Marian Kotleba | Celebwiki.cz

Marian Kotleba

Datum narození: 7. 4. 1977
Místo narození: Banská Bystrica
Profese: Politik
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenský politik Marian Kotleba je pravicový extremista, populista. Bývalý učitel informatiky byl jedním z největších překvapení slovenských voleb do parlamentu v březnu 2016. Jeho Lidová strana Naše Slovensko získala přes osm procent hlasů.

Volební úspěch se dostavil přesto, možná právě proto, že se Marian Kotleba nebojí vyvolávat incidenty. Při svém projevu k 70. výročí založení klerofašistického Slovenského státu zakřičel zlověstný slovenský pozdrav z dob 2. světové války Na stráž! a byl zadržen policií.

Marian Kotleba se narodil 7. dubna 1977. Maturitu složil na Střední průmyslové škole v Banské Bystrici. Pak získal titul magistra přírodních věd a inženýra ekonomie. V letech 2001 a 2012 ovšem pracoval jako učitel na Sportovním gymnáziu v Banské Bystrici.

Zároveň byl od roku 2003 lídrem Slovenské pospolitosti, strany, která oslavovala klerofašistický Slovenský stát a její program některá média označila za neonacistický. Tato strana se později musela zrušit, její činnost totiž odporovala slovenské ústavě.

O pár let později porušil Marian Kotleba zákony znovu, když zkoušel ostražitost demokracie a při projevu vyřkl pozdrav slovenských gardistů, sloužících klerofašismu v éře Jozefa Tisa, přisluhovače Adolfa Hitlera .

Není proto divu, že roku 2012 byl jakožto učitel Marian Kotleba odvolán, především díky protestům, že školy by měly být apolitické a není možné, aby v nich učili političtí extrémisté. To vedlo k tomu, že se Marian Kotleba znovu začal angažovat v politice. V krajských volbách v roce 2013 získal post župana (předsedy kraje) a v posledních volbách do parlamentu v roce 2016 překvapivě získal 8,04 % hlasů a tedy 14 křesel.

Za svůj úspěch vděčí Marian Kotleba především imigrační krizi, z které vytěžil, co se dalo. Již dlouho totiž tento politik pořádá pochody proti uprchlíkům i proti Romům, kterých je na Slovensku zhruba 10 %. Romové čelí nesnášenlivosti i Banskobystrickém kraji, ve kterém Marian Kotleba působí jako župan. Sám banskobystrický župan si dovolil nazvat Romy parazity. Vysloužil si za to žalobu Státního zastupitelstva za hanobení národa a rasy.

Od 11. dubna 2016 zavedla Lidová strana Naše Slovensko ve vlacích jakési občanské hlídky. Marian Kotleba si vyžádal od slovenských železnic seznam nejrizikovějších spojů a jeho strana vytvořila tříčlenné skupiny, aby údajně hlídaly bezpečnost ve vlacích. Je však známo, že hlídky jsou především populistickým nástrojem, jak využít dobře živeného strachu z migrační vlny.

Marian Kotleba je od roku 2014 ženatý. Vzal si o 18 let mladší blondýnku Frederiku Pospíšilovou, i s ní se údajně seznámil za vypjatých okolností.

zapřísáhlý nacionalista a banskobystrický hejtman Marian Kotleba (37) se o víkendu oženil. Seznámení s o 18 let mladší manželkou Frederikou Pospíšilovou (19)

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/261487/spojila-je-bitka-nacionalista-kotleba-poznal-manzelku-za-brutalnich-okolnosti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
zapřísáhlý nacionalista a banskobystrický hejtman Marian Kotleba (37) se o víkendu oženil. Seznámení s o 18 let mladší manželkou Frederikou Pospíšilovou (19)

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/261487/spojila-je-bitka-nacionalista-kotleba-poznal-manzelku-za-brutalnich-okolnosti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 

Články o celebritě

Nový hrdina: „Jánošík“ Matovič vypráskal Fica a jedná o vládě i s Kiskou. Na tahu Čaputová Nový hrdina: „Jánošík“ Matovič vypráskal Fica a jedná o vládě i s Kiskou. Na tahu Čaputová Slovensko má nového politického lídra. A končí éra Roberta Fica (Směr-SD). Po sobotních volbách se t... číst článek
Slovenská vláda chce před volbami „rozdat“ miliony. „Nezákonné kupčení,“ obul se Kiska do premiéra Slovenská vláda chce před volbami „rozdat“ miliony. „Nezákonné kupčení,“ obul se Kiska do premiéra Za „nezákonné kupčení“ označil v dnešní předvolební televizní debatě s premiérem Peterem Pellegrinim... číst článek
Potupa pro extremistu Kotlebu. Manželka žádá o rozvod, „pláchla“ se synem do Egypta? Potupa pro extremistu Kotlebu. Manželka žádá o rozvod, „pláchla“ se synem do Egypta? Šéf slovenské populistické strany LSNS a neúspěšný kandidát slovenských prezidentských voleb Marian ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Studnička
Pavel Studnička
zobrazit profil Patrik Nacher
Patrik Nacher
zobrazit profil Maroš Šefčovič
Maroš Šefčovič
zobrazit profil Antonín Prachař
Antonín Prachař
zobrazit profil Svatopluk Němeček
Svatopluk Němeček
zobrazit profil Milan Richter
Milan Richter