Dita Pecháčková

Datum narození: 5. 5. 1975
Přezdívka: Dita P.
Profese: novinářka, podnikatelka, kuchařka, moderátorka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Novinářka Dita Pecháčková, bývalá šéfredaktorka časopisů o gastronomii a moderátorka pořadu Deník Dity P., je také autorkou kuchařek.

Po studijním pobyt v Severní Karolíně, kde maturovala, byla Dita Pecháčková přijata na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Studium ale nedokončila. Dala přednost práci produkční speciálních efektů amerických filmů a posléze novinařině v oblasti gastronomie.

DITA PECHÁČKOVÁ – MANŽELA JÍ ZULÍBAL BABIŠ

Do novinářského světa o jídle Dita Pecháčková vstoupila roku 2004. Pracoval v měsíčníku Apetit jako food direktorka a již za půl roku časopis řídila. Setrval v něm pět let. Za jejího působení získal Apepit opakovaně titul Časopis roku. Od roku 2009 vedla měsíčník o jídle Albert v kuchyni.

Se svou kuchařskou vášní se Dita Pecháčková uplatnila i na obrazovce. V České televizi moderovala pořad Deníky Dity P. Inspirovala se u světoznámých mistrů, jakými jsou Jamieho Olivera, Gordona Ramsayho či Nigelly Lawson. Je autorkou kuchařek.

O DITĚ P. ČTĚTE ZDE>>

Matkou Dity Pecháčkové je novinářka Marcela Pecháčková, která proslula svými rozhovory zejména pro Lidové noviny. S manželem Markem Prchalem, jenž jako mediální expert velkou měrou přispěl k vítězství Andreje Babiše a jeho hnutí ANO 2011 v parlamentních volbách 2017, má Dita Pecháčková syna Davida.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Jiří Chlebeček
Jiří Chlebeček
zobrazit profil Felicitas Rombold
Felicitas Rombold
zobrazit profil Kateřina Beroušková
Kateřina Beroušková
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Ivo Ištván
Ivo Ištván
zobrazit profil Michelle Obama
Michelle Obama
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová