Paolo Villaggio herec | Celebwiki.cz

Paolo Villaggio

Datum narození: 30.12.1932
Datum úmrtí: 3.7.2017
Místo narození: Janov, Itálie
Výška: 165 cm
Profese: herec, komik

Související celebrity

Životopis

Italský herec Paolo Villaggio, který se zařadil mezi nejlepší komiky, proslul jako Ugo Fantozzi ze série bláznivých komedií o malérech účetního-smolaře.

Dětství prožil Paolo Villaggio v chudobě během 2. světové války. Jeho otec pocházel ze sicilského Palerma, maminky byla učitelka jazyků z Benátek. Než zakotvil u herectví, prošel Paolo Villaggio řadou povolání. Byl mj. úředníkem ve společnosti Italsider.

První angažmá Paolo Villaggio získal v janovském kabaretu Iva Chiesy, kde zaujal známého divadelníka Maurizia Constanzu, který mu nabídl smlouvu do proslulého kabaretu v Římě. Zakrátko se začal objevovat i na televizní obrazovce a roku 1968 debutoval na stříbrném plátně v jedné z hlavních rolí v komedii Eat It.

Největší popularitu mu přinesla role bankovního úředníka Uga Fantozziho, jehož pronásleduje všemocný šéf. Postavu účetního-smolaře Paolo Villaggio ztvárnil v sérii bláznivých komedií. Jde dnes již o kultovní snímky, jsou to mj. Fantozzi (1975), Maléry pana účetního, Maléry pana účetního 2, Pan účetní jde do důchodu či Pan účetní opět zasahuje (1999).

Za svůj přínos italské kinematografii byl oceněn Zvláštním Zlatým lvem na Meznárodním filmovém festivalu v Benátkách 1992. Poslední roli Paolo Villaggio zpodobnil jak jinak než v komedii, a to s názvem Tutto tutto niente niente (2012).

S manželkou Maurou Albites, s níž se Paolo Villaggio oženil roku 1958, měl syna Pierfrancesca a dceru Elisabettu.

Paolo Villaggio zemřel 3. července 2017 po několikadenním boji v nemocnici. Bylo mu 84 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Jaroslava Pokorná
Jaroslava Pokorná
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Juraj Hrčka
Juraj Hrčka
zobrazit profil Réka  Derzsi
Réka Derzsi
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová
zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová