Veronika Kozelská Fenclová

Veronika Kozelská Fenclová

Datum narození: 21. 1. 1981
Profese: jachtařka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jachtařka Veronika Kozelská, rozená Fenclová, se jako nejlepší Češka v kategorii Laser Radial nominovala na Letní olympijské hry 2016 v brazilském Riu.

Veronika Kozelská, které dříve závodila pod svým rodným jménem Veronika Fenclová, je několikanásobnou mistryní republiky. Mezi její největší úspěchy patří 4. místo z Mistrovství Evropy 2011 a stejná příčka z téhož roku, kterou si vybojovala na Mistrovství světa. Na kontě má i stříbra, a to ze závodů Světového poháru v letech 2009 a 2010. Třetí místo získala také na SP 2007 (společně s Lenkou Šmídovou ve třídě 470).

VERONIKA KOZELSKÁ – ÚSPĚCH KRÁTCE PO MATEŘSKÉ

Jachtařka Veronika Kozelská se ještě jako slečna Fenclová účastnila LOH 2012 v Londýně. V olympijském finále kategorie Laser Radial dojala na předposledním devátém místě a stejnou příčku obsadila i v konečném pořadí. Zlatou medaili si odvezla Sü Li-ťia z Číny.

Veronika Fenclová se provdala za Jakuba Kozelského, který byl též jejím trenérem. Mají spolu syna Matyáše (narozen v červnu 2013). Po porodu si jachtařka naplánovala rychlý návrat na vodu. A podařilo se jí to: v polovině srpna začala s lehkou fyzickou přípravou a v září se poprvé na Lipně posadila do lodi.

Mezi koníčky Veroniky Kozelské patří snowboard, lyže, windsurfing, kolo, brusle, volejbal. Baví ji i ruční práce.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Vladimír 518
Vladimír 518
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk
zobrazit profil Charlie Reid
Charlie Reid
zobrazit profil Šárka Krausová
Šárka Krausová
zobrazit profil Jiří Hromada
Jiří Hromada
zobrazit profil Jaroslav Kučera
Jaroslav Kučera