Martin Hašek | Celebwiki.cz

Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

Případ Tetteh: musí zabrat, variantou je i odchod. Proč není jako Bony? Případ Tetteh: musí zabrat, variantou je i odchod. Proč není jako Bony? Jestli Sparta v dosavadním průběhu sezony nemá s něčím výraznější problémy, je to střílení gólů.… číst článek
Vyhazov z klokaního doupěte. Sedlák Hašek poznal svůj Chlumec Vyhazov z klokaního doupěte. Sedlák Hašek poznal svůj Chlumec Dva a půl roku a dost. Trenér Martin Hašek v Bohemians narazil na svůj strop a dostal výpověď.… číst článek
Martin Hašek končí v Bohemians. Vedení hledá náhradu, kdo je ve hře? Martin Hašek končí v Bohemians. Vedení hledá náhradu, kdo je ve hře? Trenér Martin Hašek už není trenérem Bohemians Praha 1905. Vedení klubu ho odvolalo kvůli malému… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Sidney Crosby
Sidney Crosby
zobrazit profil Patrik Bartošák
Patrik Bartošák
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Pavel Jasanský
Pavel Jasanský
zobrazit profil Ilona Hlaváčková
Ilona Hlaváčková
zobrazit profil Jaroslav Plašil
Jaroslav Plašil
zobrazit profil David Výborný
David Výborný
zobrazit profil Tomáš Filippi
Tomáš Filippi