Miloslav Ludvík | Celebwiki.cz

Miloslav Ludvík

Datum narození: 5.9.1963
Místo narození: Praha
Profese: politik, ministr zdravotnictví
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Miloslav Ludvík je český manažer, politik a člen ČSSD. Od prosince 2016 je ministrem zdravotnictví ČR, kdy vystřídal Svatopluka Němečka.

JUDr. Ing. Miloslav Ludvík je absolventem VŠE obor ekonomika a právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 2000 až 2016 byl Ludvík ředitelem Fakultní nemocnice v Motole, od roku 2002 zastupitel Hlavního města Prahy, od roku 2014 zastupitel a v letech 2014 až 2016 radní Městské části Praha 13. Od komunálních voleb v roce 2014 je předsedou finančního výboru hlavního města Prahy.

Miloslav Ludvík je členem ČSSD od roku 1990 a působí i jako člen Ústředního výkonného výboru strany. Do politiky se pokoušel proniknout už v roce 1994, úspěšný byl až v roce 2002, kdy se v komunálních volbách dostal do zastupitelstva Hlavního města Prahy.

Vše o Miloslavu Ludvíkovi čtěte ZDE

Po neúspěšných krajských a senátních volbách 2016 se premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka rozhodl, že Miloslav Ludvík nahradí na postu ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Prezident Miloš Zeman jej do funkce jmenoval 30. listopadu 2016, a to s účinností od následujícího dne.

Dcera Miloslava Ludvíka Karolína je bývalou modelkou a semifinalistkou České Miss z roku 2012. Karolína Ludvíková je v současné době PR manažerkou v kosmetické firmě.

 

Články o celebritě

Šéf pražské ČSSD končí. Exministra Ludvíka prý znechutily zákulisní intriky Šéf pražské ČSSD končí. Exministra Ludvíka prý znechutily zákulisní intriky Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík rezignoval na funkci předsedy pražské ČSSD. Funkci složil… číst článek
Lékaře čeká první rok s eRecepty. „Bude bez pokut,“ slibuje ministr Vojtěch Lékaře čeká první rok s eRecepty. „Bude bez pokut,“ slibuje ministr Vojtěch V roce 2018 bude eRecept pro lékaře poprvé povinný, ale bude to rok bez pokut. Během přechodné doby… číst článek
Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Skončí zákaz nákupu o svátcích? Babišova vláda řešila zrušení zákona o otevírací době Návrh na zrušení zákona, který zakazuje prodej ve velkých obchodech o vybraných svátcích, bude mít… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radoslav Skála
Radoslav Skála
zobrazit profil Helmut Kohl
Helmut Kohl
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Petr Třešňák
Petr Třešňák
zobrazit profil Jindřich Florián
Jindřich Florián
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Hynek Blaško
Hynek Blaško