Michael Jordan | Celebwiki.cz

Michael Jordan

Datum narození: 17.2.1963
Přezdívka: Air Jordan
Místo narození: Brooklyn, USA
Váha: 98 kg
Výška: 198 cm
Profese: basketbalista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Když se v USA řekne "MJ", tak i každé malé dítě ví, že jde právě o Michaela Jordana. Michael Jordan je bývalý profesionální basketbalista. Má na kontě tolik úspěhů, že je dosud považován za jednoho z nejlepších hráčů basketbalu všech dob.

MJ získal roku 1981 sportovní stipendium pro studium na University of North Carolina at Chapel Hill, kde poté studoval obor kulturní geografie. Na univerzitě se ukázal, jako velmi talentovaný basketbalový hráč a díky tomu byl vyhlášen jako univerzitní basketbalový nováček. Se svým univerzitním týmem vyhrál v oné sezóně univerzitní pohár NCAA. Za univerzitu odehrál ještě dvě sezóny. Roku 1983 získal Naishmithův pohár pro nejlepšího hráče a o rok později i Woodenův pohár. V roce 1984 přerušil studium na univerzitě, protože byl draftován týmem Chicago Bulls do NBA. Studium dokončil roku 1986. V roce 1996 si také zahrál ve filmu Space Jam.

Michael Jordan hrál v NBA za tým Chicago Bulls v letech 1984-1998. Svůj první tým Chicago Bulls dovedl šestkrát do finále NBA a ve všech šesti případech tento tým vyhrál. Díky tomu byl vyhlášen pětkrát jako nejužitečnější hráč NBA. Poté se stal spolumajitelem týmu Washington Wizzards, za který v roce 2001 nečekaně nastoupil i jako hráč, ale pouze do sezóny 2003. Po závěru sezóny 2003 ukončil svou profesionální kariéru. Jeho číslo dresu 23, bylo po celou dobu jeho basketbalové kariéry.

V roce 1989 se oženil s Juanitou Vanoy, se kterou má dva syny a dceru. V roce 2006 se rozvedli a Juanita získala při rozvodovém vyrovnání cca 150 miliónů amerických dolarů. Jordan byl také v roce 2006 nařčen svou bývalou milenkou Karlou Knafel, že je otcem jejího dítěte. Požádal o test otcovství a díky tomu zjistil, že otcem dítěte není.

Jordan je jednou z nejznámějších tváří společností Nike, Coca-Cola, McDonald’s a Chevrolet. Společnost Nike vytvořila Jordanovi jeho vlastní kolekci oblečení, která nese název Air Jordan. Kolekce je opravdu známá a velice úspěšná a žádaná.

 

Články o celebritě

Překvapí vás, co řekl legendární olympijský vítěz sjezdař Klammer o Ledecké Překvapí vás, co řekl legendární olympijský vítěz sjezdař Klammer o Ledecké Řadí se k největším legendám alpského lyžování. Rakouský sjezdař Franz Klammer (65) dominoval na… číst článek
Čech, Bolt i autobus od Jordana. Kdo v důchodu zběhl k jinému sportu a proč? Čech, Bolt i autobus od Jordana. Kdo v důchodu zběhl k jinému sportu a proč? Fotbalista Petr Čech má za sebou svůj první hokejový zápas v dresu Guildfordu. Ve sportovní branži… číst článek
Satoranský v dresu Chicaga, prší na něj chvála: Toho chlapa chcete v týmu! Satoranský v dresu Chicaga, prší na něj chvála: Toho chlapa chcete v týmu! Ještě v první půlce září táhl český národní tým k historickému šestému místu na mistrovství světa.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Aleš Valenta
Aleš Valenta
zobrazit profil Jasmin Ščuk
Jasmin Ščuk
zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Luboš Gregor
Luboš Gregor
zobrazit profil Miroslav Vraštil
Miroslav Vraštil
zobrazit profil Pavel Maslák
Pavel Maslák