Zdeněk Jurečka kytarista | Celebwiki.cz

Zdeněk Jurečka

Datum narození: 19.5.1947
Datum úmrtí: 3.8.2017
Místo narození: Praha
Profese: kytarista, skladatel
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Kytarista Zdeněk Juračka, duší i srdcem rocker, doprovázel Petra Nováka, dále pak Evu Pilarovou či Janu Kratochvílovou. Hrál v kapele Žlutý pes frontmana Ondřeje Hejmy.

Rocker Zdeněk Juračka prošel v 60. až 90. letech 20. století řadou kapel. Začínal ve skupině Donald, která se zaměřovala hlavně na songy slavných Rolling Stones. Posléze se stal členem kapely, která doprovázela Petra Nováka, tedy George And Beathovens. Jeho další kroky vedly do Rebels.

Skupina Rebels koncertovala i na západě a následně se zpěvákem Jiřím Kornem získávala fanoušky zejména repertoárem Cream Erica Claptona. V době normalizace kytarista Zdeněk Juračka působil v doprovodných kapelách populárních zpěváků, např. Evy Pilarové. Později hrál v průkopnické rock-reggae skupině Heval s Janou Kratochvílovou, a to do její emigrace do Londýna roku 1983.

O ZDEŇKU JUREČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Působil ve Vítkově kvartetu, jehož největším hitem je píseň Pražskej démon. Byl jedním ze zakládajících členů Tanga, které v totalitním Československu patřilo mezi nejpopulárnější hudební formace. Pak Zdeněk Juračka hrál ve Žlutém psovi frontmana Ondřeje Hejmy a podílel se na nejslavnějších hitech kapely. Vidět jste jej mohli třeba v klipu ke kultovnímu hitu Sametová.

Hudebník a skladatel Zdeněk Juračka zemřel v 70 letech, a to 3. července 2017.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil DJ Lucca - Lucie Dvořáková
DJ Lucca - Lucie Dvořáková
zobrazit profil Ric Ocasek
Ric Ocasek
zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Felix Slováček mj.
Felix Slováček mj.
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Miroslav Barabáš
Miroslav Barabáš
zobrazit profil Štěpán Škoch
Štěpán Škoch
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje