Radim Uzel | Celebwiki.cz

Radim Uzel

Datum narození: 27.3.1940
Místo narození: Ostrava
Profese: gynekolog a sexuolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Radim Uzel je český sexuolog a gynekolog. Díky svým článkům a rozhovorům je možné jej zařadit také mezi popularizátory sexuologie. Je znám i kvůli svému obhajování prezidenta Zemana a rozebíráním sexuálního chování muslimů.

Radim Uzel se narodil 27. března 1940 v Ostravě po smrti svého otce, docenta analytické chemie na Karlově univerzitě. Maturoval na gymnáziu v Orlové, poté v roce 1963 absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Později působil na gynekologicko - porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí. V roce 1967 získal Radim Uzel atestaci z ženského lékařství a byl přijat na II. ženskou kliniku v Brně jako vědecký pracovník. Roku 1973 dokončil nadstavbovou atestaci z ženského lékařství. Do roku 1989 působil Radim Uzel jako krajský ordinář v Ostravě. Od roku 1993 je ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Také má funkci externího učitele 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Radim Uzel je i občasný politik. Za normalizace zastával pozici předsedu základní organizace KSČ v Ostravě. Po sametové revoluci spoluzakládal stranu Nezávislá erotická iniciativa. Radim Uzel neúspěšně kandidoval v senátních volbách v roce 1996, 2000 a 2004.

Radim Uzel v roce 2012 vzbudil pozornost pochvalou symbolu komunistické normalizace Lubomíra Štrougala, předsedy československé vlády v letech 1970 až 1988. O čtyři roky později také podobně obhajoval prezidenta Zemana a jeho slovník.

Radim Uzel je ženatý, má dceru Kateřinu. Publikoval i několik titulů, například Antikoncepční kuchařka nebo Mýty a pověry v sexu.

 

Články o celebritě

Film Bába z ledu vzbudil debatu kolem sexu seniorů: Olivový olej & sex? Film Bába z ledu vzbudil debatu kolem sexu seniorů: Olivový olej & sex? Milování Zuzany Kronerové (65) a Pavel Nového (69) ve filmu Bába z ledu vyvolalo mezi diváky velký… číst článek
Sexuolog Uzel (77) byl s jinými ženskými Sexuolog Uzel (77) byl s jinými ženskými Radim Uzel, uznávaný sexuolog a gynekolog, který je i v televizi už jako doma, protože je častým… číst článek
Harém miliardáře Janečka je snem každého muže. Jen on na to má peníze, tvrdí sexuolog Uzel Harém miliardáře Janečka je snem každého muže. Jen on na to má peníze, tvrdí sexuolog Uzel Více žen je prý snem naprosté většiny mužů, ne každý si to ale může dovolit. Kromě výhod však mnohoženství… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Marek Šíša
Marek Šíša
zobrazit profil Jaroslav Stodola
Jaroslav Stodola
zobrazit profil Jan Menšík
Jan Menšík
zobrazit profil Ivan Gabal
Ivan Gabal
zobrazit profil Lukáš Bartoň
Lukáš Bartoň
zobrazit profil Richard Pogoda
Richard Pogoda
zobrazit profil Ivanka Trump
Ivanka Trump
zobrazit profil Cyril Höschl
Cyril Höschl