Michael Jordan

Michael Jordan

Datum narození: 17. 2. 1963
Přezdívka: Air Jordan
Místo narození: Brooklyn, USA
Váha: 98 kg
Výška: 198 cm
Profese: basketbalista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Když se v USA řekne "MJ", tak i každé malé dítě ví, že jde právě o Michaela Jordana. Michael Jordan je bývalý profesionální basketbalista. Má na kontě tolik úspěhů, že je dosud považován za jednoho z nejlepších hráčů basketbalu všech dob.

MJ získal roku 1981 sportovní stipendium pro studium na University of North Carolina at Chapel Hill, kde poté studoval obor kulturní geografie. Na univerzitě se ukázal, jako velmi talentovaný basketbalový hráč a díky tomu byl vyhlášen jako univerzitní basketbalový nováček. Se svým univerzitním týmem vyhrál v oné sezóně univerzitní pohár NCAA. Za univerzitu odehrál ještě dvě sezóny. Roku 1983 získal Naishmithův pohár pro nejlepšího hráče a o rok později i Woodenův pohár. V roce 1984 přerušil studium na univerzitě, protože byl draftován týmem Chicago Bulls do NBA. Studium dokončil roku 1986. V roce 1996 si také zahrál ve filmu Space Jam.

Michael Jordan hrál v NBA za tým Chicago Bulls v letech 1984-1998. Svůj první tým Chicago Bulls dovedl šestkrát do finále NBA a ve všech šesti případech tento tým vyhrál. Díky tomu byl vyhlášen pětkrát jako nejužitečnější hráč NBA. Poté se stal spolumajitelem týmu Washington Wizzards, za který v roce 2001 nečekaně nastoupil i jako hráč, ale pouze do sezóny 2003. Po závěru sezóny 2003 ukončil svou profesionální kariéru. Jeho číslo dresu 23, bylo po celou dobu jeho basketbalové kariéry.

V roce 1989 se oženil s Juanitou Vanoy, se kterou má dva syny a dceru. V roce 2006 se rozvedli a Juanita získala při rozvodovém vyrovnání cca 150 miliónů amerických dolarů. Jordan byl také v roce 2006 nařčen svou bývalou milenkou Karlou Knafel, že je otcem jejího dítěte. Požádal o test otcovství a díky tomu zjistil, že otcem dítěte není.

Jordan je jednou z nejznámějších tváří společností Nike, Coca-Cola, McDonald’s a Chevrolet. Společnost Nike vytvořila Jordanovi jeho vlastní kolekci oblečení, která nese název Air Jordan. Kolekce je opravdu známá a velice úspěšná a žádaná.

 

Články o celebritě

99 slaví 60! Gretzky nebyl urostlý, ale měl instinkt. Záhada z Nagana trvá 99 slaví 60! Gretzky nebyl urostlý, ale měl instinkt. Záhada z Nagana trvá Horolezci měří hranice lidských možností počty zdolaných štítů, atleti je vyjadřují v sekundách a ce... číst článek
Hvězda Tváře Jordan Haj ukázal exotického otce! Mrazivá zpověď, jak navždy odešel Hvězda Tváře Jordan Haj ukázal exotického otce! Mrazivá zpověď, jak navždy odešel Muzikant a partner Emy Smetany (32) Jordan Haj dnes 1. října slaví 32. narozeniny. Na sociální síť u... číst článek
Boháči chtějí proti Trumpovi postavit i vězně. Bloomberg a spol. je vyplatí z dluhů Boháči chtějí proti Trumpovi postavit i vězně. Bloomberg a spol. je vyplatí z dluhů Miliardář a bývalý uchazeč o nominaci demokratů pro prezidentské volby Michael Bloomberg, zpěvák Joh... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Kostelecký
David Kostelecký
zobrazit profil Eliška Březinová
Eliška Březinová
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Jan Stokláska
Jan Stokláska
zobrazit profil Kristýna Plíšková
Kristýna Plíšková
zobrazit profil Kateřina  Elhotová
Kateřina Elhotová