Radim Uzel | Celebwiki.cz

Radim Uzel

Datum narození: 27. 3. 1940
Místo narození: Ostrava
Profese: gynekolog a sexuolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Radim Uzel je český sexuolog a gynekolog. Díky svým článkům a rozhovorům je možné jej zařadit také mezi popularizátory sexuologie. Je znám i kvůli svému obhajování prezidenta Zemana a rozebíráním sexuálního chování muslimů.

Radim Uzel se narodil 27. března 1940 v Ostravě po smrti svého otce, docenta analytické chemie na Karlově univerzitě. Maturoval na gymnáziu v Orlové, poté v roce 1963 absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Později působil na gynekologicko - porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí. V roce 1967 získal Radim Uzel atestaci z ženského lékařství a byl přijat na II. ženskou kliniku v Brně jako vědecký pracovník. Roku 1973 dokončil nadstavbovou atestaci z ženského lékařství. Do roku 1989 působil Radim Uzel jako krajský ordinář v Ostravě. Od roku 1993 je ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Také má funkci externího učitele 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Radim Uzel je i občasný politik. Za normalizace zastával pozici předsedu základní organizace KSČ v Ostravě. Po sametové revoluci spoluzakládal stranu Nezávislá erotická iniciativa. Radim Uzel neúspěšně kandidoval v senátních volbách v roce 1996, 2000 a 2004.

Radim Uzel v roce 2012 vzbudil pozornost pochvalou symbolu komunistické normalizace Lubomíra Štrougala, předsedy československé vlády v letech 1970 až 1988. O čtyři roky později také podobně obhajoval prezidenta Zemana a jeho slovník.

Radim Uzel je ženatý, má dceru Kateřinu. Publikoval i několik titulů, například Antikoncepční kuchařka nebo Mýty a pověry v sexu.

 

Články o celebritě

Sexuolog Uzel: Co se dá vytáhnout ze seniorské pochvy Sexuolog Uzel: Co se dá vytáhnout ze seniorské pochvy Pro známého českého sexuologa a gynekologa není nic tabu. Co na srdci, to na jazyku! Tentokrát je to... číst článek
Krize Prachařových: Agáta se radila se sexuologem Uzlem! Dal jí radu nad zlato Krize Prachařových: Agáta se radila se sexuologem Uzlem! Dal jí radu nad zlato Manželská krize mezi Agátou (34) a Jakubem (35) Prachařovými trvá už delší dobu. To, co teď předvádě... číst článek
Čiperná bába z Babovřesk Bursová oslavila 90 let! Chci mladého kluka, nemám na něj peníze! Čiperná bába z Babovřesk Bursová oslavila 90 let! Chci mladého kluka, nemám na něj peníze! Vzpomínáte si na Jarmilu Bursovou, hvězdu Babovřesk, »babku lyžařku«, která v tomto filmu jezdí na m... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat
zobrazit profil David Škach
David Škach
zobrazit profil princ Andrew
princ Andrew
zobrazit profil Miloš Kant
Miloš Kant
zobrazit profil Rudolf Čechura
Rudolf Čechura
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián