Martin Konvička

Datum narození: 2.11.1969
Místo narození: Opava
Profese: entomolog, politický aktivista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Martin Konvička je český entomolog a docent na Jihočeské univerzitě. Byl také předsedou protiislámského spolku Blok proti islámu, rozpuštěného v roce 2016.

Martin Konvička vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Doktorský titul získal později na katedře zoologie Biologické fakulty Jihočeské univerzity. Od 90. let se zabývá ekologií motýlů s přesahy k jiným živočichům.

Martin Konvička se zajímá o společenské dopady ekologického myšlení. Ekologii a ochraně přírody se věnuje v Entomologickém ústavu AV ČR. Patří mezi odpůrce zásahů do národního parku Šumava a osobně se účastnil i protestů proti tamnímu kácení.

Martin Konvička vstoupil do širšího povědomí svým negativním postojem vůči muslimským uprchlíkům i islámu. Je vedoucím představitelem iniciativy Islám v České republice nechceme a byl předsedou od ní odvozeného spolku Blok proti islámu. Konvička kvůli svým xenofobním výrokům na Facebooku čelí obvinění za podněcování k nenávisti.

Martin Konvička se svým spolkem uspořádal 17. listopadu 2015 na pražském Albertově akci, kde vystoupil i prezident Miloš Zeman. Hrad tvrdí, že akce byla plně v režii Konvičkova spolku, ten však tvrdí, že byla s Hradem dopředu domluvena.

Martin Konvička stál u vzniku Bloku proti islámu v roce 2015. Spolek krátce spolupracoval s politickou stranou Úsvit - Národní demokracie, ale v dubnu 2016 se oba subjekty rozešly ve zlém. Spolek byl rozpuštěn a nahradila ho Iniciativa Martina Konvičky.

Martin Konvička se svou iniciativou vzbudil rozruch 21. srpna 2016 na výročí okupace z roku 1968, kdy na pražském Staroměstském náměstí zinscenoval okupaci džihádisty z Islámského státu (ISIS). Na místě zavládla panika, akci následně ukončila policie. "Divadlo" odsoudili i bezpečnostní experti.

 

Články o celebritě

Soud o hidžáb vyhrála ředitelka, studentce se omlouvat nemusí Soud o hidžáb vyhrála ředitelka, studentce se omlouvat nemusí Obvodní soud pro Prahu 10 zamítl žalobu somálské studentky, která se domáhala práva na střední škole… číst článek
Arabista: Islamofobové jsou i v ANO či ODS. A proč se Češi bojí muslimů? Arabista: Islamofobové jsou i v ANO či ODS. A proč se Češi bojí muslimů? Nejen extremistické strany a hnutí, ale také členové ODS nebo ANO. Ti všichni podporují mezi lidmi… číst článek
Komentář: Plagiátor Robejšek chce s miliardářem v zádech zachránit blaho národa Komentář: Plagiátor Robejšek chce s miliardářem v zádech zachránit blaho národa Tak se konečně stalo, co se muselo stát. Potom, co Petr Robejšek posílal v médiích dobrý rok armádu… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Miroslav Antl
Miroslav Antl
zobrazit profil Lenka Bílková
Lenka Bílková
zobrazit profil Petr Pavel
Petr Pavel
zobrazit profil Dan Ťok
Dan Ťok
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Karel Poborský
Karel Poborský
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský