Peter Pecha

Datum narození: 10. 6. 1989
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Peter Pecha, známý třeba z Mamma Mia!, zabodoval jako Rocky ve stejnojmenném muzikálu a za svůj výkon si odnesl Cenu Thálie 2017.

Zpívat a předvádět se Petera Pechu bavilo již od dětství. Už ve třech letech si podle svých slov před potravinami vyzpíval svůj první honorář - kinder vajíčko. V sedmi se pustil do studia hry na kytaru. Časem ale zjistil, že za mikrofonem se cítím líp, a začal chodit na soukromé hodiny zpěvu.

PETER PECHA - ZÁSNUBY NA ŠTĚDRÝ DEN

Netrvalo dlouho a Peter Pecha si založil vlastní kapelu. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, třeba vítězství na Evropském festivalu Golden Court Shoe. Ještě na gymnáziu v česko-slovenské televizní show Elán je Elán skončil na čtvrtém místě.

Na VŠMU Peter Pecha vyzkoušel loutkářinu, čehož po roce nechal a začal studovat muzikálové herectví na JAMU v Brně. Roku 2013 přesídlil do Prahy, kde se uplatnil v řadě divadel, jmenujme např. Divadlo Hybernia, Divadlo Semafor, Divadlo Broadway, Kongresové centrum, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Na Prádle.

V Kongresovém centru měl v březnu 2017 premiéru muzikál Rocky, v němž Peter Pecha dostal hlavní roli. Za svůj výkon získal Cenu Thálie 2017 v kategorii Muzikál - opereta. Další postavy ztvárnili mj. Hana Holišová, Milan Šteindler, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

O PETERU PECHOVI ČTĚTE ZDE>>

Po několikaletém vztahu se Peter Pecha v prosinci 2017 zasnoubil s půvabnou zpěvačkou Kateřinou Sedlákovou. Začátkem září 2019 se vzali.

 

Články o celebritě

Neuvěřitelná proměna Petra Vacka: Rázem zestárl o 10 let! Neuvěřitelná proměna Petra Vacka: Rázem zestárl o 10 let! Ve stavu nouze šel nakoupit v době vyhrazené seniorům, a i když na to nemá věk, pustili ho! Petr Vac... číst článek
Pohroma jménem koronavirus: Národní musí vrátit 20,5 milionu, herci řeší splácení hypoték Pohroma jménem koronavirus: Národní musí vrátit 20,5 milionu, herci řeší splácení hypoték Opatření, jež vláda v úterý zavedla kvůli šíření koronaviru, mají dopady především na divadla. Zákeř... číst článek
Náhrada za nemocného Bohouše Josefa: O 27 let mladší slovenská hvězda poprvé jako Athos! Náhrada za nemocného Bohouše Josefa: O 27 let mladší slovenská hvězda poprvé jako Athos! Zpěvák Bohouš Josef (57), jenž minulý týden nečekaně zkolaboval a po operaci srdce mu „pumpa“ funguj... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Athina Langoska
Athina Langoska
zobrazit profil zpěvačka Fergie
zpěvačka Fergie
zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Chris Cornell
Chris Cornell
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Pavel Vítek
Pavel Vítek
zobrazit profil Petr Sovič
Petr Sovič
zobrazit profil Matěj Ruppert
Matěj Ruppert