Peter Pecha | Celebwiki.cz

Peter Pecha

Datum narození: 10.6.1989
Profese: zpěvák, muzikálový herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Peter Pecha, známý třeba z Mamma Mia!, zabodoval jako Rocky ve stejnojmenném muzikálu a za svůj výkon si odnesl Cenu Thálie 2017.

Zpívat a předvádět se Petera Pechu bavilo již od dětství. Už ve třech letech si podle svých slov před potravinami vyzpíval svůj první honorář - kinder vajíčko. V sedmi se pustil do studia hry na kytaru. Časem ale zjistil, že za mikrofonem se cítím líp, a začal chodit na soukromé hodiny zpěvu.

PETER PECHA - ZÁSNUBY NA ŠTĚDRÝ DEN

Netrvalo dlouho a Peter Pecha si založil vlastní kapelu. První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat, třeba vítězství na Evropském festivalu Golden Court Shoe. Ještě na gymnáziu v česko-slovenské televizní show Elán je Elán skončil na čtvrtém místě.

Na VŠMU Peter Pecha vyzkoušel loutkářinu, čehož po roce nechal a začal studovat muzikálové herectví na JAMU v Brně. Roku 2013 přesídlil do Prahy, kde se uplatnil v řadě divadel, jmenujme např. Divadlo Hybernia, Divadlo Semafor, Divadlo Broadway, Kongresové centrum, Hudební divadlo Karlín, Divadlo Na Prádle.

V Kongresovém centru měl v březnu 2017 premiéru muzikál Rocky, v němž Peter Pecha dostal hlavní roli. Za svůj výkon získal Cenu Thálie 2017 v kategorii Muzikál - opereta. Další postavy ztvárnili mj. Hana Holišová, Milan Šteindler, Markéta Procházková, Roman Vojtek nebo Michaela Nosková.

O PETERU PECHOVI ČTĚTE ZDE>>

Po několikaletém vztahu se Peter Pecha v prosinci 2017 zasnoubil s půvabnou zpěvačkou Kateřinou Sedlákovou. Začátkem září 2019 se vzali.

 

Články o celebritě

Držitel Thálie Pecha si plní sny Držitel Thálie Pecha si plní sny Držitel ceny Thálie Peter Pecha se rozhodl plnit si sny. V posledních letech se sice stál miláčkem… číst článek
Lucka Vondráčková po návratu do Česka: Brousí si zuby na Tarzana! Co v tom vězí? Lucka Vondráčková po návratu do Česka: Brousí si zuby na Tarzana! Co v tom vězí? Tarzan možná našel svou novou Jane! Lucie Vondráčková (39) se přišla podívat na muzikál do Divadla… číst článek
Kopečný zkoušky muzikálu nefláká: Líbačka s kolegyni! Kopečný zkoušky muzikálu nefláká: Líbačka s kolegyni! Přípravu dlouho očekávaného muzikálu We Will Rock You Jan Kopečný rozhodně nezanedbává. A mnohdy… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Justin Timberlake
Justin Timberlake
zobrazit profil Tereza Anna Mašková
Tereza Anna Mašková
zobrazit profil Vendula Příhodová
Vendula Příhodová
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Albert Černý
Albert Černý
zobrazit profil Marie Křížová
Marie Křížová