Jiří Král | Celebwiki.cz

Jiří Král

Datum narození: 5. 1. 1990
Místo narození: Brno
Výška: 186 cm
Profese: youtuber

Související celebrity

Životopis

Youtuber Jirka Král se do povědomí veřejnosti dostal jako někdejší účastník reality show Farma. Poté si založil svůj profil na Youtube a začal se plně věnovat natáčení videí.

Po dokončení střední školy v rodném Brně se Jiří Král roku 2009 odstěhoval do Prahy, kde pracoval v Tiscali Media jako administrátor reklamního prostoru. V létě 2012 absolvoval reality show televize Nova Farma. Po odchodu ze show si založil profil na YouTube, kam umístil video ze zákulisí Farmy a začal natáčet videa Let's play a také spoty ze svého života.

JIŘÍ KRÁL: YOUTUBEREM NELZE BÝT DO 40 LET 

V únoru 2015 Jiří Král odešel z práce v Tiscali, aby se mohl plně věnovat pouze youtuberskému řemeslu. Zjistil totiž, že natáčením videí, kam občas vloží nějakou mu nabídnutou reklamu, si vydělá daleko víc, než dostával ve své bývalé práci.

Hned roku 2015 se Jirka Král dostal mezi nevyhledávanější české youtubery. Už tehdy měl přes 490 tisíc odběratelů. Své aktivity postupně rozšířil na další sociální sítě – Facebook, Twitter, Instagram.

V listopadu 2015 Jirka Král uspořádal charitativní 24hodinový stream, při němž vybral pro Dětskou nemocnici v Brně 307 724 korun, což bylo mnohem více, než plánoval získat. Přenos zaznamenal dohromady 735 000 zhlédnutí.

Jiří Král získal Cenu Křišťálová Lupa – One (wo)man show a byl nominován ještě v kategoriích Osobnost roku a Cena popularity. V roce 2016 se účastnil Zlatého slavíka Mattoni; předával cenu v kategorii Hvězda internetu - zvítězil youtuber Porty, před Pavlem Calltou a kolegyní Lenny.

Do kapsy Jirky Krále tekly peníze nejen z reklam, ale též z prodeje oblečení a různých doplňků (klíčenky, vaky, náramky, placky) či třeba bloků s jeho logem.

V září 2018 Jirka Král oznámil, že se rozhodl svět internetu opustit a rozloučil se se svými fanoušky.  

O JIŘÍM KRÁLOVI ČTĚTE ZDE>>

Youtuberkou se roku 2012 stala i Jirkova sestra Kateřina Králová.

Jiří Král se koncem srpna 2020 oženil se svou partnerkou Karolínou Benešovou, která si na sociálních sítích říká Little Kao.

 

Články o celebritě

Dohra luxusní veselky youtubera Jirky Krále: Nóbl svatbu mu vykradli! Dohra luxusní veselky youtubera Jirky Krále: Nóbl svatbu mu vykradli! Jeden z nejsledovanějších českých influencerů Jiří Král (30) se po třech letech oženil se svou partn... číst článek
Svatební mejdan youtubera Jirky Krále: Všude luxus a dechberoucí tombola! Svatební mejdan youtubera Jirky Krále: Všude luxus a dechberoucí tombola! Čtvrtek 27. srpna se stal pro známého youtubera Jirku Krále (30) dnem v jeho životě dosud nejvýznamn... číst článek
Nejslavnější český youtuber Jirka Král se oženil: Barevná svatba dva měsíce po zásnubách! Nejslavnější český youtuber Jirka Král se oženil: Barevná svatba dva měsíce po zásnubách! Jeden z nejsledovanějších českých influencerů Jiří Král (30) se po třech letech oženil se svou partn... číst článek

Další Všichni

zobrazit profil Silvie Hitrová
Silvie Hitrová
zobrazit profil Milan Říha
Milan Říha
zobrazit profil Ester Dee Dohnalová
Ester Dee Dohnalová
zobrazit profil Martin Čížek
Martin Čížek
zobrazit profil Monika Vrágová
Monika Vrágová
zobrazit profil Usáma bin Ládin
Usáma bin Ládin
zobrazit profil Jitka Pagana
Jitka Pagana
zobrazit profil Andrej Babiš jr.
Andrej Babiš jr.