Martin Konvička

Datum narození: 2.11.1969
Místo narození: Opava
Profese: entomolog, politický aktivista
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Martin Konvička je český entomolog a docent na Jihočeské univerzitě. Byl také předsedou protiislámského spolku Blok proti islámu, rozpuštěného v roce 2016.

Martin Konvička vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Doktorský titul získal později na katedře zoologie Biologické fakulty Jihočeské univerzity. Od 90. let se zabývá ekologií motýlů s přesahy k jiným živočichům.

Martin Konvička se zajímá o společenské dopady ekologického myšlení. Ekologii a ochraně přírody se věnuje v Entomologickém ústavu AV ČR. Patří mezi odpůrce zásahů do národního parku Šumava a osobně se účastnil i protestů proti tamnímu kácení.

Martin Konvička vstoupil do širšího povědomí svým negativním postojem vůči muslimským uprchlíkům i islámu. Je vedoucím představitelem iniciativy Islám v České republice nechceme a byl předsedou od ní odvozeného spolku Blok proti islámu. Konvička kvůli svým xenofobním výrokům na Facebooku čelí obvinění za podněcování k nenávisti.

Martin Konvička se svým spolkem uspořádal 17. listopadu 2015 na pražském Albertově akci, kde vystoupil i prezident Miloš Zeman. Hrad tvrdí, že akce byla plně v režii Konvičkova spolku, ten však tvrdí, že byla s Hradem dopředu domluvena.

Martin Konvička stál u vzniku Bloku proti islámu v roce 2015. Spolek krátce spolupracoval s politickou stranou Úsvit - Národní demokracie, ale v dubnu 2016 se oba subjekty rozešly ve zlém. Spolek byl rozpuštěn a nahradila ho Iniciativa Martina Konvičky.

Martin Konvička se svou iniciativou vzbudil rozruch 21. srpna 2016 na výročí okupace z roku 1968, kdy na pražském Staroměstském náměstí zinscenoval okupaci džihádisty z Islámského státu (ISIS). Na místě zavládla panika, akci následně ukončila policie. "Divadlo" odsoudili i bezpečnostní experti.

 

Články o celebritě

Zemanovci sebrali studentům heslo listopadu. Rektor Bek: Chystají revoluci? Zemanovci sebrali studentům heslo listopadu. Rektor Bek: Chystají revoluci? „Kdo, když ne my, kdy, když ne teď.“ Heslo studentských shromáždění 17. listopadu ve čtvrtek překvapivě… číst článek
Co kdo „spíská“ 17. listopadu? Sommerová: Brady a dalajlama probudili Česko Co kdo „spíská“ 17. listopadu? Sommerová: Brady a dalajlama probudili Česko 17. listopadu se (nejen) v Praze odehraje řada akcí pod nálepkou Festivalu svobody, během kterého… číst článek
„Slavní“ netáhli. Konvička, Harapes, Čuňas i Slováček ve volbách propadli „Slavní“ netáhli. Konvička, Harapes, Čuňas i Slováček ve volbách propadli Před volbami poutali mezi kandidáty nejvíc pozornosti, ale ve volbách? Zem se po nich slehla a zastínili… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Wolfgang  Priklopil
Wolfgang Priklopil
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Josef Syka
Josef Syka
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Jitka Volfová
Jitka Volfová
zobrazit profil Barack Obama
Barack Obama
zobrazit profil David Hruška
David Hruška
zobrazit profil Roman Štolpa
Roman Štolpa