Peter Pecha zpěvák | Celebwiki.cz

Peter Pecha

Datum narození: 10.6.1989
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Peter Pecha, známý třeba z Mamma Mia!, zabodoval jako Rocky ve stejnojmenném muzikálu a za svůj výkon si odnesl Cenu Thálie 2017.

Zpívat a předvádět se Petera Pechu bavilo již od dětství. Už ve třech letech si podle svých slov před potravinami vyzpíval svůj první honorář - kinder vajíčko. V sedmi se pustil do studia hry na kytaru. Časem ale zjistil, že za mikrofonem se cítím líp, a začal chodit na soukromé hodiny zpěvu.

PETER PECHA - ZÁSNUBY NA ŠTĚDRÝ DEN

Netrvalo dlouho a Peter Pecha si založil vlastní kapelu. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, třeba vítězství na Evropském festivalu Golden Court Shoe. Ještě na gymnáziu v česko-slovenské televizní show Elán je Elán skončil na čtvrtém místě.

Na VŠMU Peter Pecha vyzkoušel loutkářinu, čehož po roce nechal a začal studovat muzikálové herectví na JAMU v Brně. Roku 2013 přesídlil do Prahy, kde se uplatnil v řadě divadel, jmenujme např. Divadlo Hybernia, Divadlo Semafor, Divadlo Broadway, Kongresové centrum, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Na Prádle.

V Kongresovém centru měl v březnu 2017 premiéru muzikál Rocky, v němž Peter Pecha dostal hlavní roli. Za svůj výkon získal Cenu Thálie 2017 v kategorii Muzikál - opereta. Další postavy ztvárnili mj. Hana Holišová, Milan Šteindler, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

O PETERU PECHOVI ČTĚTE ZDE>>

Po několikaletém vztahu se Peter Pecha v prosinci 2017 zasnoubil s půvabnou zpěvačkou Kateřinou Sedlákovou. Začátkem září 2019 se vzali.

 

Články o celebritě

Zemřel Karel Gott (†80): První reagovala milenka, následovala smršť reakcí slavných! Zemřel Karel Gott (†80): První reagovala milenka, následovala smršť reakcí slavných! Ve středu 1. října krátce před půlnocí zemřel Karel Gott, který se dožil krásných 80 let. Jako první… číst článek
Novopečený ženáč Pecha: Už odkládá snubák! Novopečený ženáč Pecha: Už odkládá snubák! Ještě nejsou manželé ani měsíc a Peter Pecha (30) už sundává snubní prstýnek! Co ho k tomu vede? číst článek
Muzikáloví Tarzani Pecha a Drahokoupil: Jeden v chomoutu, druhý ve špitále! Muzikáloví Tarzani Pecha a Drahokoupil: Jeden v chomoutu, druhý ve špitále! Radost i bolest provázejí zkoušení nového muzikálu Tarzan. Zatímco Peter Pecha (30) se veselil na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
zobrazit profil Jana Yngland Hrušková
Jana Yngland Hrušková
zobrazit profil Hana Zagorová
Hana Zagorová
zobrazit profil Věra Špinarová
Věra Špinarová
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková