Daniel Dangl

Datum narození: 5. 2. 1975
Místo narození: Bratislava, Slovensko
Profese: herec, bavič, scenárista, režisér
Znamení: Vodnář

Životopis

Slovák Daniel Dangl je otcem Partičky. Pořad plný humoru na TV Prima bavič nejen moderuje, ale je též autorem námětů a scénářů.

Režisér a herec Ondřej Sokol, jehož později nahradil Michal Novotný, herec Igor Chmela a komici Michal Suchánek a Richard Genzer (bývalý člen taneční formace UNO) se stali známou partou zábavné show TV Prima Partička. Jejím tvůrcem a moderátorem je slovenský „komediant“, scenárista, režisér a bavič Daniel Dangl, který po polygrafickém středním odborném učilišti studoval VŠMU.

DANIEL DANGL - KDO MU PODPÁLIL AUTO ZA MILIONY?

Pro Česko Daniel Dangl tvořil Patričku poté, co s podobným projektem uspěl ve své vlasti. A to není zdaleka jediný televizní pořad, na němž se velkou měrou podílel. Jmenujme třeba Adela show (2010), do níž si v pozici režiséra pozval slovenskou star Adalu Banášovou. V pořadu se objevili Karel Gott, Leoš Mareš, Ladislav Chudík, Patrik „Rytmus“ Vrbovský, Sisa Sklovská, Andrea Verešová či Tina.

Jako režisér si Daniel Dangl úspěšně střihl čtřiadvacetidílný komediální seriál Haló! (2012). Byl členem poroty hudebně-zábavné soutěže Tvoja tvár znie povedome (2016) - v Česku se tato úspěšná show ujala pod názvem Tvoje tvář má známý hlas.

O DANIELU DANGLOVI ČTĚTE ZDE>>

Dano Dangl po polygrafickém středním odborném učilišti studoval VŠMU. V roce 2001 se na udílení cen za reklamu seznámil se svou budoucí ženou Beátou. „Dano bol tvárou jedného mobilného operátora a ja robím v reklamnej agentúre. Môj podgurážený kolega si vtedy vzal do hlavy, že nás musí zoznámiť a naozaj ho privliekol z davu, no vzápätí zmizol,“ prozradila Beáta Danglová, která manželovi porodila syna Olivera a dceru Lauru.

 

Další Umělci

zobrazit profil Naděžda Munzarová
Naděžda Munzarová
zobrazit profil Kája Saudek
Kája Saudek
zobrazit profil Libuše Domanínská
Libuše Domanínská
zobrazit profil Marcela Karleszová
Marcela Karleszová
zobrazit profil Šimon Caban
Šimon Caban
zobrazit profil Natálie Kocábová
Natálie Kocábová
zobrazit profil Eva Štefková
Eva Štefková