Martin Konvička

Datum narození: 2.11.1969
Místo narození: Opava
Profese: entomolog, politický aktivista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Martin Konvička je český entomolog a docent na Jihočeské univerzitě. Byl také předsedou protiislámského spolku Blok proti islámu, rozpuštěného v roce 2016.

Martin Konvička vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Doktorský titul získal později na katedře zoologie Biologické fakulty Jihočeské univerzity. Od 90. let se zabývá ekologií motýlů s přesahy k jiným živočichům.

Martin Konvička se zajímá o společenské dopady ekologického myšlení. Ekologii a ochraně přírody se věnuje v Entomologickém ústavu AV ČR. Patří mezi odpůrce zásahů do národního parku Šumava a osobně se účastnil i protestů proti tamnímu kácení.

Martin Konvička vstoupil do širšího povědomí svým negativním postojem vůči muslimským uprchlíkům i islámu. Je vedoucím představitelem iniciativy Islám v České republice nechceme a byl předsedou od ní odvozeného spolku Blok proti islámu. Konvička kvůli svým xenofobním výrokům na Facebooku čelí obvinění za podněcování k nenávisti.

Martin Konvička se svým spolkem uspořádal 17. listopadu 2015 na pražském Albertově akci, kde vystoupil i prezident Miloš Zeman. Hrad tvrdí, že akce byla plně v režii Konvičkova spolku, ten však tvrdí, že byla s Hradem dopředu domluvena.

Martin Konvička stál u vzniku Bloku proti islámu v roce 2015. Spolek krátce spolupracoval s politickou stranou Úsvit - Národní demokracie, ale v dubnu 2016 se oba subjekty rozešly ve zlém. Spolek byl rozpuštěn a nahradila ho Iniciativa Martina Konvičky.

Martin Konvička se svou iniciativou vzbudil rozruch 21. srpna 2016 na výročí okupace z roku 1968, kdy na pražském Staroměstském náměstí zinscenoval okupaci džihádisty z Islámského státu (ISIS). Na místě zavládla panika, akci následně ukončila policie. "Divadlo" odsoudili i bezpečnostní experti.

 

Články o celebritě

Uspěl s Okamurou, šel po uprchlících. Teď poslance Fiedlera láká Robejšek Uspěl s Okamurou, šel po uprchlících. Teď poslance Fiedlera láká Robejšek Nezařazený poslanec Karel Fiedler zvažuje, co se svou politickou budoucností. Do Sněmovny nastoupil… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Markéta Konvičková slaví 23! Ťukněte si s celebritou! Markéta Konvičková slaví 23! 23. narozeniny slaví zpěvačka Markéta Konvičková. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky a… číst článek
Bártu před pěti lety odsoudili. Co dělá superguru Věcí veřejných dnes? Bártu před pěti lety odsoudili. Co dělá superguru Věcí veřejných dnes? V životopisu Víta Bárty má číslo 13 významnou roli. V roce 2013 se stal předsedou Věcí veřejných,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Slávek Boura
Slávek Boura
zobrazit profil Rosie Huntington-Whiteley
Rosie Huntington-Whiteley
zobrazit profil Ondřej Trojan
Ondřej Trojan
zobrazit profil Simona Dvořáková
Simona Dvořáková
zobrazit profil Dagmar Pecková
Dagmar Pecková
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Nikola  Sudová
Nikola Sudová
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková