Zdeněk Bergman | Celebwiki.cz
Zdeněk Bergman

Zdeněk Bergman

Datum narození: 16. 8. 1959
Místo narození: Teplice
Profese: pedagog, neúspěšný kandidát SENÁTORA 21 v senátních volbách 2018
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Pedagog Zdeněk Bergman, ředitel gymnázia a komunální politik, se ve volbách do horní komory 2018 stal kandidátem hnutí SENÁTOR 21 a Volba PRO! Teplice v obvodu č. 32 - Teplice. Neuspěl. Novou šanci dostal po smrti Jaroslav Kubery.

Po Gymnáziu Teplice Zdeněk Bergman studoval učitelství matematiky a zeměpisu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde též získal doktorát. V roce 1983 začal na svém „mateřském“ gymplu vyučovat a tři roky po Sametové revoluci 1989 se stal jeho ředitelem.

Mezi organizace, v nichž se Zdeněk Bergman prosadil, patří Československá vědecko-technická společnost a Asociace ředitelů gymnázií. V roce 2011 se stal členem Vědecké rady Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Do politiky se Zdeněk Bergman pokusil vstoupit v krajských volbách 2012, ale neuspěl. Štěstí se na něj usmálo v komunálních volbách 2014, kdy byl jako nezávislý na kandidátce subjektu Volba PRO! Teplice, Zelení a KDU-ČSL zvolen teplickým zastupitelem.

Do senátních voleb 2018 Zdeňka Bergmana vyslala hnutí SENÁTOR 21 a Volba PRO! Teplice získat křeslo v horní komoře, a to za obvod č. 32 - Teplice. Postoupil do druhého kola, v němž ho porazil Jaroslav Kubera (ODS).

Po smrti Jaroslava Kubery se Zdeněk Bergman společně s Hynkem Hanzou utkali o jeho křeslo v Senátu.

 

Další Ostatní

zobrazit profil Pavel Kohout
Pavel Kohout
zobrazit profil David Furnish
David Furnish
zobrazit profil Kim Čong-un
Kim Čong-un
zobrazit profil Michal Viewegh
Michal Viewegh
zobrazit profil Alexander Dubček
Alexander Dubček
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Renata Kajdžas Angelov
Renata Kajdžas Angelov