Peter Pecha | Celebwiki.cz

Peter Pecha

Datum narození: 10. 6. 1989
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Peter Pecha, známý třeba z Mamma Mia!, zabodoval jako Rocky ve stejnojmenném muzikálu a za svůj výkon si odnesl Cenu Thálie 2017.

Zpívat a předvádět se Petera Pechu bavilo již od dětství. Už ve třech letech si podle svých slov před potravinami vyzpíval svůj první honorář - kinder vajíčko. V sedmi se pustil do studia hry na kytaru. Časem ale zjistil, že za mikrofonem se cítím líp, a začal chodit na soukromé hodiny zpěvu.

PETER PECHA - ZÁSNUBY NA ŠTĚDRÝ DEN

Netrvalo dlouho a Peter Pecha si založil vlastní kapelu. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, třeba vítězství na Evropském festivalu Golden Court Shoe. Ještě na gymnáziu v česko-slovenské televizní show Elán je Elán skončil na čtvrtém místě.

Na VŠMU Peter Pecha vyzkoušel loutkářinu, čehož po roce nechal a začal studovat muzikálové herectví na JAMU v Brně. Roku 2013 přesídlil do Prahy, kde se uplatnil v řadě divadel, jmenujme např. Divadlo Hybernia, Divadlo Semafor, Divadlo Broadway, Kongresové centrum, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Na Prádle.

V Kongresovém centru měl v březnu 2017 premiéru muzikál Rocky, v němž Peter Pecha dostal hlavní roli. Za svůj výkon získal Cenu Thálie 2017 v kategorii Muzikál - opereta. Další postavy ztvárnili mj. Hana Holišová, Milan Šteindler, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

O PETERU PECHOVI ČTĚTE ZDE>>

Po několikaletém vztahu se Peter Pecha v prosinci 2017 zasnoubil s půvabnou zpěvačkou Kateřinou Sedlákovou. Začátkem září 2019 se vzali.

 

Články o celebritě

Zpěvák Bohouš Josef (57) po kolapsu: Operace srdce! Kdo mu zachránil život? Zpěvák Bohouš Josef (57) po kolapsu: Operace srdce! Kdo mu zachránil život? Vyděsil všechny kolegy! Bohouš Josef (57), který minulý týden zkolaboval v divadle, a bylo podezření... číst článek
Držitel Thálie Pecha si plní sny Držitel Thálie Pecha si plní sny Držitel ceny Thálie Peter Pecha se rozhodl plnit si sny. V posledních letech se sice stál miláčkem m... číst článek
Lucka Vondráčková po návratu do Česka: Brousí si zuby na Tarzana! Co v tom vězí? Lucka Vondráčková po návratu do Česka: Brousí si zuby na Tarzana! Co v tom vězí? Tarzan možná našel svou novou Jane! Lucie Vondráčková (39) se přišla podívat na muzikál do Divadla H... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zdenka Trvalcová
Zdenka Trvalcová
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Marta Jandová
Marta Jandová
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle