Josef Kokta | Celebwiki.cz

Josef Kokta

Datum narození: 14. 4. 1957
Místo narození: Benešov
Profese: producent, někdejší multimilionář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Kokta, jenž pohádkově zbohatl na hudebním průmyslu a reklamním holdingu, který od něj koupil mediální magnát Rupert Murdoch, upadl do dluhů a zkrachoval.

Josef Kokta pracoval jako šéfproducent hudebního vydavatelství. Podíl v něm mu vynesl několik desítek milionů korun. Společnost Česká hudba založil Vlastislav Přeček, v roce 2002 od něj ale Josef Kokta koupil tříčtvrtinový podíl a rok nato se pak stal jediným společníkem. Předtím to zkoušel třeba s auty (sedm let spoluvlastnil autoopravnu ProfiCar) nebo s nemovitostmi a poradenstvím (byl spolupmajitelem benešovské společnosti Quo).

JOSEF KOKTA CHTĚL SPÁCHAT SEBEVRAŽDU

Dlouhá léta se Josef Kokta topil v penězích. Měl úspěšný reklamní holding, který v roce 2002 koupil mediální magnát Rupert Murdoch. Pak ale přišlo "riskantní investování na americké akciové burze, světová krize, pád americké banky Lehman Brothers, pokles dolaru až na šestnáct korun za dolar, nesprávné investování, lehkovážnost, moc kamarádů, kterým jsem půjčoval," shrnul své chyby Josef Kokta, který upadl do dluhů a zkrachoval.

O JOSEFU KOKTOVI ČTĚTE ZDE>>

Podnikatel Josef Kokta má za sebou tři rozvody. Jeho třetí ženou byla zpěvačka a moderátorka Gábina Partyšová. O ruku ji požádal na kokosové Jamajce. Vzali se hned dvakrát – prvně ve francouzském Cannes a podruhé v Berouně (obojí proběhlo v roce 2006). Jejich vztah ztroskotal na jeho nevěře. Gábina Partyšová požádala v roce 2012 o rozvod.

Předtím Josef Kokta žil s o devět let mladší Alenou Koktovou, která mu do roku 2003 pomáhala s řízením společnosti Česká hudba.

S Gabinou PartyšovouJosef Kokta syna Kristiána, z předchozích manželství dceru Alenu a syny Josefa a Petra.

Pátého potomka mu porodila Ornella Štiková, která byla důvodem rozvodu s Gábinou Partyšovou. Quentin Kokta přišel na svět v březnu 2013. Tehdy bohatý otec se nijak netajil tím, že s něčím takovým nepočítal, že si atraktivní Ornellu původně našel jen kvůli sexu a že ho rozvod mrzí. Synovu matku si posléze vzal za ženu. V dubnu 2020 mu manželka porodila syna Svena.

 

Články o celebritě

Ornella Koktová přiznala pravdu o synech! Žárlí Quentin (7) na brášku Svena? Ornella Koktová přiznala pravdu o synech! Žárlí Quentin (7) na brášku Svena? Hvězda z reality show Štikovi Ornella Koktová (27) se na apríla stala dvojnásobnou maminkou, svému s... číst článek
Konec šestinedělí oslavila Ornella Koktová s manželem v posteli! Hrozil infarkt Konec šestinedělí oslavila Ornella Koktová s manželem v posteli! Hrozil infarkt Dnes na Den dětí to jsou dva měsíce, kdy Ornella Koktová (27) přivedla na svět druhého syna Svena. S... číst článek
Ornella a Josef Koktovi slaví výročí: Před 9 lety ji jako ženáč našel na internetu! Ornella a Josef Koktovi slaví výročí: Před 9 lety ji jako ženáč našel na internetu! Když jejich milenecký poměr praskl, šanci jejich vztahu nikdo nedával. Dlouhou dobu ani tehdejší man... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jiří Zimola
Jiří Zimola
zobrazit profil Ladislav Kos
Ladislav Kos
zobrazit profil Daniel Farnbauer
Daniel Farnbauer
zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Markéta Monsportová
Markéta Monsportová
zobrazit profil Martin Tomášek
Martin Tomášek