Martina Preissová

Datum narození: 31. 10. 1975
Místo narození: Znojmo
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka Martina Preissová, nominovaná na Ceny Thálie za mimořádný jevištní výkon, se divákům předvedla také v televizi a ve filmu. Zahrála si třeba v komedii Probudím se včera.

Po střední pedagogické škole absolvovala Martina Preissová, rozená Stehlíková, obor herectví na brněnské JAMU. Již při studiu hostovala v Národním divadle Brno, kde získala stálé angažmá. Posléze hostovala v Národním divadle v Praze, v němž se členkou Činohry stala roku 2000.

MARTINA PREISSOVÁ - TOČILA NAHÉ SCÉNY

Za roli Blanky Kastilské ve hře Král Jan byla v roce 1999 nominována na Cenu Thálie. Druhou nominaci za herecký výkon Martina Preissové vynesla o pět let později postava Šury v představení Černé mléko.

Před kamerou Martina Preissové debutovala ještě v Brně, a to v seriálu Detektiv Martin Tomsa (1994) s Markem Vašutem v hlavní roli. Větší možnosti představit se na televizní obrazovce a také na stříbrném plátně jí přineslo přestěhování do Prahy.

Objevila se v řadě seriálů, jako jsou Četnické humoresky, Nemocnice na kraji města – nové osudy, Přešlapy či Rapl. Více prostoru Martina Preissová dostala v komeriální sérii Ententýky (2012), kde si zahrála ve všech jejích 15 epizodách. Zaujmout diváky mohla též v seriálu Ohnivý kuře.

Prvním celovečerním filmem, v němž Martina Preissová ztvárnila menší roli, byl Útěk do Budína (2002). V komedii Miloslava Šmídmajera Probudím se včera (2012) společně s Filipem Blažkem ztvárnila dospělé já ústředních postav - středoškoláků - v podání Evy Josefíkové a Jiřího Mádla

O MATRINĚ PREISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Hereččiným prvním manželem byl dirigent Roman Válek, s nímž se rozvedla roku 2005. Podruhé se provdala v červenci 2009, a to za herce Martina Preisse, syna slavného hereckého páru Jany Preissové a Viktora Preisse. Martina Preissová má se svým manželem, jenž trpěl těžkými depresemi a pokusil se i o sebevraždu, syna Matouše.

 

Články o celebritě

Těžký život oslavenkyně Jany Preissové (75): Nevěra, deprese a synův pokus o sebevraždu! Těžký život oslavenkyně Jany Preissové (75): Nevěra, deprese a synův pokus o sebevraždu! Neskutečné 75. narozeniny slaví 7. února Jana Preissová, hvězda populárních filmů Jak vytrhnout velr... číst článek
Rodinné drama u Preissových: Útok na hlavu! Rodinné drama u Preissových: Útok na hlavu! To, že je manželství Martiny a Martina Preissových nezlomné, dokládá fakt, že společně překlenuli Ma... číst článek
Martina Preissová otevřeně o Martinu Preissovi: Manžel jezdí za terapeutkou! Kvůli alkoholu... Martina Preissová otevřeně o Martinu Preissovi: Manžel jezdí za terapeutkou! Kvůli alkoholu... Netají se tím, že se léčil z alkoholismu! Aby herec a moderátor Martin Preiss (47) nesáhl po láhvi z... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Hrušková
Eva Hrušková
zobrazit profil Kryštof Rímský
Kryštof Rímský
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Tomáš  Materna
Tomáš Materna
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Hana Gregorová
Hana Gregorová
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian