Karel Janeček

Datum narození: 26. 7. 1973
Místo narození: Plzeň
Profese: miliardář, podnikatel, matematik, sponzor Českého slavíka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Miliardář Karel Janeček je matematik, podnikatel, bojovník proti korupci, milovník žen a jako boháč si může dovolit být také mecenášem.

Muž, který se může pyšnit tituly PhD z Carnegie Mellon University v Pittsburghu a MBA z Bradleyho univerzity v Peorii, zbohatl na burze. Jistě v tom Karlu Janečkovi pomohl fakt, že původně studoval na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze teorii pravděpodobnosti.

KAREL JANEČEK BOURAL POD VLIVEM

Karel Janeček preferuje mnohoženství

Jakožto zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček (spolu s ním fond podpořili úspěšní podnikatelé Stanislav Bernard, Radim Jančura nebo herec a moderátor Jan Kraus) platí za bojovníka proti tomuto nešvaru. Podporuje rovněž mladé nadané vědce (Nadační fond Neuron) a vyznává mnohoženství.

To není jediná adrenalinová libůstka, kterou Karel Janeček provozuje. Je vášnivý sportovec a obzvláště miluje parašutismus.

Již na podzim 2021 Karel Janeček nevyloučil kandidaturu na hlavu státu. Prezidentské volby by se měly konat roku 2023.

Janeček se ve Slavíkovi pustil do vlády

Matematik a miliardář Karel Janeček, který se stal sponzorem Českého slavíka, v závěru slavnostního programu 19. listopadu 2021 v proslovu k umělcům a hostům v sále kritizoval protiepidemická opatření vlády Andreje Babiše. Ta podle něj měla zásadní negativní dopad na kulturu a vedla k rozdělení společnosti. TV Nova, která přímý přenos vysílala, se od jeho slov distancovala.

O KARLU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

S první manželkou má dvě dcery. Chodil s lékarnicí a misskou Janou Doleželovou. Té se však jeho bigamismus příčil, tak se rozešli. Netrvalo dlouho a Karel Janeček si našel půvabnou náhradu. I jejich vztah ale skončil. Jeho druhou ženou se v květnu 2015 stala matematička z Tunisu, exotická kráska Mariem Mhadhbi. Již v prosinci se páru narodil syn Karel Yanis Nour.

V říjnu 2017 se miliardář Karel Janeček přiznal, že má milenku. Stala se jí kněžka Lilia Khousnoutdinová, již si také vzal. Začátkem června 2018 mu porodila dceru Isabellu. V květnu 2021 syna Karla George.

O PREZIDENTSKÝCH VOLBÁCH ČTĚTE ZDE>>

PRŮVODCE VÝBĚREM HLAVY STÁTU NAJDETE ZDE>>

 

   

 

Články o celebritě

Soukalová, Bouček, Leová: Nejkrásnější miminka roku 2021! Soukalová, Bouček, Leová: Nejkrásnější miminka roku 2021! Českým i zahraničním osobnostem se v letošním roce narodilo mnoho miminek. Aha! vám přináší jejich k... číst článek
Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) nebude kandidovat v nadcházejících prezidentských volbách. Uvedl to d... číst článek
Svatba Karla Janečka s kněžkou Lilií: Po obřadu velkolepý mejdan! Bílé holubice, střepy a sníh Svatba Karla Janečka s kněžkou Lilií: Po obřadu velkolepý mejdan! Bílé holubice, střepy a sníh Netradiční svatba, ale následující oslava jako z pohádkové knížky. Tak si řekli »ANO« Karel Janeček ... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Marek Šíša
Marek Šíša
zobrazit profil Antonio S. Tornago
Antonio S. Tornago
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Aleš Michl
Aleš Michl
zobrazit profil John Temple
John Temple
zobrazit profil Petr Kellner
Petr Kellner