Radim Uzel

Radim Uzel

Datum narození: 27. 3. 1940
Datum úmrtí: 2. 2. 2022
Místo narození: Ostrava
Profese: gynekolog, sexuolog, pedagog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Radim Uzel, sexuolog a gynekolog, se díky svým článkům a rozhovorům zařadil mezi popularizátory sexuologie. Byl znám i kvůli svému obhajování prezidenta Miloše Zemana.

Maturoval na gymnáziu v Orlové. V roce 1963 absolvoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Později Radim Uzel působil na gynekologicko-porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí.

RADIM UZEL O PŘÍPRAVKU NA EREKCI

Uzel učil na UK v Praze

V roce 1967 Radim Uzel získal atestaci z ženského lékařství a byl přijat na II. ženskou kliniku v Brně jako vědecký pracovník. Roku 1973 dokončil nadstavbovou atestaci z ženského lékařství.

Do roku 1989 Radim Uzel působil jako krajský ordinář v Ostravě. Byl ředitelem Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu. Také externě učil na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Radim Uzel byl v KSČ

Za normalizace Radim Uzel zastával pozici předsedy základní organizace KSČ v Ostravě. Po Sametové revoluci 1989 spoluzakládal stranu Nezávislá erotická iniciativa. Radim Uzel neúspěšně kandidoval v senátních volbách v roce 1996, 2000 a 2004.

Často byl Radim Uzel zván do médií a sám i publikoval odborné články. Napsal několik knih, např. Antikoncepční kuchařka nebo Mýty a pověry v sexu.

Uzel dostal medaili od Zemana

V roce 2012 Radim Uzel vzbudil pozornost pochvalou symbolu komunistické normalizace Lubomíra Štrougala, předsedy československé vlády v letech 1970 až 1988.

O čtyři roky později také podobně obhajoval prezidenta Miloše Zemana a jeho slovník. Radim Uzel neblaza proslul svými výroky o sexuálním chování muslimů.

V roce 2020 Radim Uzel obdržel od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy I. stupně.

O RADIMU UZLOVI ČTĚTE ZDE>>

Radim Uzel byl ženatý. S manželkou Helenou měl dceru Kateřinu

Sexuolog, gynekolog a pedagog Radim Uzel 2. května 2022 prohrál boj s rakovinou žaludku. Zemřel v 82 letech.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Michaela Šebelová
Michaela Šebelová
zobrazit profil Petr Václav
Petr Václav
zobrazit profil Petr Štěpánek
Petr Štěpánek
zobrazit profil Matěj Ondřej Havel
Matěj Ondřej Havel
zobrazit profil Jordan James Parker
Jordan James Parker
zobrazit profil Iva Kalátová
Iva Kalátová
zobrazit profil Věra Adámková
Věra Adámková