Milan Škoda | Celebwiki.cz

Milan Škoda

Datum narození: 16. 1. 1986
Místo narození: Praha
Váha: 85 kg
Výška: 190 cm
Profese: fotbalista

Související celebrity

Životopis

Milan Škoda je český profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém týmu SK Slavia Praha. Ve své kariéře nastupoval i na postu obránce.

Milan Škoda se narodil 16. ledna 1986 v pražských Vinohradech. Jeho otcem je Milan Škoda starší, který hrával za Bohemians 1905. Jeho bratr, Michal Škoda, v současné době nastupuje za prvoligový celek Zbrojovka Brno. Milan Škoda je známý především tím, že je schopen hrát jak na postu stopera, tak střílet góly v útoku. Nevyniká šikovností a technickou zdatností, ale především bojovností.

Milan Škoda začal svoji fotbalovou kariéru v ČAFCU Praha, odkud v průběhu mládeže přestoupil do Pragisu Satalice. Následně se do ČAFCU Praha vrátil, aby zamířil do Bohemians 1905, kde se v roce 2004 propracoval do seniorského A Týmu.

Milan Škoda působil v letech 2005, 2006 a 2012 na hostování postupně v Mladé Boleslavi, Sokolu Manětín a pražské Slavii. Původně nastupoval na postu stopera, avšak v roce 2007 ho trenér Zbyněk Busta přeškolil na útočníka. V roce 2012 trvale přestoupil do Slavie.

Milan Škoda ve Slavii začínal na postu útočníka, ve zpackané sezoně 2013/14 ho trenér Miroslav Koubek přesunul na pozici stopera. Slavia byla krok od sestupu z ligy. V sezoně 2014/15 převzal mužstvo Miroslav Beránek a vrátil Škodu do útoku, který předvedl i se svými spoluhráči úžasný vstup do sezony, kdy ve třech utkání nasázel čtyří góly. Na pozici stopera ho nahradila ikona klubu Martin Latka, který se vrátil z Düsseldorfu.

 

Články o celebritě

Sestava Slavie na derby: mládí zatím selhává, vrátí se podzimní jádro? Sestava Slavie na derby: mládí zatím selhává, vrátí se podzimní jádro? Jindřich Trpišovský volá: Bořile, Takácsi, Ševčíku, vraťte se! Mladá sestava českého mistra na začát... číst článek
Slavia je pacient na JIPce. Stanciu u hry musí přemýšlet, jenže mám obavy... Slavia je pacient na JIPce. Stanciu u hry musí přemýšlet, jenže mám obavy... Jednou nechám Spartičku odfrknout a zaměřím se na jiný klub z Prahy. Tentokrát na sešívky z Vršovic.... číst článek
Musa jako hit jara. Může být nový Džeko? Prosadí se, věří Vavruška Musa jako hit jara. Může být nový Džeko? Prosadí se, věří Vavruška Na podzim neměla Slavia produktivního útočníka, rozebíralo se to zleva zprava. Konec těchto debat? Z... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Křížek
David Křížek
zobrazit profil Michaela Sejpalová
Michaela Sejpalová
zobrazit profil Michal Šlesingr
Michal Šlesingr
zobrazit profil Pavol Demitra
Pavol Demitra
zobrazit profil Zbyněk Irgl
Zbyněk Irgl
zobrazit profil Marcel Gecov
Marcel Gecov
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Cortney Mansourová
Cortney Mansourová