Anna Fialová

Datum narození: 9. 2. 1996
Místo narození: Havlíčkův Brod
Výška: 163 cm
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka Anna Fialová, vnučka Limonádového Joea, ztvárnila sestru Lídy Baarové. Zazářila ve Vinařích a v televizní show Tvoje tvář má známý hlas.

Talentovaná Anna Fialová pohází z divadelní rodiny. Její děda Karel Fiala, hrál slavného Limonádového Joea. Matka Alexandra Malínská tančila ve skupině UNO a otec zpíval v muzikálech. „Odmalinka se díky profesi maminky pohybuju v divadelním zákulisí a ve zkušebnách. Tatínek zase zpíval v muzikálech. Nedovedla jsem si představit, že bych dělala něco jiného než herectví,“ svěřila se médiím půvabná herečka.

ANNA FIALOVÁ – SEX NA VINOHRADU

Před kamerou se Anna Fialová poprvé mihla v osmi letech. Bylo to ve filmu Filipa Renče Román pro ženy (2004) natočeném podle románu Michala Viewegha. Snímek si režisér obsadil hvězdně: Marek Vašut, Simona Stašová, Stella Zázvorková, Miroslav Donutil, David Švehlík, Jaromír Nosek, Saša Rašilov a další. Dětskou roli dostala i v muzikálu Golem. Objevila se ve filmech Kouzla králů, Osudové peníze, Bella Mia, v režijním debutu Vojtěcha Kotka Padesátka či v muzikálu Cesty ke štěstí, kde zní písničky ze Starců na chmelu (1964). Ve filmu hrají Vica Kerekes, Roman Vojtek, Martin Písařík, Adam Mišík, Vladimír Polívka, Jiří Korn, Václav Kopta, Jaroslava Obermaierová.

V seriálu TV Prima Vinaři Anna Fialová dostala jednu z hlavních rolí, a to Julii, do které se zblázní všichni kluci. Filip Renč ji obsadil do svého životopisného dramatu Lída Baarová. Ztvárnila její mladší sestru, herečku Zorku Janů, která jako čtyřiadvacetiletá ukončila svůj život skokem z okna v jejich vile na Hanspaulce. Jejího otce ve filmu hraje Martin Huba, maminku Simona Stašová, sestru Lídu Táňa Pauhofová.

V show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas Anna Fialová uplatnila též své pohybové nadání. O přízeň poroty si zasoupeřila s Ivanou Chýlkovou, Petrem Rychlým, Ivou Pazderkovou, Petrem Vondráčkem, Hanou Holišovou, Davidem Krausem a Adamem Mišíkem.

Po absolvování výtvarné základní školy se Anna Fialová rozhodla pro pražskou konzervatoř, konkrétně pro hudebně-dramatický obor.

ANNA FIALOVÁ A DALŠÍ KRÁSKY

 

Články o celebritě

Anně Fialové zůstaly oči pro pláč: Útěk ženicha od oltáře! Anně Fialové zůstaly oči pro pláč: Útěk ženicha od oltáře! Je máj, lásky čas a říká se, že láska zmůže všechno – i přenášet hory. Tím se inspirovali filmoví tv... číst článek
Minisérie na počest Ivety Bartošové (†48): Děj nalinkovala sestra Ivana! Minisérie na počest Ivety Bartošové (†48): Děj nalinkovala sestra Ivana! Je to přesně 8 let, co Iveta Bartošová (†48) ukončila dobrovolně život skokem pod kola vlaku. A přes... číst článek
Minisérie Iveta odhalí první setkání Bartošové (†48) se Sepéšim (†25)! Byla to náhoda Minisérie Iveta odhalí první setkání Bartošové (†48) se Sepéšim (†25)! Byla to náhoda Zítra by slavil 62. narozeniny Petr Sepéši (†25), první osudová láska Ivety Bartošové (†48). Jejich ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Ladilav Frej jr.
Ladilav Frej jr.
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Zuzana Norisová
Zuzana Norisová
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Eva Horská
Eva Horská
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil