Renáta Suchánková choreografka | Celebwiki.cz

Renáta Suchánková

Místo narození: Pardubice
Profese: choreografka, bývalá tanečnice

Související celebrity

Životopis

Někdejší tanečnice Renáta Suchánková je autorkou choreografií muzikálů Krysař a Bílý motýl. Spolupracovala na choreografii muzikálů Hello, Dolly! nebo Evita.

Začínala jako aktivní tanečnice. Od roku 1976 Renáta Suchánková účinkovala v Československém státním souboru písní a tanců a v letech 1982 až 1983 byla angažována do muzikálu Kiss Me Kate a Cikánského barona v rakouském Bregenzu.

RENÁTA SUCHÁNKOVÁ PROMLUVILA O NEVĚŘE

Kromě pořadů Tanec a čas, Slovanské tance nebo Zlatá brána v Československé televizi Renáta Suchánková natáčela pravidelně pro německou televizi Baden-Baden. Účinkovala rovněž v souboru Chorea Bohemica.

V roce 1994 Renáta Suchánková vystudovala obor choreografie na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze. Roku 1998 začala pracovat jako choreografka pořadů TV Nova, módních přehlídek, ale i tanečních představení českých folklorních souborů.

Podílela se na pohybové spolupráci činoherních inscenací Divadla Broadway nebo Činoherního klubu. Renáta Suchánková je autorkou choreografií muzikálů Krysař a Bílý motýl. S divadlem Studio DVA spolupracovala na choreografii muzikálu Hello, Dolly! nebo Evita.

O RENÁTĚ SUCHÁNKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

S manželem Michalem Suchánkem, hercem, bavičem a moderátorem, má Renáta Suchánková dceru Bereniku a syna Jáchyma.

 

Další Umělci

zobrazit profil Richard Pogoda
Richard Pogoda
zobrazit profil Jan Saudek
Jan Saudek
zobrazit profil Jan Werich
Jan Werich
zobrazit profil Karel Vladyka
Karel Vladyka
zobrazit profil Pavlína Pížová
Pavlína Pížová
zobrazit profil Petr Poledňák
Petr Poledňák
zobrazit profil Andrea Opavská
Andrea Opavská
zobrazit profil Jakub Ludvík
Jakub Ludvík