Ivan Horník | Celebwiki.cz

Ivan Horník

Datum narození: 3. 6. 1951
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový funkcionář, generální manažer Viktoria Žižkov
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ivan Horník je český fotbalový funkcionář a generální manažer Viktorie Žižkov, známý ovlivňováním výsledků ligových zápasů v české nejvyšší soutěži.

Ivan Horník býval aktivním hráčem fotbalu, ale prosadil se jako bafuňář. Je vyučeným zámečníkem. Jako funkcionář začínal v klubech SC Radotín a Brandýs nad Labem. V roce 1992 se stal sportovním ředitelem žižkovské Viktorky. Poté působil jeden rok ve Spartě, ale pak se vrátil zpět do Viktorie Žižkov.

V roce 2006 soud Ivanu Horníkovi uložil za ovlivňování výsledků zápasů sedmiměsíční podmínku s pětiletou zkušební lhůtou a zákaz činnosti ve fotbale na 10 let a pokutu 900 000 korun, kterou uhradil ve třech splátkách. V lednu 2012 mu byla polovina trestu prominuta a Horník se vrátil na fotbalovou scénu.

Od února téhož roku Ivan Horník nastoupil jako sportovní ředitel k tehdy třetiligovému FC Chomutov. V září roku 2012 z Chomutova odešel a na prahu roku 2013 přijal nabídku druholigového klubu Bohemians Praha na post generálního manažera, kde ale nečekaně skončil. Od června 2014 je generálním manažerem Viktorie Žižkov.

Na základě zveřejněných policejních odposlechů jeho rozhovorů napsal Petr Čtvrtníček s Jiřím Lábusem parodickou divadelní hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? A aféra se stala legendární. Horník je ženatý a má jednu dceru. 

 

Články o celebritě

Remíza Sparty s Libercem? Sázková kancelář vysvětluje, proč padají kurzy Remíza Sparty s Libercem? Sázková kancelář vysvětluje, proč padají kurzy Navzájem si pomůžeme a vyhrajeme oba. Otazníky se vznášejí nad závěrečným 52. extraligovým kolem. Ně... číst článek
Krmenčík jako buldozer ve skleníku. Jak se z těžkých začátků zrodil střelec Krmenčík jako buldozer ve skleníku. Jak se z těžkých začátků zrodil střelec Před lety by to do něho málokdo řekl, a přece je to pravda. Michael Krmenčík – tak zní jméno, které ... číst článek
Legendární činovník Ivan Horník o penaltě v Edenu: Ta byla přísná! Legendární činovník Ivan Horník o penaltě v Edenu: Ta byla přísná! Za svoji funkcionářskou kariéru viděl snad víc penalt než numizmatik mincí. Legendární činovník Ivan... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Martin Fassati
Martin Fassati
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Michal Ďuriš
Michal Ďuriš
zobrazit profil Jiří Šimánek
Jiří Šimánek
zobrazit profil Floyd Mayweather
Floyd Mayweather
zobrazit profil Barbora Závadová
Barbora Závadová