Karel Komárek

Datum narození: 15. 3. 1969
Profese: podnikatel, miliardář, šéf investiční společnosti KKCG
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Karel Komárek, jeden z nejbohatších a nejúspěšnějších Čechů, založil investiční skupinu KKCG a se svou manželkou Family Foundation.

Podle časopisu Forbes z roku 2019 Karel Komárek obsadil třetí příčku v žebříčku nejbohatších Čechů a jeho majetek je odhadován na více než 71 miliard korun.

Své soukromí si střeží

Karel Komárek není tak tajemný jako Petr Kellner, ale své soukromí si také střeží.

S podnikáním Karel Komárek začal v 90. letech 20. století, kdy si půjčil peníze od otce a založil obchod s armaturami. Po té pokračoval v oblasti v plynárenství, kde se jeho vlajkovou lodí stala společnost MND (Moravské naftové doly). Ta je nejen největším tuzemským těžařem ropy a plynu, ale podniká i v dalších souvisejících oblastech.

Skupinu KKCG Karel Komárek založil v roce 1995 a nyní se kromě ropy a zemního plynu, soustředí především na herní průmysl, informační technologie, real estate, cestovní ruch a investice.

V roce 2011 převzala skupina KKCG krachující Sazku, která se později stala základem největšího evropského gamingového holdingu SAZKA Group. Tam patří podíly v řecké loterii OPAP, rakouském Casinos Austria a Lottoitalii.

KKCG investuje např. i do nových technologií v USA. V Praze je aktivní ve stavebnictví: staví rezidenční bydlení a také kancelářské centrum Bořislavka v Dejvicích.

KKCG spravuje majetek převyšující 6 miliard euro, působí v osmnácti zemích světa a zaměstnává téměř šest tisíc lidí.

O KARLU KOMÁRKOVI ČTĚTE ZDE>>

Podnikatel žije ve Švýcarsku a vlastní soukromé letadlo. Je podruhé ženatý a má čtyři děti. S manželkou Štěpánkou založil Karel Komárek Family Foundation. Jsou aktivními členy americké kulturní instituce Kennedy Centra.

 

 

Články o celebritě

27 let od skonu Kemra (†72): Mrazivá příprava na smrt 27 let od skonu Kemra (†72): Mrazivá příprava na smrt Letos v červnu to bude 100 let, co se narodil legendární herec Josef Kemr (†72). A zároveň včera upl... číst článek
Kellner (†56) před smrtí zbohatl o desítky miliard. V exkluzivním žebříčku je devět Čechů Kellner (†56) před smrtí zbohatl o desítky miliard. V exkluzivním žebříčku je devět Čechů Nejbohatším Čechem byl v loňském roce naposled většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellne... číst článek
Kellnerových 293 miliard: Dědictví přepíše žebříček megaboháčů. Polepšit si může i Babiš Kellnerových 293 miliard: Dědictví přepíše žebříček megaboháčů. Polepšit si může i Babiš Dlouhá léta vévodil zesnulý šéf PPF Petr Kellner († 56) žebříčku časopisu Forbes nejbohatších Čechů.... číst článek

Další Finančníci

zobrazit profil Marek Šíša
Marek Šíša
zobrazit profil Burak Oymen
Burak Oymen
zobrazit profil Markéta Šichtařová
Markéta Šichtařová
zobrazit profil Karel Janeček
Karel Janeček
zobrazit profil George Syrovatka
George Syrovatka
zobrazit profil Štěpán Kočí
Štěpán Kočí
zobrazit profil Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
zobrazit profil Drahoslav Makovička
Drahoslav Makovička