Vanda Chaloupková herečka | Celebwiki.cz

Vanda Chaloupková

Datum narození: 21.5.1991
Místo narození: Ostrava
Profese: herečka, modelka, režisérka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a modelka Vanda Chaloupková se do povědomí veřejnosti dostala účinkováním v reklamách a rolemi v seriálech Ulice, Ordinace v růžové zahradě či První republika.

Atraktivní brunetka Vanda Chaloupková vystudovala konzervatoř v rodné Ostravě, kde též sbírala první zkušenosti v tamním Národním divadle moravskoslezském. Posléze mj. hrála v Divadle Bez zábradlí, stala se členkou souboru Divadla Na Fidlovačce, působila v Pidivadle, kde se již roku 2015 podílela na režii, a to představení Dávno dospělí.

VANDA CHALOUPKOVÁ – ROLI DOSTALA FIALOVÁ

Do povědomí široké veřejnosti se Vanda Chaloupková dostala účinkováním v reklamách jedné telefonní společnosti, kde se objevovala např. s Josefem Dvořákem či Karlem Heřmánkem, dále pak v seriálech – jako elegantní Kristýna v Ulici, trenérka šermu v Ordinaci v růžové zahradě či společnice Vali v První republice.

Před filmovou kamerou Vanda Chaloupková, která se příležitostně věnuje i modelingu, debutovala v dramatu Mezi nimi (2010). Objevila se také ve snímku režisérky Ireny Pavláskové Fotograf (2015), nominovaném na několik Českých lvů, s Karlem Rodenem v hlavní roli.

O VANDĚ CHALOUPKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

 

Další Herci

zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Josef Alois Náhlovský
Josef Alois Náhlovský
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Michal Pavlata
Michal Pavlata
zobrazit profil Johana Matoušková
Johana Matoušková
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan