Miloslav Ludvík | Celebwiki.cz

Miloslav Ludvík

Datum narození: 5. 9. 1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, exministr zdravotnictví, kandidát ANO do Senátu
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Politik Miloslav Ludvík, ministr zdravotnictví ve vládě Bohuslava Sobotky, se v senátních volbách 2020 stal kandidátem hnutí ANO 2011 za obvod číslo 21 - Praha 5.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík absolvoval obor zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze a Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na Prague International Business School dosáhl titulu MBA.

MILOSLAV LUDVÍK - ROZHOVOR PRO EPICENTRUM

Do ČSSD Miloslav Ludvík vstoupil roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany.

V roce 2000 se Miloslav Ludvík stal ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, roku 2002 zastupitelem hlavního města Prahy, jímž byl do ledna 2017. V letech 2014 až 2018 zasedal v zastupitelstvu a v letech 2014 až 2016 v radě Městské části Praha 13.

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se tehdejší premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne. Ve funkci skončil v prosinci 2017.

Do voleb 2020 Miloslava Ludvíka vyslalo hnutí ANO 2011 získat post v horní komoře za obvod č. 21 - Praha 5.

SEZNAM KANDIDÁTŮ PODLE OBVODŮ NAJDETE ZDE>>

O MILOSLAVU LUDVÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Posléze se stala PR manažerkou v kosmetické firmě.

O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2020 ČTĚTE ZDE>>

 

 

Články o celebritě

„Doba strašení je pryč.“ Epidemie se může vrátit, ale Česko už se „vypínat“ nebude „Doba strašení je pryč.“ Epidemie se může vrátit, ale Česko už se „vypínat“ nebude Česká republika epidemii nového koronaviru zvládla a nyní je třeba se zaměřit na kontrolovaný návrat... číst článek
„Lajdáci“ mezi exministry i hlavní hygienička: Kdo „kašlal“ na očkování proti chřipce? „Lajdáci“ mezi exministry i hlavní hygienička: Kdo „kašlal“ na očkování proti chřipce? Zima klepe na dveře a s ní přicházejí i zákeřné chřipkové bacily, které není radno podceňovat. Za po... číst článek
Vilhelmovou zničila Carevna aneb jak se shání Tátova volha Vilhelmovou zničila Carevna aneb jak se shání Tátova volha Posadit dvě dámy do starého otřískaného ruského auta, vyslat na cestu a natočit o tom film, to tady ... číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav  Chmelař
Jaroslav Chmelař
zobrazit profil Jan Čižinský
Jan Čižinský
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Pavel Hodáč
Pavel Hodáč
zobrazit profil Marie Benešová
Marie Benešová
zobrazit profil Stanislav Křeček
Stanislav Křeček