Martin Preiss | Celebwiki.cz

Martin Preiss

Datum narození: 1.1.1973
Místo narození: Praha
Profese: herec, moderátor

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Preiss se proslavil moderováním populární soutěže Chcet být milionářem? Pochází z herecké rodiny. V roce 2014 se pokusil spáchat sebevraždu.

Martin Preiss je synem Viktora Preisse a Jany Preissové. Již během studia herectví na pražském DAMU hostoval v činohře Národního divadla, kde se představil ve hrách Měsíc pro Smolaře  nebo Radúz a Mahulena. Chvíli také působil v Plzni v divadle J.K.Tyla (1996-1998). V roce 1998 se stal členem činohry Národního divadla.

MARTIN PREISS PROMLUVIL O SEBEVRAŽDĚ

Zahrál si zde mj. ve hrách Antonius a Kleopatra, Hamlet, Komik nebo Večer tříkrálový. Martin Preiss se objevuje také na televizní obrazovce. V roce 1998 si zahrál ve filmu Tři králové, dále pak Arrowsmith a Sjezd abiturientů. Často hrál i v seriálech. Účinkoval v seriálu Rodinná pouta nebo Doktoři z počátků.

Proslavil se především díky moderování soutěžního pořadu na TV NovaChcete být milionářem?, který dříve moderoval Vladimír Čech. Kromě herectví a moderování se Martin Preiss věnuje dabingu, např. ve filmu 8. míle propůjčil svůj hlas velice známému raperovi Eminemovi.

O MARTINU PREISOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Preiss se opakovaně dostává i do hledáčku bulvárních médií. Zvláště v roce 2014, kdy řídil před opilý a způsobil autonehodu. Koncem roku pak skončil v psychiatrické léčebně v Bohnicích, prý se pokusil o sebevraždu. S novou image se objevil v červenci 2017.

 

Články o celebritě

Martin Preiss znovu v léčebně: Celý dny byl zavřený ve tmě, řekla jeho manželka Martin Preiss znovu v léčebně: Celý dny byl zavřený ve tmě, řekla jeho manželka Stojí věrně po jeho boku. Ač si Martina Preissová (43) kvůli depresím a závislosti na alkoholu svého… číst článek
Manželka Preisse o jeho démonech: Celé dny zavřený ve tmě Manželka Preisse o jeho démonech: Celé dny zavřený ve tmě Těžké chvíle nezažívá kvůli psychickým problémům jen Martin Preiss (46), ale i jeho žena Martina… číst článek
Syn Viktora Preisse Martin na psychiatrii: U léčebny si koupil dům! Zachránilo nás to, říká manželka Syn Viktora Preisse Martin na psychiatrii: U léčebny si koupil dům! Zachránilo nás to, říká manželka V léčebně už je Martin Preiss (46) skoro jako doma. A co víc! Necelý kilometr od ústavu v Jemnici,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kelly Bishop
Kelly Bishop
zobrazit profil Viktor Dvořák
Viktor Dvořák
zobrazit profil Alena Antalová
Alena Antalová
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Daisy Ridley
Daisy Ridley