David Beran | Celebwiki.cz

David Beran

Datum narození: 26.9.1967
Profese: podnikatel, miliardář
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Podnikatel David Beran, který se řadí mezi české miliardáře, začínal jako nedostudovaný prodavač kopírek. Podnikání mu kromě pohádkového bohatství přineslo i trestní stíhání.

Po gymnáziu nastoupil David Beran na biochemii Přírodovědecké fakulty v Praze. Ke státnicím ale nepřišel. Místo toho začal podnikat. Kromě prodeje kopírek, se kterým začínal v roce 1991, investoval do různých podniků.

DAVID BERAN PRODAL FIRMU ZA 885 MILIONŮ 

Časem se jmění Davida Berana vyšplhalo až ke dvaceti miliardám korun, takže se zařadil mezi nejbohatší Čechy, podobně jako Andrej Babiš či Zdeněk Bakala. Kvůli mnoha soudním i arbitrážním sporům a rozkolům mezi obchodními partnery ale o část pohádkového bohatství přišel.

Čelil i obviněním z daňových úniků. Do jeho firem dokonce napochodovalo speciální komando policejních zakuklenců. Nakonec však státní zástupitelství jeho stíhání zrušilo. Přesto David Beran nadále patří mezi nejmovitělší lidi v ČR. Podniká jak v Česku, tak na Slovensku, v Polsku nebo Rumunsku.

O DAVIDU BERANOVI ČTĚTE ZDE>>

Dlouholetou partnerkou miliardáře Davida Berana je Miss České republiky 1997 Terezie Dobrovolná, s níž se zasnoubil jen krátce poté, co získala korunku královny krásy. Mají spolu dcery Kristýnu a Kateřinu. V červenci 2017 pár čeká další přírůstek do rodiny. Z dřívějšího manželství má zámožný podnikatel ještě syna.

 

Další Finančníci

zobrazit profil Petr Jelínek
Petr Jelínek
zobrazit profil Karel Vágner mladší
Karel Vágner mladší
zobrazit profil Pavel Feřt
Pavel Feřt
zobrazit profil Marek Šíša
Marek Šíša
zobrazit profil Zdeněk Bakala
Zdeněk Bakala
zobrazit profil Jaroslav Vít
Jaroslav Vít
zobrazit profil Sergej Kucherenko
Sergej Kucherenko
zobrazit profil Sepp Blatter
Sepp Blatter