Milan Baroš | Celebwiki.cz

Milan Baroš

Datum narození: 28. 10. 1981
Místo narození: Valašské Meziříčí
Váha: 72 kg
Výška: 179 cm
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Milan Baroš je fotbalový dravec. Do brány se dere hlava nehlava už od šesti let. Z Vigantic to dopracoval přes Baník až do anglického Liverpoolu a samozřejmě do české reprezentace.

 

Milan Baroš začínal s fotbalem jako dítě, kdy běhal za dorostenecké Vigantice a Rožnov pod Radhoštěm. Z ostravského Baníku přešel v roce 2002 do Liverpoolu, se kterým vyhrál anglický pohár a později i Ligu mistrů.

V létě 2005 přestoupil za 6,5 milionu liber do birminghamského týmu Astona Villa. Po krátké peripetii ve francouzském manšaftu Lyonu, s nímž si Milan Baroš opět potěžkal ligový pohár, přešel do čtyřletého angažmá Galatasaray v Turecku. Ke konci období ho hlavní kouč nepouštěl dlouhodobě do hry, proto se Milan Baroš domluvil na odchodu. Po jedenácti letech se vrátil do Baníku. Svůj plat 20 000 korun věnuje ostravskému klubu na rozvoj fotbalové mládeže.

Svou skvělou formu, rychlost a přehled v malém vápně předváděl také v mládežnických výběrech české reprezentace. Na mistrovstvích Evropy do jednadvaceti let vybojoval Milan Baroš spolu s národní jedenáctkou stříbro a v roce 2002 i zlato. O dva roky později přivezl s A mužstvem bronz z Mistrovství Evropy 2004 konaném v Portugalsku. Útočné duo vytvořil s dlouhánem Janem Kollerem. Oba drží přední příčky v počtu nastřílených branek v reprezentačních zápasech, zároveň patří do Klubu ligových kanonýrů.

V roce 2009 byl Milan Baroš spolu s několika dalšími hráči z národního týmu vyloučen kvůli pozápasovým radovánkám s prostitutkami. Do reprezentace byl znovu povolán po několika měsících. Aféru způsobil také o dva roky dříve, kdy si před kamerunským hráčem zacpal nos a mával před ním rukou. Disciplinární komise mu za nesportovní chování dala stopku na tři zápasy. O pár měsíců později byl Milan Baroš zadržen za rychlou jízdu. Francouzští policisté mu radarem naměřili 271 kilometrů za hodinu, což byl jejich nový rekord.

Mezi jeho úspěchy patří titul nejlepšího tureckého střelce pro rok 2009. Stejného výsledku dosáhl také na Mistrovství Evropy 2004. Jedenkrát vyhrál Milan Baroš anketu Fotbalista roku v kategorii Talent roku.

Reprezentaci opustil po čtvrtfinálovém boji na Euru 2012, jeho slabé výkony byly předtím kritizovány jak odbornou, tak laickou veřejností. Návrat neplánuje.

V roce 2009 se Milan Baroš po čtyřletém vztahu oženil s přítelkyní Terezou Frankovou. Podobizny svých synů Patrika a Mattea si nechal vytetovat na tělo. Mezi jeho bývalé partnerky patří modelky Zuzana Belohorcová, Kateřina Průšová, Eva Kiliánová nebo herečka Hana Kovaříková.

 

Články o celebritě

Na šance se nehraje. Baníku se v Příbrami vzdálila Evropa o další body Na šance se nehraje. Baníku se v Příbrami vzdálila Evropa o další body Pavel Horváth slaví svůj první bod na prvoligovém jevišti v roli hlavního trenéra. Jeho Příbram, pos... číst článek
NOVÁ GENERACE: Šmicer, šampion z vesnice. Odhalil kořeny svého úspěchu NOVÁ GENERACE: Šmicer, šampion z vesnice. Odhalil kořeny svého úspěchu Všechno to začalo u jedné půlmetrové kamenné zídky v zapadlé vísce uprostřed Ústeckého kraje. Do Ver... číst článek
Slavné „nepřestupy“ Čechů: trio do Realu i Necid na mušce Juventusu Slavné „nepřestupy“ Čechů: trio do Realu i Necid na mušce Juventusu Jsou to příběhy, kdy je obrovský fotbalový sen blízko, třeba i na dosah. To by si jeden lehnul do tr... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Voráček
Tomáš Voráček
zobrazit profil Tomáš Sivok
Tomáš Sivok
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová
zobrazit profil Pavel Zavadil
Pavel Zavadil
zobrazit profil Čestmír Kožíšek
Čestmír Kožíšek
zobrazit profil Dominik Suchý
Dominik Suchý
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick