Harvey Weinstein producent | Celebwiki.cz

Harvey Weinstein producent

Datum narození: 19.3.1952
Místo narození: Flushing, New York, USA
Profese: filmový producent
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Filmový producent Harvey Weinstein, který s bratrem založil společnost, jež produkovala třeba snímek Pulp Fiction: Historky z podsvětí, byl v květnu 2018 obviněn ze znásilnění.

Američan Harvey Weinstein byl kvůli sexuálním deliktům vyhozen z vlastní filmové společnosti, kterou založil se svým o dva roky mladším bratrem Bobem, a jeho manželka prohlásila, že se s ním nechá rozvést.

HARVEY WEINSTEIN NA KLINICE V ARIZONĚ

Magnát Harvey Weinstein se koncem května 2018 sám dostavil na služebnu policie na Manhattanu, aby si vyslechl obvinění ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů, jichž se dle tamních kriminalistů dopustil na dvou ženách. Podle amerických médií mu hrozí až 25 let vězení.

Na chování vlivného hollywoodského filmového producenta si stěžovaly desítky žen, které jej vinily z osahávání a urážlivých výroků, ale i z omezování osobní svobody a znásilnění. Mezi údajnými oběťmi jsou i známé hvězdy, jako např. Salma Hayek či Gwyneth Paltrow.

Absolvent University at Buffalo Harvey Weinstein má na svém kontě řadu slavných filmů. Jmenujme Pan a Paní Bridgeovi s Paulem Newmanem, který byl nominován na Oscara, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Sex, lži a video něbo Zamilovaný Shakespeare. Ten byl ověnčen hned sedmi Oscary, např. za nejlepší film. 

Producent Harvey Weinstein je držitelem mnoha ocenění, mj. ceny Britské akademie filmového a televizního umění (1999), Oscara (1999). Dále se stal rytířem Čestné legie nebo komandérem Řádu britského impéria.

O HARVEYOVI WEINSTEINOVI ČTĚTE ZDE>>

Filmař Harvey Weinstein byl v letech 1987 až 2004 ženatý s Eve Chilton Weinstein, s níž má tři děti: Lily Weinstein, Emma Weinstein, Ruth Weinstein. Roku 2007 se oženil s víc než o 20 let mladší módní návrhářkou, herečkou a modelkou Georginou Chapman, která mu porodily dcery Emmu Weinstein a Ruth Weinstein.

 

 

Další Filmaři

zobrazit profil Agnieszka Holland
Agnieszka Holland
zobrazit profil Jan Petráň
Jan Petráň
zobrazit profil Vladimír Michálek
Vladimír Michálek
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Colin Trevorrow
Colin Trevorrow
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Kristína Herczegová
Kristína Herczegová
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka