Martin Preiss | Celebwiki.cz

Martin Preiss

Datum narození: 1. 1. 1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Preiss se proslavil moderováním populární soutěže Chcet být milionářem? Pochází z herecké rodiny. V roce 2014 se pokusil spáchat sebevraždu.

Martin Preiss je synem Viktora Preisse a Jany Preissové. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, kde se představil ve hrách Měsíc pro Smolaře  nebo Radúz a Mahulena. Chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla (1996-1998). V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla.

MARTIN PREISS PROMLUVIL O SEBEVRAŽDĚ

Zahrál si zde mj. ve hrách Antonius a Kleopatra, Hamlet, Komik nebo Večer tříkrálový. Martin Preiss se objevuje také na televizní obrazovce. V roce 1998 si zahrál ve filmu Tři králové, dále pak Arrowsmith a Sjezd abiturientů. Často hrál i v seriálech. Účinkoval v seriálu Rodinná pouta nebo Doktoři z počátků.

Proslavil se především díky moderování soutěžního pořadu na TV NovaChcete být milionářem?, který dříve moderoval Vladimír Čech. Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, např. ve filmu 8. míle propůjčil svůj hlas velice známému raperovi Eminemovi.

O MARTINU PREISOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Preiss se opakovaně dostává i do hledáčku bulvárních médií. Zvláště v roce 2014, kdy řídil před opilý a způsobil autonehodu. Koncem roku pak skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, prý se pokusil o sebevraždu. S novou image se objevil v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Daniela Šinkorová se po letech vrací před kameru: Natáčení mi chybělo! Daniela Šinkorová se po letech vrací před kameru: Natáčení mi chybělo! Svého času zářila v Ordinaci v růžové zahradě a trhala rekordy v oblíbenosti. Pak se ale po Daniele ... číst článek
Nový Pan Tau na podzim! Byla by to pěkná práce, říká vyšachovaný Preiss Nový Pan Tau na podzim! Byla by to pěkná práce, říká vyšachovaný Preiss Už po prázdninách začne televize ARD vysílat zbrusu nové díly seriálu Pan Tau. Čtrnáctidílný projekt... číst článek
Podzimní novinky na Primě: Návrat Pohlreicha a konec Modrého kódu! Co ho nahradí? Podzimní novinky na Primě: Návrat Pohlreicha a konec Modrého kódu! Co ho nahradí? Skupina Prima přichází na podzim hned s několika novinkami - mimo jiné i s novým seriálem Sestřičky ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Patricie Solaříková
Patricie Solaříková
zobrazit profil Catherine Deneuve
Catherine Deneuve
zobrazit profil Dorota Nvotová
Dorota Nvotová
zobrazit profil Karina Rchichev
Karina Rchichev
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery