Miloslav Ludvík | Celebwiki.cz

Miloslav Ludvík

Datum narození: 5. 9. 1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 byl ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne. Ve funkci skončil v prosinci 2017.

Do voleb 2020 Miloslava Ludvíka sociální demokraté vyslali získat post v horní komoře za obvod č. 21 - Praha 5.

O MILOSLAVU LUDVÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

Vilhelmovou zničila Carevna aneb jak se shání Tátova volha Vilhelmovou zničila Carevna aneb jak se shání Tátova volha Posadit dvě dámy do starého otřískaného ruského auta, vyslat na cestu a natočit o tom film, to tady ... číst článek
Zeman přesvědčoval ČSSD k podpoře vlády. Politolog Jelínek: Špatné řešení Zeman přesvědčoval ČSSD k podpoře vlády. Politolog Jelínek: Špatné řešení Prezident Miloš Zeman se vrátil na místo činu. Po pěti letech opět vystoupil na sjezdu ČSSD. Tentokr... číst článek
Šéf pražské ČSSD končí. Exministra Ludvíka prý znechutily zákulisní intriky Šéf pražské ČSSD končí. Exministra Ludvíka prý znechutily zákulisní intriky Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na funkci předsedy pražské ČSSD. Funkci složil... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Recep Erdogan
Recep Erdogan
zobrazit profil Ladislav Chlupáč
Ladislav Chlupáč
zobrazit profil Vítězslav Jandák
Vítězslav Jandák
zobrazit profil Václav Klaus
Václav Klaus
zobrazit profil Václav Hampl
Václav Hampl
zobrazit profil Bohuslav Svoboda
Bohuslav Svoboda
zobrazit profil Ivan Pilný
Ivan Pilný
zobrazit profil Alena Dernerová
Alena Dernerová