Pavel Soukup | Celebwiki.cz

Pavel Soukup

Datum narození: 31.12.1948
Místo narození: Praha
Profese: dabér a herec

Související celebrity

Životopis

Herec a dabér Pavel Soukup je především známý jako český hlas Arnolda Schwarzeneggera. Zviditelnil se také rolí Roberta Vejnara v Cestách domů.

Tvář vám možná nic neřekne, ale když promluví, máte jasno. Pavel Soukup, dvorní dabér Arnolda Schwarzeneggera, tomuto herci propůjčil hlas už ve více než dvaceti filmech (např. Komando, Policajt ze školky, Predátor, Dvojčata,…). Kromě Schwarzeneggera si ale Pavel Soukup nadaboval spoustu dalších herců, mezi něž patří i Robert Redford (Butch Cassidy a Sundance Kid, Velký Gatsby, Podraz aj.), Nick Nolte (např. 48 hodin, Zbožňuju trable), Tom Selleck (známý ze seriálů Magnum či Přátelé) a Burt Reynolds. Dříve Soukupovým hlasem promlouvali i Bruce Willis, kterého nyní mluví spíše Alexej Pyško, nebo Schwarzeneggerův „sok“ Sylvester Stallone, s nímž je dnes spjatý Pavel Rímský.

Pavel Soukup se nevyhýbá ani animovaným postavičkám, v pohádce Příběh hraček (Toy Story) namluvil Buzze Rakeťáka a v Za plotem jeho hlasem mluvil mýval RJ. Hlas Pavla Soukupa můžeme také slyšet v mnohých dokumentech a také v pořadu STOP, který se věnuje bezpečnosti silničního provozu. Za dabing v letech 1998-2003 získal hned několik cen Týtý.

Nejenom slyšet, ale i vidět byl Pavel Soukup v menších rolích v mnoha televizních inscenacích a pohádkách už od roku 1980, ale výrazněji na sebe upozornil teprve v roce 1993 v seriálu Život na zámku, kde se v roli profesora Karla Máry ucházel o kolegyni Královou v podání Kateřiny Macháčkové. Později se objevil také v seriálech Ulice a Pojišťovna štěstí, v prvních dílech Ordinace v růžové zahradě hrál inženýra Vlka, kterému za manželkou chodil Michal Šebek (ztělesněný Romanem Zachem). V primáckém seriálu Cesty domů několik sezón za sebou řešil vraždy, dokud v roce 2013 nebyla jeho postava Robert Vejnar sama zavražděna.

Pavel Soukup má celkem čtyři děti, nejstarší syn Adam je z prvního manželství s herečkou Zuzanou Geislerovou (teta Ani Geislerové), s herečkou a dabérkou Isabelou Soukupovou (za svobodna Siegelová, dcera architekta Jiřího Siegela), která je o 17 let mladší, má syna Pavla a dvě dcery Patricii a Pamelu. Obě dcery již od útlého věku dabují a starší Patricie si už po boku svého tatínka Pavla dokonce zahrála i v Cestách domů. S Isabelou je Pavel Soukup ženatý již od roku 1989 a společně přežili i jednu velkou tragédii, když jim náhle zemřela zhruba roční holčička Isabela.

 

Články o celebritě

Tohle jsou nejlepší audioknihy roku 2017! Bodovalo Kingovo TO a Zdeněk Svěrák Tohle jsou nejlepší audioknihy roku 2017! Bodovalo Kingovo TO a Zdeněk Svěrák Jejich obliba stoupá, dovolují prožít nejlepší příběhy při všedních denních činnostech. Knihy do… číst článek
Režisérka Simonová (†83): Zemřela královna českých pohádek. Natočila jich 74! Režisérka Simonová (†83): Zemřela královna českých pohádek. Natočila jich 74! Po dlouhém boji s krutou nemocí navždy odešla režisérka Svatava Simonová (†83). Pro Československou… číst článek
Je Gottova vila prokletá? Každý z ní utíká! Je Gottova vila prokletá? Každý z ní utíká! Pod tímhle domem, kam si vozil nejednu milenku, musí snad sedět žába na prameni! Od chvíle, co Karel… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Jitka Ježková
Jitka Ježková
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil Zora Jandová
Zora Jandová
zobrazit profil Oldřich Vlach
Oldřich Vlach
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Kateřina Macháčková
Kateřina Macháčková