Marian Kotleba | Celebwiki.cz

Marian Kotleba

Datum narození: 7.4.1977
Místo narození: Banská Bystrica
Profese: Politik
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Slovenský politik Marian Kotleba je pravicový extremista, populista. Bývalý učitel informatiky byl jedním z největších překvapení slovenských voleb do parlamentu v březnu 2016. Jeho Lidová strana Naše Slovensko získala přes osm procent hlasů.

Volební úspěch se dostavil přesto, možná právě proto, že se Marian Kotleba nebojí vyvolávat incidenty. Při svém projevu k 70. výročí založení klerofašistického Slovenského státu zakřičel zlověstný slovenský pozdrav z dob 2. světové války Na stráž! a byl zadržen policií.

Marian Kotleba se narodil 7. dubna 1977. Maturitu složil na Střední průmyslové škole v Banské Bystrici. Pak získal titul magistra přírodních věd a inženýra ekonomie. V letech 2001 a 2012 ovšem pracoval jako učitel na Sportovním gymnáziu v Banské Bystrici.

Zároveň byl od roku 2003 lídrem Slovenské pospolitosti, strany, která oslavovala klerofašistický Slovenský stát a její program některá média označila za neonacistický. Tato strana se později musela zrušit, její činnost totiž odporovala slovenské ústavě.

O pár let později porušil Marian Kotleba zákony znovu, když zkoušel ostražitost demokracie a při projevu vyřkl pozdrav slovenských gardistů, sloužících klerofašismu v éře Jozefa Tisa, přisluhovače Adolfa Hitlera .

Není proto divu, že roku 2012 byl jakožto učitel Marian Kotleba odvolán, především díky protestům, že školy by měly být apolitické a není možné, aby v nich učili političtí extrémisté. To vedlo k tomu, že se Marian Kotleba znovu začal angažovat v politice. V krajských volbách v roce 2013 získal post župana (předsedy kraje) a v posledních volbách do parlamentu v roce 2016 překvapivě získal 8,04 % hlasů a tedy 14 křesel.

Za svůj úspěch vděčí Marian Kotleba především imigrační krizi, z které vytěžil, co se dalo. Již dlouho totiž tento politik pořádá pochody proti uprchlíkům i proti Romům, kterých je na Slovensku zhruba 10 %. Romové čelí nesnášenlivosti i Banskobystrickém kraji, ve kterém Marian Kotleba působí jako župan. Sám banskobystrický župan si dovolil nazvat Romy parazity. Vysloužil si za to žalobu Státního zastupitelstva za hanobení národa a rasy.

Od 11. dubna 2016 zavedla Lidová strana Naše Slovensko ve vlacích jakési občanské hlídky. Marian Kotleba si vyžádal od slovenských železnic seznam nejrizikovějších spojů a jeho strana vytvořila tříčlenné skupiny, aby údajně hlídaly bezpečnost ve vlacích. Je však známo, že hlídky jsou především populistickým nástrojem, jak využít dobře živeného strachu z migrační vlny.

Marian Kotleba je od roku 2014 ženatý. Vzal si o 18 let mladší blondýnku Frederiku Pospíšilovou, i s ní se údajně seznámil za vypjatých okolností.

zapřísáhlý nacionalista a banskobystrický hejtman Marian Kotleba (37) se o víkendu oženil. Seznámení s o 18 let mladší manželkou Frederikou Pospíšilovou (19)

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/261487/spojila-je-bitka-nacionalista-kotleba-poznal-manzelku-za-brutalnich-okolnosti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
zapřísáhlý nacionalista a banskobystrický hejtman Marian Kotleba (37) se o víkendu oženil. Seznámení s o 18 let mladší manželkou Frederikou Pospíšilovou (19)

Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/261487/spojila-je-bitka-nacionalista-kotleba-poznal-manzelku-za-brutalnich-okolnosti.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy

 

Články o celebritě

Čaputová ještě nemá vyhráno, varuje politolog Just. Co boj s Šefčovičem rozhodne? Čaputová ještě nemá vyhráno, varuje politolog Just. Co boj s Šefčovičem rozhodne? Slovensko může mít poprvé v historii prezidentku. V sobotu v prvním kole voleb zvítězila s velkým… číst článek
Zvolí si naši východní »bratia« poprvé ženu? Zvolí si naši východní »bratia« poprvé ženu? První kolo prezidentských voleb proběhlo včera na Slovensku. Naši východní »bratia« si volili svoji… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslava Němcová
Miroslava Němcová
zobrazit profil Hana Žáková
Hana Žáková
zobrazit profil Jaromír Štětina
Jaromír Štětina
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík
zobrazit profil Josef Táborský
Josef Táborský
zobrazit profil Josef Pavlík
Josef Pavlík
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Anna Falcká
Anna Falcká