra Drnovice (1994–1997) a FK Viktoria Žižkov (1997–1999) nasbíral rekordních 465 ligových startů, v nichž vstřelil 26 gólů.

Jaroslav Šilhavý odstartoval trenérskou kariéru po skončení hráčské aktivity ve Viktorii Žižkov, kde se stal asistentem Zdeňka Ščasného a od léta 2002 Vítězslava Lavičky. Poté působil jako asistent Jiřího Kotrby ve Spartě a hlavní kouč B Týmu. V roce 2007 se stal trenérem Kladna, které udržel v první lize, následovalo nepovedené angažmá ve Viktorii Plzeň, v letech 2009-2011 vedl Dynamo České Budějovice.

Jaroslav Šilhavý v létě 2011 nahradil na lavičce Slovanu Liberec Petra Radu a tým dovedl k zisku mistrovského titulu a do šestnáctifinále Evropské ligy. V půli dubna 2014 jej vedení Liberce odvolalo poté, co vyšlo najevo, že se od nové sezony 2014/15 domluvil na trenérském angažmáMiroslavem Peltou, majitelem FK Baumit Jablonec.

Jaroslav Šilhavý působil i u reprezentace. V letech 2003 až 2009 působil u národního týmu v roli asistenta reprezentačních trenérů Karla Brücknera a Petra Rady.

 

Články o celebritě

Šéf Dočkal, verze 2.0. Vyskočil z české bubliny a chová se jinak než ve Spartě Šéf Dočkal, verze 2.0. Vyskočil z české bubliny a chová se jinak než ve Spartě Reprezentace je, nebo vlastně byla, ve fázi hledání lídra. Našla ho. V Bořku Dočkalovi. Byť se mnozí… číst článek
Máte se na co těšit, slíbil Kozák před Českem. Chválil Schicka i Krmenčíka Máte se na co těšit, slíbil Kozák před Českem. Chválil Schicka i Krmenčíka Trenér slovenských fotbalistů Ján Kozák očekává, že sobotní zápas Ligy národů s českým týmem v Trnavě… číst článek
Šilhavý? Nehledá výmluvy,  hráči za ním půjdou, věří Lüftner Šilhavý? Nehledá výmluvy, hráči za ním půjdou, věří Lüftner Jaroslav Šilhavý? Lidský trenér, obrovský profesionál. Hráči u něj vědí, na čem jsou, umí s nimi… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch
zobrazit profil Tomáš Portyk
Tomáš Portyk
zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Vítězslav Gebas
Vítězslav Gebas
zobrazit profil Jiří Orság
Jiří Orság
zobrazit profil Barbora Seemanová
Barbora Seemanová
zobrazit profil Milan Švenger
Milan Švenger
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička