Tomáš Voráček | Celebwiki.cz
Tomáš Voráček

Tomáš Voráček

Datum narození: 27.2.1990
Místo narození: Ostrava
Váha: 96 kg
Výška: 191 cm
Profese: hokejový obránce
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Urostlý hokejový obránce Tomáš Voráček natolik zaujal svými výkony v Liberci a v Mladé Boleslavi, že byl povolán do širšího výběru na hokejový šampionát v Rusku 2016.

Ze služeb ostravského rodáka dlouho těžila Poruba a po ní HC Vítkovíce. V sezóně 2007/2008 si vyzkoušel také zámořskou juniorskou soutěž. Vrátil se do Vítkovic a v extralize za ně nastoupil už v 17 letech.

Ve Vítkovicích Tomáš Voráček vydržel do sezóny 2013/14, v níž ho angažovali liberečtí Bílí Tygři. Po dvou sezónách v Liberci následoval přesun do mladoboleslavského bruslařského klubu. Na jaře 2016 vypadla Voráčkova Mladá Boleslav po statečném boji právě s Libercem, pozdějším mistrem ligy 2016.

Už od roku 2005 oblékal Tomáš Voráček dres reprezentačních výběrů. Nejprve toho do 16 let, pak všech dalších. V reprezentačním áčku se objevil v sezóně 2012/13. Pak chvíli za nároďák nehrál, až ho trenér Vladimír Vůjtek povolal do širšího výběru pro hokejový šampionát v Rusku 2016.

VÍCE O MS V LEDNÍM HOKEJI V RUSKU 2016 NAJDETE ZDE

Tomáš Voráček musí donekonečna všem vysvětlovat, že hokejový útočník Jakub Voráček není jeho příbuzný. Ostravský a kladenský rodák jsou jen jmenovci.

 

Články o celebritě

Poslední trénink před cestou na MS. Tandem z KHL bruslil s Voráčkem Poslední trénink před cestou na MS. Tandem z KHL bruslil s Voráčkem Rozbruslit se, pořádně naobědvat a letíme. Takový je středeční plán české hokejové reprezentace,… číst článek
Neuvirth chytá o všechno. Radši bych zůstal ve Philadelphii, říká Neuvirth chytá o všechno. Radši bych zůstal ve Philadelphii, říká PŘÍMO Z KANADY | Zavře se do svého světa mimo realitu okolního života a čape. Český brankář Michal… číst článek
Sparta chce na vrchol. Pro Ligu mistrů konečně strhla i fanoušky Sparta chce na vrchol. Pro Ligu mistrů konečně strhla i fanoušky S úspěchem přichází i zájem. Díky vítěznému tažení Sparty i český divák konečně objevil hokejovou… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lucie Svěcená
Lucie Svěcená
zobrazit profil Petr Koukal
Petr Koukal
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil David Beckham
David Beckham
zobrazit profil Vladimír Šmicer
Vladimír Šmicer
zobrazit profil Martin Štěpánek
Martin Štěpánek