Miloslav Ludvík | Celebwiki.cz

Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Šéf pražské ČSSD končí. Exministra Ludvíka prý znechutily zákulisní intriky Šéf pražské ČSSD končí. Exministra Ludvíka prý znechutily zákulisní intriky Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na funkci předsedy pražské ČSSD. Funkci složil… číst článek
Lékaře čeká první rok s eRecepty. „Bude bez pokut,“ slibuje ministr Vojtěch Lékaře čeká první rok s eRecepty. „Bude bez pokut,“ slibuje ministr Vojtěch V roce 2018 bude eRecept pro lékaře poprvé povinný, ale bude to rok bez pokut. Během přechodné doby… číst článek
Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Návrh na zrušení zákona, který zakazuje prodej ve velkých obchodech o vybraných svátcích, bude mít… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Lumír Kantor
Lumír Kantor
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola
zobrazit profil Zdeněk  Seidl
Zdeněk Seidl
zobrazit profil Klára Dostálová
Klára Dostálová
Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít