Karel Janeček | Celebwiki.cz

Karel Janeček

Datum narození: 26.7.1973
Místo narození: Plzeň
Profese: miliardář, podnikatel, matematik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Miliardář Karel Janeček je matematik, podnikatel, bojovník proti korupci, milovník žen a jako boháč si může dovolit být také mecenášem.

Muž, který se může pyšnit tituly PhD z Carnegie Mellon University v Pittsburghu a MBA z Bradleyho univerzity v Peorii, zbohatl na burze. Jistě v tom Karlu Janečkovi pomohl fakt, že původně studoval na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy teorii pravděpodobnosti.

KAREL JANEČEK BOURAL POD VLIVEM

Jakožto zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček (spolu s ním fond podpořili úspěšní podnikatelé Stanislav Bernard, Radim Jančura nebo herec a moderátor Jan Kraus) platí za bojovníka proti tomuto nešvaru. Podporuje rovněž mladé nadané vědce (Nadační fond Neuron) a vyznává mnohoženství.

To není jediná adrenalinová libůstka, kterou Karel Janeček provozuje. Je vášnivý sportovec a obzvláště miluje parašutismus.

O KARLU JANEČKOVI ČTĚTE ZDE>>

S první manželkou má dvě dcery. Chodil s lékarnicí a misskou Janu Doleželovou. Té se však jeho bigamismus příčil, tak se rozešli. Netrvalo dlouho a Karel Janeček si našel půvabnou náhradu. I jejich vztah ale skončil. Jeho druhou ženou se v květnu 2015 stala matematička z Tunisu, exotická kráska Mariem Mhadhbi. Již v prosinci se páru narodil syn Karel Yanis Nour.

V říjnu 2017 se miliardář Karel Janeček přiznal, že má milenku. Stala se jí kněžka Lilia Khousnoutdinová, již si také vzal. Začátkem června 2018 mu porodila dceru Isabellu.    

 

Články o celebritě

Trapasy Českých lvů: „Držkopád“ herce Vančury, nevěra Polívkové a cukrující Janeček! Trapasy Českých lvů: „Držkopád“ herce Vančury, nevěra Polívkové a cukrující Janeček! Předávání hereckých cen Český lev se každoročně neobejde bez skandálů a jiných trapasů. Zatímco předloni… číst článek
Volejbalový Moneyball z Lužin. Lvům Praha pomáhá unikátní systém Volejbalový Moneyball z Lužin. Lvům Praha pomáhá unikátní systém Pod vysokou sítí rozjeli vysokou hru. Inspiruje je málem oscarový snímek Moneyball, jejich zbraní… číst článek
Spojení ezožínky Houdové s minulým životem: Neuvěříte, kým byla! Spojení ezožínky Houdové s minulým životem: Neuvěříte, kým byla! Přestože všichni followeři bývalé Miss World 1999 Heleny Houdové (40) již mohou mít dojem, že je… číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Marek Šilhánek
Marek Šilhánek
zobrazit profil Aleš Michl
Aleš Michl
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Petr Ptáček
Petr Ptáček
zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Miroslav Singer
Miroslav Singer
zobrazit profil Michal Horáček
Michal Horáček
zobrazit profil Pavel Feřt
Pavel Feřt