Marie Kyselková herečka | Celebwiki.cz

Marie Kyselková

Datum narození: 20.8.1935
Datum úmrtí: 21.1.2019
Místo narození: Brno
Profese: herečka, zdravotní sestra
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Marie Kyselková proslula rolí královské dcery Lady v televizní pohádce Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou. Kariéru herečky pověsila na hřebík kvůli rodině.

Zdravotní sestra Marie Kyselková už na škole zpívala a tančila v různých podnicích. Tak se jednoho dne přihodilo, že dostala lákavou nabídku a profesi sestřičky vyměnila za kariéru manekýnky. Na mole upoutala režiséra Jiřího Sequense staršího, který ji obsadil do svého prorežimního snímku Větrná hora (1955). Tehdy také modrooká kráska začala hrát v divadle S. K. Neumanna.

MARIE KYSELKOVÁ - TAJEMSTVÍ PROZRADILA DCERA

Následně dostala vedlejší roli v dramatu režiséra Jaroslava Balíka Bomba (1957), kde se Marie Kyselková potkala s hvězdami, jakými byli Zdeněk Štěpánek či Vlasta Chramostová. O rok později se objevila v povídkovém snímku Vojtěcha Jasného Touha, v němž hráli Vlastimil Brodský, Jana Brejchová nebo Jiří Vala.

Vrcholem herecké dráhy Marie Kyselkové byla hlavní role v pohádce Martina Friče Princezna se zlatou hvězdou, v níž ztvárnila okouzlující královskou dceru Ladu, která je kvůli nepřízni osudu nucena uprchnout v myším kožíšku. Pohádka proslavila též představitele prince Radovana, zpěváka a herce Josefa Zímu. Kariéra Marie Kyselkové tímto úspěchem skončila. Dala přednost rodině.

O MARII KYSELKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Nejprve to byl vztah s hercem Petrem Haničincem, s nímž čekala syna Ondřeje. Jejich manželství však skončilo rozvodem. Posléze se Marie Kyselkové znovu vdala a věnovala se péči o dvě dcery a o domácnost. Když děti odrostly, rozhodla se pro částečné zaměstnání – dělala vrátnou na vysokoškolských kolejích.

Marie Kyselková zemřela 21. ledna 2019. Bylo jí 83 let.

 

Články o celebritě

Kamarád »princezny« Kyselkové (†83) Ivo Niederle: Utekl ze společného domu! Kamarád »princezny« Kyselkové (†83) Ivo Niederle: Utekl ze společného domu! Smrt „princezny Lady“ Marie Kyselkové (†83) hluboce zasáhla jejího nejlepšího přítele Iva Niederleho… číst článek
Ivo Niederle (89), který se staral o princeznu Kyselkovou (†83)... Skončil v domově důchodců Ivo Niederle (89), který se staral o princeznu Kyselkovou (†83)... Skončil v domově důchodců Po odchodu princezny Lady Marie Kyselkové (†83) přestal bavit život jejího kamaráda, souseda a herce… číst článek
Princezna Krasomila, Lada i Dorota Máchalová: Výstava kostýmů z českých pohádek končí peklem Princezna Krasomila, Lada i Dorota Máchalová: Výstava kostýmů z českých pohádek končí peklem Originální barrandovské pohádkové kostýmy jsou k vidění poprvé v Brně. Letohrádek Mitrovských připravil… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Synková
Jana Synková
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Gregor Bauer
Gregor Bauer
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová