Karel Piták

Datum narození: 28. 1. 1980
Přezdívka: Kaco
Místo narození: Hradec Králové
Váha: 83 kg
Výška: 182 cm
Profese: fotbalista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Karel Piták je český profesionální fotbalový záložník momentálně působící v prvoligovém týmu SK Slavia Praha, kde strávil podstatnou část své kariéry.

Karel Piták se narodil 28. ledna 1980 v Hradci Králové, kde také začal s fotbalem. V místním klubu prošel všechny mládežnické kategorie a v roce 1998 se propracoval do seniorského A Týmu. Za mužstvo odehrál během čtyř let dohromady 65 střetnutí, ve kterých vsítil celkem 8 branek.

Karel Piták se před ročníkem 2002/03 dohodl na kontraktu se Slavií Praha. Tam také vykonával funkci kapitána. V klubu působil do roku 2006, poté přestoupil do rakouského klubu FC Red Bull Salzburg který se pro něj stal prvním a posledním zahraničním angažmá. V sezonách 2006/07, 2008/09 a 2009/10 získal s týmem mistrovské tituly.

Karel Piták se v roce 2010 vrátil zpět do Česka a zamířil do Baumitu Jablonec, jehož šéfem je předseda FAČR Miroslav Pelta. V týmu byl opět kapitánem a v sezoně 2012/13 se spoluhráči slavil zisk poháru. V týmu se setkal s ostrostřelcem Davidem Lafatou.

Karel Piták se v roce 2013 vrátil do pražské Slavie. Dne 18. prosince 2013 přestoupil spolu s Janem Vošahlíkem. Piták se v obrozené Slavii stal kapitánem týmu. Mimo něj v klubu působí hráči jako Martin Latka, Milan Škoda nebo Marcel Gecov.

Karel Piták v seniorské reprezentaci startoval celkem třikrát. Největší úspěch zaznamenal v roce 2002, když figuroval ve výběru do 21 let pro mistrovství Evropy. Česká reprezentační jedenadvacítka vyhrála svůj premiérový titul, když ve finále porazila Francii na pokutové kopy. Má dva syny, které také vede k fotbalu.

 

Články o celebritě

Silvestrovské derby: Slavia - Sparta 7:3. Výprask řídil hattrickem Piták Silvestrovské derby: Slavia - Sparta 7:3. Výprask řídil hattrickem Piták V tradičním 31. fotbalovém Silvestrovském derby pražských S zničila Slavia v hlavním duelu internaci... číst článek
Příliš mladý Bednář! Sparta ho chtěla do derby. To nejde, upozornila Slavia Příliš mladý Bednář! Sparta ho chtěla do derby. To nejde, upozornila Slavia Bývalému reprezentačnímu útočníkovi Romanu Bednářovi je teprve 33 let a mezi veterány (oficiálně od ... číst článek
Ligu bych zvládnul, věří Piták. Ale hraje ČFL za Olympii z Hradce Ligu bych zvládnul, věří Piták. Ale hraje ČFL za Olympii z Hradce Konečně fotbal! Nažhavení fanoušci v Hradci Králové se dočkali. Na tamním stadionu Pod Lízátky jim h... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Nedvěd
Petr Nedvěd
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Miroslava Knapková
Miroslava Knapková
zobrazit profil Jiří Sekáč
Jiří Sekáč
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk
zobrazit profil Pavel Zacha
Pavel Zacha
zobrazit profil Ondřej Vetešník
Ondřej Vetešník
zobrazit profil Lucie Charvátová
Lucie Charvátová