Ota Zaremba

Datum narození: 22.4.1957
Místo narození:  Havířov
Profese: vzpěrač
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Otevřeně se přiznává k tomu, že v době své největší slávy užíval doping. Vzpěrač a zlatý olmypionik Ota Zaremba tvrdí, že v té době nebyl jediný.

Narodil se v Havířově. Od mládí se Ota Zaremba věnuje vzpírání. Svůj největší úspěch slavil v roce 1980, kdy získal zlatou olympijskou medaili ve vzpírání, kategorie do 100 kg, na hrách v Moskvě. Tu bojkotovalo mnoho západních zemí, kvůli sovětské invazi do Afganistánu. Ten samý rok se Ota Zaremba stal Sportovcem roku 1980. Kvůli častým zraněním ale Ota Zaremba už nikdy nedosáhl takových úspěchů.

V polovině 80. let musel vzhledem k svým zraněním sportovní kariéru ukončit. Protože neměl žádné vzdělání zaměřené na sport, nedostal místo trenéra, a tak Ota Zaremba musel jít pracovat do dolu ve Stonavě. V roce 1989 se pustil do podnikání.

Otevřeně se přiznává k užívání anabolických steroidů, v době svého vítězství na olympijských hrách. Prý mu doktoři poradili, aby 20 dní před závody steroidy vyřadil, díky tomu byly testy na doping negativní. Dále Ota Zaremba tvrdí, že v té době dopovali všichni sportovci, dokonce na doporučení klubů. S touto kauzou byla spojována také bývalá koulařka Helena Fibingerová nebo běžkyně Jarmila Kratochvílová.

V roce 2010 vstoupil Ota Zaremba do ultrapravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a později vyhodil ze svého sportovní klubu všechny sportovce romského původu. Za tuto svou činnost byl kritizován českým svazem vzpírání i Českým olympijských výborem.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Kateřina Šafránková
Kateřina Šafránková
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Tomáš Hübschman
Tomáš Hübschman
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík