Martin Konvička

Datum narození: 2.11.1969
Místo narození: Opava
Profese: entomolog, politický aktivista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Martin Konvička je český entomolog a docent na Jihočeské univerzitě. Byl také předsedou protiislámského spolku Blok proti islámu, rozpuštěného v roce 2016.

Martin Konvička vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Doktorský titul získal později na katedře zoologie Biologické fakulty Jihočeské univerzity. Od 90. let se zabývá ekologií motýlů s přesahy k jiným živočichům.

Martin Konvička se zajímá o společenské dopady ekologického myšlení. Ekologii a ochraně přírody se věnuje v Entomologickém ústavu AV ČR. Patří mezi odpůrce zásahů do národního parku Šumava a osobně se účastnil i protestů proti tamnímu kácení.

Martin Konvička vstoupil do širšího povědomí svým negativním postojem vůči muslimským uprchlíkům i islámu. Je vedoucím představitelem iniciativy Islám v České republice nechceme a byl předsedou od ní odvozeného spolku Blok proti islámu. Konvička kvůli svým xenofobním výrokům na Facebooku čelí obvinění za podněcování k nenávisti.

Martin Konvička se svým spolkem uspořádal 17. listopadu 2015 na pražském Albertově akci, kde vystoupil i prezident Miloš Zeman. Hrad tvrdí, že akce byla plně v režii Konvičkova spolku, ten však tvrdí, že byla s Hradem dopředu domluvena.

Martin Konvička stál u vzniku Bloku proti islámu v roce 2015. Spolek krátce spolupracoval s politickou stranou Úsvit - Národní demokracie, ale v dubnu 2016 se oba subjekty rozešly ve zlém. Spolek byl rozpuštěn a nahradila ho Iniciativa Martina Konvičky.

Martin Konvička se svou iniciativou vzbudil rozruch 21. srpna 2016 na výročí okupace z roku 1968, kdy na pražském Staroměstském náměstí zinscenoval okupaci džihádisty z Islámského státu (ISIS). Na místě zavládla panika, akci následně ukončila policie. "Divadlo" odsoudili i bezpečnostní experti.

 

Články o celebritě

17. listopad: Tisíce lidí na Václaváku, jásot pro Drahoše a vypískaný Okamura 17. listopad: Tisíce lidí na Václaváku, jásot pro Drahoše a vypískaný Okamura Bouřlivé přijetí prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše na Národní třídě a defilé dalších prezidentských… číst článek
V EU mizí děti, končí v bordelech. Komise chce šestiletým brát otisky V EU mizí děti, končí v bordelech. Komise chce šestiletým brát otisky Děti migrantů se dál stávají terčem obchodníků s lidmi, varuje Evropská komise. K tomu, aby se žalostný… číst článek
Uspěl s Okamurou, šel po uprchlících. Teď poslance Fiedlera láká Robejšek Uspěl s Okamurou, šel po uprchlících. Teď poslance Fiedlera láká Robejšek Nezařazený poslanec Karel Fiedler zvažuje, co se svou politickou budoucností. Do Sněmovny nastoupil… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Tomáš Koubek
Tomáš Koubek
zobrazit profil Jaroslav Dietl
Jaroslav Dietl
zobrazit profil Klára Issová
Klára Issová
zobrazit profil Lemmy Kilmister
Lemmy Kilmister
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Alena  Vitásková
Alena Vitásková
zobrazit profil Herbert Slavík
Herbert Slavík