Hana Brejchová

Datum narození: 12. 12. 1946
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Hana Brejchová se proslavila rolí Anduly ve filmu Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky. Snímek byl nominován na Oscara.

Mladší sestra jedné z nejslavnějších českých hereckých hvězd 2. poloviny 20. století Jany Brejchové, se na filmovém plátně objevila v podstatě náhodou. Do svého snímku Lásky jedné plavovlásky (1965) Hanu Brejchovou totiž režisér Miloš Forman obsadil v době, kdy žil s její sestrou Janou.

HANA BREJCHOVÁ PORAZILA CLAUDII CARDINALE

Po triumfu Brejchovou potkal sešup

Film byl nominován na Oscara a řadu dalších cen. Hana Brejchová Miloše Formana doprovázela po festivalech a režisér se s ní zapletl, což se stalo příčinou letitého konfliktu sester.

Po ohromném úspěchu filmu Lásky jedné plavovlásky, který Haně Brejchové přinesl popularitu, se již další triumf nekonal, i když se ještě roku 1968 objevila v hlavních rolí filmů Žirafa v okně a Nejkrásnější věk. Dále pak následovaly už jen epizodní úlohy, poslední v komedii Divoké pivo (1995).

Hana Brejchová se málem udusila

V roce 2009 byla Hana Brejchová hospitalizována v nemocnici a posléze v psychiatrické léčebně v Bohnicích poté, co se při požáru ve svém bytě nadýchala zplodin. Oheň zapříčinila hořící dekorativní svíčka nebo netípnutá cigareta, u níž někdejší herečka usnula.

O HANĚ BREJCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Jaroslavem Bařinou Hana Brejchová vychovala adoptovanou dceru Veroniku a vlastní Světlanu. Ve svých 70 letech se zasnoubila s přítelem Pavlem.

 

Články o celebritě

Naďa Urbánková (†83): V Rusku se bála o život! Vyhrožovali jí, že skončí na Sibiři! Naďa Urbánková (†83): V Rusku se bála o život! Vyhrožovali jí, že skončí na Sibiři! Na jednu stranu byla pětinásobnou Zlatou slavicí, na tu druhou měla celé léta velké problémy s total... číst článek
Ze svědectví Hany Brejchové mrazí: Sestra už dávno umřela Ze svědectví Hany Brejchové mrazí: Sestra už dávno umřela Letitý svár mezi Janou a Hanou Brejchovou (76) už asi jen tak nic nenapraví. Hvězda úspěšného snímku... číst článek
Hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky Hana Brejchová (75): Vážné zdravotní problémy! Skrývá se doma Hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky Hana Brejchová (75): Vážné zdravotní problémy! Skrývá se doma Dva roky takřka nevyšla na ulici! Z obav před covidem byla Hana Brejchová (75) zalezlá ve svém byteč... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Kotva
Václav Kotva
zobrazit profil Oldřich Nový
Oldřich Nový
zobrazit profil Beáta Hrnčiříková
Beáta Hrnčiříková
zobrazit profil Marek Daniel
Marek Daniel
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška