Martin Preiss

Datum narození: 1. 1. 1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Preiss se proslavil moderováním populární soutěže Chcet být milionářem? Pochází z herecké rodiny. V roce 2014 se pokusil spáchat sebevraždu.

Martin Preiss je synem Viktora Preisse a Jany Preissové. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, kde se představil ve hrách Měsíc pro Smolaře  nebo Radúz a Mahulena. Chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla (1996-1998). V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla.

MARTIN PREISS PROMLUVIL O SEBEVRAŽDĚ

Zahrál si zde mj. ve hrách Antonius a Kleopatra, Hamlet, Komik nebo Večer tříkrálový. Martin Preiss se objevuje také na televizní obrazovce. V roce 1998 si zahrál ve filmu Tři králové, dále pak Arrowsmith a Sjezd abiturientů. Často hrál i v seriálech. Účinkoval v seriálu Rodinná pouta nebo Doktoři z počátků.

Proslavil se především díky moderování soutěžního pořadu na TV NovaChcete být milionářem?, který dříve moderoval Vladimír Čech. Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, např. ve filmu 8. míle propůjčil svůj hlas velice známému raperovi Eminemovi.

O MARTINU PREISOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Preiss se opakovaně dostává i do hledáčku bulvárních médií. Zvláště v roce 2014, kdy řídil před opilý a způsobil autonehodu. Koncem roku pak skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, prý se pokusil o sebevraždu. S novou image se objevil v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Odloučení manželů Preissových: Alkohol v hlavní roli Odloučení manželů Preissových: Alkohol v hlavní roli Alkoholová minulost není v rodině Preissových tabu. Naopak, sám Martin Preiss (50) nemá problém o sv... číst článek
Martina Preissová otevřeně o Martinu Preissovi: Manžel jezdí za terapeutkou! Kvůli alkoholu... Martina Preissová otevřeně o Martinu Preissovi: Manžel jezdí za terapeutkou! Kvůli alkoholu... Netají se tím, že se léčil z alkoholismu! Aby herec a moderátor Martin Preiss (47) nesáhl po láhvi z... číst článek
STŘÍPKY TÝDNE: Roman Vojtek - S ledovým klidem STŘÍPKY TÝDNE: Roman Vojtek - S ledovým klidem Opravdu netradiční wellness. Zatímco jiní v mrazivých dnech vyhledávají místa, kde by se ohřáli, Rom... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Charles Dance
Charles Dance
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Kristína Greppelová
Kristína Greppelová
zobrazit profil Barbora Seidlová
Barbora Seidlová
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts