Martin Preiss | Celebwiki.cz

Martin Preiss

Datum narození: 1.1.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Preiss se proslavil moderováním populární soutěže Chcet být milionářem? Pochází z herecké rodiny. V roce 2014 se pokusil spáchat sebevraždu.

Martin Preiss je synem Viktora Preisse a Jany Preissové. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, kde se představil ve hrách Měsíc pro Smolaře  nebo Radúz a Mahulena. Chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla (1996-1998). V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla.

MARTIN PREISS PROMLUVIL O SEBEVRAŽDĚ

Zahrál si zde mj. ve hrách Antonius a Kleopatra, Hamlet, Komik nebo Večer tříkrálový. Martin Preiss se objevuje také na televizní obrazovce. V roce 1998 si zahrál ve filmu Tři králové, dále pak Arrowsmith a Sjezd abiturientů. Často hrál i v seriálech. Účinkoval v seriálu Rodinná pouta nebo Doktoři z počátků.

Proslavil se především díky moderování soutěžního pořadu na TV NovaChcete být milionářem?, který dříve moderoval Vladimír Čech. Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, např. ve filmu 8. míle propůjčil svůj hlas velice známému raperovi Eminemovi.

O MARTINU PREISOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Preiss se opakovaně dostává i do hledáčku bulvárních médií. Zvláště v roce 2014, kdy řídil před opilý a způsobil autonehodu. Koncem roku pak skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, prý se pokusil o sebevraždu. S novou image se objevil v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Syn Viktora Preisse Martin na psychiatrii: U léčebny si koupil dům! Zachránilo nás to, říká manželka Syn Viktora Preisse Martin na psychiatrii: U léčebny si koupil dům! Zachránilo nás to, říká manželka V léčebně už je Martin Preiss (46) skoro jako doma. A co víc! Necelý kilometr od ústavu v Jemnici,… číst článek
Starosti Viktora a Jany Preissových: Syn Martin je znovu v léčebně! Starosti Viktora a Jany Preissových: Syn Martin je znovu v léčebně! Neustále se snaží dostat z psychických problémů. A Martin Preiss (46) tak znovu putoval za zdi ústavu… číst článek
Zoufalství Jany a Viktora Preissových: Milovaný syn skončil v blázinci! Je to vážné Zoufalství Jany a Viktora Preissových: Milovaný syn skončil v blázinci! Je to vážné Zoufalství, strach a nervy. To jsou pocity, které sužují Viktora Preisse (71) a jeho manželku Janu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Markéta Martiníková
Markéta Martiníková
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Zdeněk Bařinka
Zdeněk Bařinka
zobrazit profil Igor Chmela
Igor Chmela
zobrazit profil Miroslav  Táborský
Miroslav Táborský
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva