Karel Komárek | Celebwiki.cz

Karel Komárek

Datum narození: 15. 3. 1969
Profese: podnikatel, miliardář, šéf investiční společnosti KKCG
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Karel Komárek, jeden z nejbohatších a nejúspěšnějších Čechů, založil investiční skupinu KKCG a se svou manželkou Family Foundation.

Podle časopisu Forbes z roku 2019 Karel Komárek obsadil třetí příčku v žebříčku nejbohatších Čechů a jeho majetek je odhadován na více než 71 miliard korun.

Karel Komárek není tak tajemný jako Petr Kellner, ale své soukromí si také střeží.

S podnikáním Karel Komárek začal v 90. letech 20. století, kdy si půjčil peníze od otce a založil obchod s armaturami. Po té pokračoval v oblasti v plynárenství, kde se jeho vlajkovou lodí stala společnost MND (Moravské naftové doly). Ta je nejen největším tuzemským těžařem ropy a plynu, ale podniká i v dalších souvisejících oblastech.

Skupinu KKCG Karel Komárek založil v roce 1995 a nyní se kromě ropy a zemního plynu, soustředí především na herní průmysl, informační technologie, real estate, cestovní ruch a investice.

V roce 2011 převzala skupina KKCG krachující Sazku, která se později stala základem největšího evropského gamingového holdingu SAZKA Group. Tam patří podíly v řecké loterii OPAP, rakouském Casinos Austria a Lottoitalii.

KKCG investuje např. i do nových technologií v USA. V Praze je aktivní ve stavebnictví: staví rezidenční bydlení a také kancelářské centrum Bořislavka v Dejvicích.

KKCG spravuje majetek převyšující 6 miliard euro, působí v osmnácti zemích světa a zaměstnává téměř šest tisíc lidí.

O KARLU KOMÁRKOVI ČTĚTE ZDE>>

Podnikatel žije ve Švýcarsku a vlastní soukromé letadlo. Je podruhé ženatý a má čtyři děti. S manželkou Štěpánkou založil Karel Komárek Family Foundation. Jsou aktivními členy americké kulturní instituce Kennedy Centra.

 

 

Další Finančníci

zobrazit profil Burak Oymen
Burak Oymen
zobrazit profil Věra  Miťková
Věra Miťková
zobrazit profil Marek Šíša
Marek Šíša
zobrazit profil Antonio S. Tornago
Antonio S. Tornago
zobrazit profil Daniel Vajčner
Daniel Vajčner
zobrazit profil Ladislav Doležal
Ladislav Doležal
zobrazit profil Petr Ptáček
Petr Ptáček
zobrazit profil Sepp Blatter
Sepp Blatter