Hayato Okamura

Datum narození: 28. 11. 1966
Místo narození: Praha
Profese: politik KDU-ČSL, tlumočník, průvodce, teolog
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Politik KDU-ČSL Hayato Okamura, bratr šéfa SPD Tomia Okamury, se v parlamentních volbách 2021 stal poslancem.

Rodilý Pražák Hayato Okamura, pokřtěný jménem Josef, sice vystudoval teologii a religionistiku na Univerzitě Karlově, ale stal se tlumočníkem a průvodcem japonských turistů. Za zmínku stojí též jeho angažmá v pomoci křesťanským uprchlíkům z Iráku.

HAYATO OKAMURA - OPAKEM SVÉHO BRATRA

V roce 2015 Hayato Okamura vstoupil do KDU-ČSL, za kterou v parlamentních volbách 2017 neúspěšně kandidoval do Sněmovny. K poslaneckému mandátu mu nepomohlo ani 5 053 preferenčních hlasů. V senátních volbách 2018 se stal kandidátem lidovců v obvodu č. 23 - Praha 8. Ani zde neměl štěstí, a to stejně jako ve volbách do EP 2019.

Okamurovi pomohly preferenční hlasy

Ve volbách 2021 Hayatu Okamuru do dolní komory vyneslo 24 426 preferenčních hlasů, které ho z 15. příčky pražské kandidátky koalice SPOLU dostaly na šestou.

O HAYATOVI OKAMUROVI ČTĚTE ZDE>>

Matkou Hayata Okamury je Češka Helena Okamurová, rozená Holíková, otcem Japonec Matsuo Okamura. Jeho mladšími bratry jsou politik Tomio Okamura a architekt Osamu Okamura. Rodina žila jen pár měsíců v Tokiu a pak se sourozenci s matkou vrátili do Prahy.

Manželkou Hayata Okamury se stala Rakušanka s česko-ukrajinsko-ruskými kořeny Ludmila, s níž vychoval pět dětí.

 

Články o celebritě

Ukrajině nyní splácíme dluh, uvedl Zeman. Ukrajinský velvyslanec zmínil fašismus v Rusku Ukrajině nyní splácíme dluh, uvedl Zeman. Ukrajinský velvyslanec zmínil fašismus v Rusku V řadách Rudé armády bojovala i při osvobozování někdejšího Československa řada Ukrajinců a Česko ji... číst článek
Velký průzkum Blesku: Jak jsou na tom politici s očkováním? Výsledek mluví jasně Velký průzkum Blesku: Jak jsou na tom politici s očkováním? Výsledek mluví jasně Od začátku, kdy vypukla covidová pandemie, nám politici říkají, jak se máme chovat v boji proti smrt... číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Drahoslav Ryba
Drahoslav Ryba
zobrazit profil Josef Jelínek
Josef Jelínek
zobrazit profil Sara Carbonero
Sara Carbonero
zobrazit profil Andrea Wlochová
Andrea Wlochová
zobrazit profil Natálie Otáhalová
Natálie Otáhalová
zobrazit profil Iveta Kolářová
Iveta Kolářová