Petr Čajánek | Celebwiki.cz

Petr Čajánek

Datum narození: 18.8.1975
Místo narození: Zlín
Váha: 89 kg
Výška: 181 cm
Profese: český hokejista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Dlouholetý kapitán a lídr Zlína, hokejista Petr Čajánek, má doma už tři zlaté medaile z MS. S reprezentací, ve které se v roce 2010 rozhodl skončit, má bohaté zkušenosti.

Český hokejista Petr Čajánek, který hraje na pozici centra, začínal svou karieru ve své domovině, ve Zlíně. Za tehdejší Hamé Zlín odehrál v extralize téměř deset sezón. V roce 2001 byl celkově 253. v draftu NHL za tým St. Louis Blues. Za tento tým odehrál dvě sezony, po kterých si na rok opět odskočil do Zlína a vrátil se do Blues.

Sezona 2007/2008 znamenala pro Petra Čajánka přestup do ruské KHL, konkrétně do Kazaně. V KHL pak vydržel ještě další tři roky, kdy jeden rok odehrál za Dynamo Moskva společně s Karlem Rachůnkem pod českým trenérem Vladimírem Vůjtkem starším. Další dvě sezony odehrál za SKA Petrohrad, s tím, že druhý rok v Petrohradu se k němu z českých hráčů přidali brankář Jakub Štěpánek a útočník Petr Průcha. Trenérem Petrohradu se ten rok stal český kouč Václav Sýkora.

Od sezony 2011/2012 Petr Čajánek hraje opět za svůj domovský PSG Zlín. S ním v roce 2012/2013 dosáhl až na stříbrnou pozici v tuzemské extralize. O rok později dokonce zvládl Zlín získat zlato v čele s kapitánem Čajánkem.

Do reprezentace ho vytáhl v roce 1995 Luděk Bukač. Svou premiéru si Petr Čajánek odbyl v roce 1995 v zápase proti Švédsku. V soupisce české reprezentace si ho nechal následně i Ivan Hlinka, Josef Augusta a Vladimír Růžička. Za tu dobu nasbíral mnoho zkušeností. Petr Čajánek se může pyšnit třemi zlatými medailemi z MS 2000, 2001, 2005. Zúčastnil se také třech ZOH a to v Salt Lake City, v Turíně, odkud si česká reprezentace odvezla bronz a ve Vancouveru.

Petr Čajánek má manželku Kateřinu a dceru Terezu.

 

 

Články o celebritě

Říha u reprezentace není šťastné řešení, říká Erat. Koho by doporučil? Říha u reprezentace není šťastné řešení, říká Erat. Koho by doporučil? Ve svém osudovém sportu si prošel vším. Patnáct let válel v NHL, zahrál si na čtyřech olympiádách.… číst článek
Hosták o MS: Spousta zápasů o ničem. Řekl, proč pro Zlín nepracují legendy Hosták o MS: Spousta zápasů o ničem. Řekl, proč pro Zlín nepracují legendy Jako spolukomentátor České televize musel „vypadat“. V těchto dnech chodí do práce… číst článek
Dojemný příběh rekordu. 0+7 pro tátu, co vychoval Krejčího i Pastrňáka Dojemný příběh rekordu. 0+7 pro tátu, co vychoval Krejčího i Pastrňáka Sedm gólových přihrávek! Navíc v sedmém čtvrtfinále play off. Ďábelský kousek, jaký předvedl 22letý… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Vilém Čok
Vilém Čok
zobrazit profil Martin Pláněk
Martin Pláněk
zobrazit profil Romek Hanzlík
Romek Hanzlík
zobrazit profil Ivan Adamec
Ivan Adamec
zobrazit profil Eva Vrabcová Nývltová
Eva Vrabcová Nývltová
zobrazit profil Hana Závodná
Hana Závodná
zobrazit profil Zuzana Tvarůžková
Zuzana Tvarůžková
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys