Hana Brejchová

Datum narození: 12. 12. 1946
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hana Brejchová se proslavila rolí Anduly ve filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. Snímek byl nominován na Oscara.

Mladší sestra jedné z nejslavnějších českých hereckých hvězd 2. poloviny 20. století Jany Brejchové, se na filmovém plátně objevila v podstatě náhodou. Do svého snímku Lásky jedné plavovlásky (1965) Hanu Brejchovou totiž režisér Miloš Forman obsadil v době, kdy žil s její sestrou Janou.

HANA BREJCHOVÁ PORAZILA CLAUDII CARDINALE

Po triumfu Brejchovou potkal sešup

Film byl nominován na Oscara a řadu dalších cen. Hana Brejchová Miloše Formana doprovázela po festivalech a režisér se s ní zapletl, což se stalo příčinou letitého konfliktu sester.

Po ohromném úspěchu filmu Lásky jedné plavovlásky, který Haně Brejchové přinesl popularitu, se již další triumf nekonal, i když se ještě roku 1968 objevila v hlavních rolí filmů Žirafa v okně a Nejkrásnější věk. Dále pak následovaly už jen epizodní úlohy, poslední v komedii Divoké pivo (1995).

Hana Brejchová se málem udusila

V roce 2009 byla Hana Brejchová hospitalizována v nemocnici a posléze v psychiatrické léčebně v Bohnicích poté, co se při požáru ve svém bytě nadýchala zplodin. Oheň zapříčinila hořící dekorativní svíčka nebo netípnutá cigareta, u níž někdejší herečka usnula.

O HANĚ BREJCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Jaroslavem Bařinou Hana Brejchová vychovala adoptovanou dceru Veroniku a vlastní Světlanu. Ve svých 70 letech se zasnoubila s přítelem Pavlem.

 

Články o celebritě

Drama u herečky z Lásky jedné plavovlásky: Kulky a krev Drama u herečky z Lásky jedné plavovlásky: Kulky a krev K bodu mrazu se měl přiblížit vztah zavržené dcery Hany Brejchové﷯ (74) Světlany (52) s příbuznými n... číst článek
Herečka Hana Brejchová (74) je uvězněná v domově: Nad vodou mě drží Forman! I po smrti Herečka Hana Brejchová (74) je uvězněná v domově: Nad vodou mě drží Forman! I po smrti Z domu s pečovatelskou službou v Buštěhradě, kde Hana Brejchová (74) žije, se nemůže hnout ani na kr... číst článek
Dojemný vzkaz Brodské: Holky, myslím na vás. Držte se! Dojemný vzkaz Brodské: Holky, myslím na vás. Držte se! Herečka Tereza Brodská (52) na svém instagramovém účtu často sdílí archivní snímky, které fanoušky b... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Jiří Michný
Jiří Michný
zobrazit profil Kimberly Scott
Kimberly Scott
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Cyril Drozda
Cyril Drozda