Klára Oltová

Klára Oltová

Datum narození: 20. 2. 1976
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Klára Sedláčková-Oltová se do povědomí široké divácké veřejnosti dostala rolemi v seriálech Všechny moje lásky či Ordinace v růžové zahradě 2.

Už jako školačka hrála na klavír a chodila do baletu, který asi pět let dost netradičně kombinovala se závodním lyžováním. Záhy k tomu Klára Sedláčková přidala ještě dramatický kroužek. Její první divadelní rolí byl Bourec morušový. Po studiu na JAMU v Brně přišla díky konkurzu do Divadla v Dlouhé.

KLÁRA OLTOVÁ - ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>

Oltová si zahrála Rusalku i vražedkyni

Prvním partnerem Kláry Oltové v profesionálním angažmá byl Karel Roden, který ji provázel i v jejím filmovém debutu. Hráli spolu Dívku a Umrlce v Kytici. V průběhu angažmá v Dlouhé měla štěstí na velkou řadu rozdílných rolí. Zahrála si groteskní postavu kuchařky Catiche (Sýr, sýr!), postiženou Beth v Mámení mysli, netypickou Rusalku v Kabaretu Undine či vražedkyni v Obrazech z Francouzské revoluce. Vidět ji diváci mohli také v Národním divadle.

O KLÁŘE OLTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V Ordinaci Oltová ztvárnila sestru

Na televizní obrazovce Klára Oltová zazářila v seriálu Všechny moje lásky, kde si zahrála „mladší já“ Veroniky Žilkové. V létě 2017 se stala posilou zdravotního personálu kamenické nemocnice v Ordinaci v růžové zahradě 2, kde jako sestřička Květa Hrzánová učarovala Vilíkovi v podání Romana Štabrňáka.

V soukromém životě je Klára Oltová maminkou synů Kristiána a Olivera. Hereččino šťastné manželství mělo poněkud neobvyklý začátek (VÍCE ČTETE ZDE).

 

Články o celebritě

Ten kudrnáč je Miroslav Krobot? Hercova dcera Lenka tátovi popřála k narozeninám senzační fotkou Ten kudrnáč je Miroslav Krobot? Hercova dcera Lenka tátovi popřála k narozeninám senzační fotkou Herečka Lenka Krobotová (44) se na sociálních sítích rozhodla veřejně popřát svému otci, slavnému he... číst článek
Nedožité 85. narozeniny Václava Havla (†75): Dechberoucí slova českých hvězd! Nedožité 85. narozeniny Václava Havla (†75): Dechberoucí slova českých hvězd! 5. října by oslavil populární a zároveň pro někoho kontroverzní politik Václav Havel (†75) své 85. n... číst článek
Klára Oltová změnila barvu vlasů: Se Žilkovou už si ji nespletou! Klára Oltová změnila barvu vlasů: Se Žilkovou už si ji nespletou! Sympatická herečka Klára Sedláčková-Oltová (45) byla vždy velice podobná jiné herecké hvězdě: Veroni... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Halka Třešňáková
Halka Třešňáková
zobrazit profil Markéta Hrubešová
Markéta Hrubešová
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Martina Babišová
Martina Babišová
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Magdaléna Sidonová
Magdaléna Sidonová
zobrazit profil Marie Švestková
Marie Švestková