Lucia Siposová herečka | Celebwiki.cz

Lucia Siposová

Datum narození: 21.5.1980
Místo narození: Bratislava, Československo
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka a zpěvačka Lucia Siposová se český divákům představila ve filmech Filipa Renče Na vlastní nebezpečí a Hlídač č. 47. Zaujala i v Teorii Tygra Radka Bajgara.

Otec Lucie Siposové byl houslistou, dědeček známým cembalistou a babička zpívala. Po nich podědila hudební nadání a už v dětství toužila být jako Madonna. Pěveckou kariéru si záhy vyzkoušela. Ještě na konzervatoři se na konkurz dostala do dívčí popové skupiny Čtyřka, s níž vystudovala dva roky, tedy do doby, kdy se rozpadla. Kapela natočila desku a několik videoklipů.

LUCIA SIPOSOVÁ A DALŠÍ RENČOVY RAJCOVNÍ SLOVENKY

Už v době studií Lucia Siposová zpívala v muzikálech Pomáda, Cikáni jdou do nebe či Klec bláznů. V letech 2002 až 2005 moderovala na STV hudební hitparádu Sedmička. Poté na čtyři roky odjela do New Yorku. Zde pracovala jako servírka a časem se přihlásila i na herecké kurzy. Přivydělávala si modelingem.

Z New Yorku Lucia Siposová odcestovala do Argentiny. Když se do hlavního města USA vrátila, čekala ji tam nabídka na konkurz do thrilleru Na vlastní nebezpečí (2007) režiséra Filipa Renče, jehož zaujala natolik, že ji obsadil do hlavní role svého dramatu Hlídač č. 47 (2008) po boku Karla Rodena. Získala za ni cenu za nejlepší ženský herecký výkon na festivalu v sanfranciském Tiburonu.

O LUCII SIPOSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Kromě Filipa Renče Lucia Siposová upoutala režiséra a scénáristu Radka Bajgara. Ten jí svěřil ztvárnění role Lady v seriálu Neviditelní (2014) a také uhrančivé Julie v Teorii tygra (2016), kam kromě Jiřího Bartošky obsadil Elišku Balzerovou, Tatianu Vilhelmovou, Jiřího Havelku, Jakuba Koháka či Pavlu Beretovou.

V komediálním rodinném seriálu Prázdniny vysílaném na TV Prima o trojici bratranců Janovi, Lacovi a Zdenovi, kteří se rozhodli strávit 14 dní na chalupě jen s dětmi bez manželek, ztvárnila Lucia Siposová jednu z nich, a to ženu Laca v podání Tomáše Matonohy. Jana a Zdena si zahráli Ľuboš Kostelný a Marko Igonda.

Z cesty za Atlantický oceán si Lucia Siposová domů přivezla lásku k argentinskému tangu a spousty zážitků, které sepsala v knize Hello, my name is Anča Pagáčová.

 

Články o celebritě

Černé vdovy poprvé zaplakaly, Tátova volha je drtivě přejela! Černé vdovy poprvé zaplakaly, Tátova volha je drtivě přejela! Doposud se seriál Černé vdovy s triem krásných vražedkyň držel každý týden na špici sledovanosti.… číst článek
Režisér Bajgar (56): O pohnutkách teroristky Ivy Janžurové Režisér Bajgar (56): O pohnutkách teroristky Ivy Janžurové Další seriál, který ve sledovanosti láme rekordy. Každou neděli se na něj dívá kolem 1,3 milionu… číst článek
Běsnící Čvančarová: Našla cizí podprsenku a byl malér! Běsnící Čvančarová: Našla cizí podprsenku a byl malér! Najde její podprsenku ve svém bytě a neštěstí je hotovo. Temperamentní představitelka Johany v Černých… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Kristýna Fuitová Nováková
Kristýna Fuitová Nováková
zobrazit profil Petr Oliva
Petr Oliva
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Celina Jade
Celina Jade
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger