Milan Škoda | Celebwiki.cz

Milan Škoda

Datum narození: 16.1.1986
Místo narození: Praha
Váha: 85 kg
Výška: 190 cm
Profese: fotbalista

Související celebrity

Životopis

Milan Škoda je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém týmu SK Slavia Praha. Ve své kariéře nastupoval i na postu obránce.

Milan Škoda se narodil 16. ledna 1986 v pražských Vinohradech. Jeho otcem je Milan Škoda starší, který hrával za Bohemians 1905. Jeho bratr, Michal Škoda, v současné době nastupuje za prvoligový celek Zbrojovka Brno. Milan Škoda je známý především tím, že je schopen hrát jak na postu stopera, tak střílet góly v útoku. Nevyniká šikovností a technickou zdatností, ale především bojovností.

Milan Škoda začal svoji fotbalovou kariéru v ČAFCU Praha, odkud v průběhu mládeže přestoupil do Pragisu Satalice. Následně se do ČAFCU Praha vrátil, aby zamířil do Bohemians 1905, kde se v roce 2004 propracoval do seniorského A Týmu.

Milan Škoda působil v letech 2005, 2006 a 2012 na hostování postupně v Mladé Boleslavi, Sokolu Manětín a pražské Slavii. Původně nastupoval na postu stopera, avšak v roce 2007 ho trenér Zbyněk Busta přeškolil na útočníka. V roce 2012 trvale přestoupil do Slavie.

Milan Škoda ve Slavii začínal na postu útočníka, ve zpackané sezoně 2013/14 ho trenér Miroslav Koubek přesunul na pozici stopera. Slavia byla krok od sestupu z ligy. V sezoně 2014/15 převzal mužstvo Miroslav Beránek a vrátil Škodu do útoku, který předvedl i se svými spoluhráči úžasný vstup do sezony, kdy ve třech utkání nasázel čtyří góly. Na pozici stopera ho nahradila ikona klubu Martin Latka, který se vrátil z Düsseldorfu.

 

Články o celebritě

Slavia odletěla do Milána. Máme sílu to na Interu zvládnout, věří Škoda Slavia odletěla do Milána. Máme sílu to na Interu zvládnout, věří Škoda Fotbalisté pražské Slavie jako tradičně už dva dny před venkovním pohárovým utkáním zamířili k úternímu… číst článek
Hoftych o Balutovi: Doporučil ho Škoďák. Je nadržený na novou šanci Hoftych o Balutovi: Doporučil ho Škoďák. Je nadržený na novou šanci Byť o Alexandra Balutu stály Teplice či České Budějovice, rumunský fotbalista zvolil za místo svého… číst článek
Tajemství Slavie. Kdo z hráčů půjde chytat, když přijdou o všechny brankáře? Tajemství Slavie. Kdo z hráčů půjde chytat, když přijdou o všechny brankáře? Mají přeplněný kádr kvalitními hráči. Přesto o víkendu tlačila fotbalovou Slavii pata v brankovišti.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dominika Cibulková
Dominika Cibulková
zobrazit profil Jan Kovář
Jan Kovář
zobrazit profil Lukáš Rosol
Lukáš Rosol
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Eden Hazard
Eden Hazard
zobrazit profil Jiří Skalák
Jiří Skalák
zobrazit profil Lukáš Gdula
Lukáš Gdula
zobrazit profil Jiří  Novotný
Jiří Novotný