Radim Uzel | Celebwiki.cz

Radim Uzel

Datum narození: 27. 3. 1940
Místo narození: Ostrava
Profese: gynekolog a sexuolog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Radim Uzel je český sexuolog a gynekolog. Díky svým článkům a rozhovorům je možné jej zařadit také mezi popularizátory sexuologie. Je znám i kvůli svému obhajování prezidenta Zemana a rozebíráním sexuálního chování muslimů.

Radim Uzel se narodil 27. března 1940 v Ostravě po smrti svého otce, docenta analytické chemie na Karlově univerzitě. Maturoval na gymnáziu v Orlové, poté v roce 1963 absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Později působil na gynekologicko - porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí. V roce 1967 získal Radim Uzel atestaci z ženského lékařství a byl přijat na II. ženskou kliniku v Brně jako vědecký pracovník. Roku 1973 dokončil nadstavbovou atestaci z ženského lékařství. Do roku 1989 působil Radim Uzel jako krajský ordinář v Ostravě. Od roku 1993 je ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Také má funkci externího učitele 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Radim Uzel je i občasný politik. Za normalizace zastával pozici předsedu základní organizace KSČ v Ostravě. Po sametové revoluci spoluzakládal stranu Nezávislá erotická iniciativa. Radim Uzel neúspěšně kandidoval v senátních volbách v roce 1996, 2000 a 2004.

Radim Uzel v roce 2012 vzbudil pozornost pochvalou symbolu komunistické normalizace Lubomíra Štrougala, předsedy československé vlády v letech 1970 až 1988. O čtyři roky později také podobně obhajoval prezidenta Zemana a jeho slovník.

Radim Uzel je ženatý, má dceru Kateřinu. Publikoval i několik titulů, například Antikoncepční kuchařka nebo Mýty a pověry v sexu.

 

Články o celebritě

Proč musela Doležalová do karantény? Nakaženého covidem má přímo v rodině! Proč musela Doležalová do karantény? Nakaženého covidem má přímo v rodině! Redakce zpravodajství televizí Prima a CNN Prima News je od víkendu vzhůru nohama! Hygienici totiž p... číst článek
Nejznámější český sexuolog Radim Uzel (80) má koronavirus: Cítím se blbě, nevím, kdo mě nakazil Nejznámější český sexuolog Radim Uzel (80) má koronavirus: Cítím se blbě, nevím, kdo mě nakazil Nový typ koronaviru začal v druhé vlně opět zmítat známé tváře českého šoubyznysu. Vedle Hany Zagoro... číst článek
Jiří Krampol (82) o náhlé smrti ženy Hanky (†59): Vstala od stolu, spadla a vykrvácela! Jiří Krampol (82) o náhlé smrti ženy Hanky (†59): Vstala od stolu, spadla a vykrvácela! Jiří Krampol (82) trpí, přesto pár hodin po smrti své ženy Hanky (†59) promluvil. Jak prozradil, zem... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jan Pijáček
Jan Pijáček
zobrazit profil Martin Kukla
Martin Kukla
zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Ida Saudková
Ida Saudková
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Radek Sušil
Radek Sušil
zobrazit profil Marie Růžičková
Marie Růžičková