Josef Kokta | Celebwiki.cz

Josef Kokta

Datum narození: 14. 4. 1957
Místo narození: Benešov
Profese: producent, někdejší multimilionář, zkrachovalý podnikatel
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Kokta, jenž pohádkově zbohatl na hudebním průmyslu a reklamním holdingu, který od něj koupil mediální magnát Rupert Murdoch, upadl do dluhů a zkrachoval.

Josef Kokta pracoval jako šéfproducent hudebního vydavatelství. Podíl v něm mu vynesl několik desítek milionů korun. Společnost Česká hudba založil Vlastislav Přeček, v roce 2002 od něj ale Josef Kokta koupil tříčtvrtinový podíl a rok nato se pak stal jediným společníkem. Předtím to zkoušel třeba s auty (sedm let spoluvlastnil autoopravnu ProfiCar) nebo s nemovitostmi a poradenstvím (byl spolupmajitelem benešovské společnosti Quo).

JOSEF KOKTA CHTĚL SPÁCHAT SEBEVRAŽDU

Dlouhá léta se Josef Kokta topil v penězích. Měl úspěšný reklamní holding, který v roce 2002 koupil mediální magnát Rupert Murdoch. Pak ale přišlo "riskantní investování na americké akciové burze, světová krize, pád americké banky Lehman Brothers, pokles dolaru až na šestnáct korun za dolar, nesprávné investování, lehkovážnost, moc kamarádů, kterým jsem půjčoval," shrnul své chyby Josef Kokta, který upadl do dluhů a zkrachoval.

O JOSEFU KOKTOVI ČTĚTE ZDE>>

Podnikatel Josef Kokta má za sebou tři rozvody. Jeho třetí ženou byla zpěvačka a moderátorka Gábina Partyšová. O ruku ji požádal na kokosové Jamajce. Vzali se hned dvakrát – prvně ve francouzském Cannes a podruhé v Berouně (obojí proběhlo v roce 2006). Jejich vztah ztroskotal na jeho nevěře. Gábina Partyšová požádala v roce 2012 o rozvod.

Předtím Josef Kokta žil s o devět let mladší Alenou Koktovou, která mu do roku 2003 pomáhala s řízením společnosti Česká hudba.

S Gabinou PartyšovouJosef Kokta syna Kristiána, z předchozích manželství dceru Alenu a syny Josefa a Petra.

Pátého potomka mu porodila Ornella Štiková, která byla důvodem rozvodu s Gábinou Partyšovou. Quentin Kokta přišel na svět v březnu 2013. Tehdy bohatý otec se nijak netajil tím, že s něčím takovým nepočítal, že si atraktivní Ornellu původně našel jen kvůli sexu a že ho rozvod mrzí. Synovu matku si posléze vzal za ženu. V dubnu 2020 mu manželka porodila syna Svena.

 

Články o celebritě

Náhlá smrt japonské hvězdy (†30) filmu i hudby! Vzal si život sám? Náhlá smrt japonské hvězdy (†30) filmu i hudby! Vzal si život sám? Byl mladý, hezký, talentovaný… a přece neměl vůli žít. Japonský herec Haruma Miura (†30) byl ve svém... číst článek
Přiznání Ornelly Koktové: Dva roky rodinné krize! Jsi chorá, slyšela naposledy Přiznání Ornelly Koktové: Dva roky rodinné krize! Jsi chorá, slyšela naposledy „Ty jseš chorá,“ řekla Monika Štiková (47) ve studiu Blesku své dceři Ornelle (27) a ta jí odpověděl... číst článek
Tohle tělo rodilo?! Ornella Koktová předvedla křivky v plavkách 3 měsíce po porodu! Tohle tělo rodilo?! Ornella Koktová předvedla křivky v plavkách 3 měsíce po porodu! Ornella Koktová (27), která se do povědomí českého národa dostala coby milenka a později manželka zk... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek
zobrazit profil Tereza Jandová
Tereza Jandová
zobrazit profil Jiří Holubář
Jiří Holubář
zobrazit profil Jiří Zmožek
Jiří Zmožek