Martin Hašek

Datum narození: 19.10.1969
Přezdívka: Hašan
Místo narození: Pardubice
Výška: 180 cm
Profese: bývalý fotbalista, trenér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista a trenér momentálně působící v týmu FK Pardubice. Jeho bratrem je bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Martin Hašek se narodil 19. října 1969 v Pardubicích a tam také začala jeho fotbalová kariéra. Když mu bylo 7, stal se součástí mládežnické akadamie pardubického celku. V Pardubicích se i poprvé podíval do A Týmu, poté prošel týmy Union Cheb a Slovan Liberec, odkud ho v roce 1997 koupila pražská Sparta.

Martin Hašek ve Spartě Praha prožil nejlepší léta své kariéry. Hrál zde do roku 2001 a slavil 4 tituly v lize. Poté následovalo angažmá v Austrii Vídeň, Sturm Grazu, Dynamu Moskva a v roce 2005 se Hašek opět vrátil do Čech, konkrétně do Liberce. Na sezonu 2005/06 přestoupil do Sparty a následující ročník v dresu Příbrami byl jeho poslední.

Martin Hašek za český národní tým debutoval 11. prosince 1996 na Poháru Hassana II. proti Nigérii (výhra 2:1). V A Týmu České republiky odehrál v letech 1996–2001 celkem 14 utkání, gól nevstřelil.

Martin Hašek začínal svou trenérskou kariéru jako asistent na lavičce Sparty, hlavním trenérem se stal v sezoně 2011/12. Po sezoně ho nahradil Vítězslav Lavička. Hašek však ve Spartě dál pokračoval jako trenér B Týmu a šéf mládeže. 

Martin Hašek se po odchodu ze Sparty stal koučem týmu Posázavan Poříčí nad Sázavou. Od 23. června 2014 je hlavním trenérem druholigového týmu FK Pardubice.

 

Články o celebritě

Obrat u Puškáče! Po vyřazení z áčka Opavy neposílí Baník, ale Bohemians Obrat u Puškáče! Po vyřazení z áčka Opavy neposílí Baník, ale Bohemians VÍME PRVNÍ | PŘÍMO Z TURECKA | To, co se před pár dny zdálo jako jednoznačná věc, se nakonec úplně… číst článek
Příliš drahý Dočkal pro Evropu. Klub z Číny poslal studenou sprchu Příliš drahý Dočkal pro Evropu. Klub z Číny poslal studenou sprchu Zdálo se to jako prakticky hotová věc. Jen formalita. Bořek Dočkal bude znovu hráčem Sparty. Tím… číst článek
Co dnes dělá Hartig? Fotbal ho už tolik nebere, upnul se k jinému sportu Co dnes dělá Hartig? Fotbal ho už tolik nebere, upnul se k jinému sportu Nejvíc toho odehrál za Bohemians, ale v dobrém na něj vzpomínají také ve Spartě a zkusil si angažmá… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Šárka Pančochová
Šárka Pančochová
zobrazit profil Jiří Kopáč
Jiří Kopáč
zobrazit profil Jan Rajnoch
Jan Rajnoch
zobrazit profil Pavel Kelemen
Pavel Kelemen
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Dominik Simon
Dominik Simon
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Michal Trávníček
Michal Trávníček