Bekim Balaj

Datum narození: 11. 1. 1991
Místo narození: Skadar, Albánie
Váha: 72 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalista

Související celebrity

Životopis

Bekim Balaj je albánský profesionální fotbalový útočník momentálně působící v prvoligovém celku SK Slavia Praha, kam přestoupil z konkurenční Sparty.

Bekim Balaj se narodil 11. ledna 1991 v albánském Skadaru. Fotbal začal hrát v místním klubu KS Vllaznia, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi a odehrál svou první sezonu 2009/10 v seniorském A Týmu. Poté následovalo nepovedené angažmá v tureckém klubu Gençlerbirliği SK a návrat do Albánie.

Bekim Balaj se dohodl s klubem z hlavního města, Tirana SK. Tam odehrál povedenou sezonu 2011/12, připsal si 37 startů a 15 gólů. Před sezonou 2012/13 podepsal tříletý kontrakt s AC Sparta Praha a odehrál první polovinu sezony. V zimní přestávce do týmu přišli David Lafata a Roman Bednář, takže pro Balaje v A Týmu nebylo místo.

Bekim Balaj před sezonou 2013/14 odešel na roční hostování s případnou opcí na přestup do polského klubu Jagiellonia Białystok, kde se mu vydařil vstup do sezóny, ve 4 ligových zápasech vstřelil 3 branky. Po sezoně 2013/14 se vrátil do AC Sparta Praha, Jagiellonia nevyužila výkupní opci.

Bekim Balaj se po návratu neprosadil a v červenci 2014 přestoupil do obrozeného týmu SK Slavia Praha, kde podepsal dvouletou smlouvu a vytvořil nebezpečné duo s Milanem Škodou. Za Slavii debutoval v soutěžním zápase 26. července 2014 v prvním ligovém kole na hřišti 1. FC Slovácko (výhra 2:1), v 77. minutě vstřelil vítězný gól.

 

Další Sportovci

zobrazit profil Ondřej Pažout
Ondřej Pažout
zobrazit profil Jakub Voráček
Jakub Voráček
zobrazit profil Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Aleš Razým
Aleš Razým
zobrazit profil Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek