Romana Goščíková | Celebwiki.cz

Romana Goščíková

Datum narození: 19. 11. 1982
Místo narození: Ostrava
Profese: herečka, principálka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herečka a principálka Romana Goščíková se do povědomí diváků dostala jako někdejší moderátorka Sportky a také rolí v seriálu Ošklivka Katka.

Při gymnáziu začala Romana Goščíková studovat hudebně-dramatický obor JAMU v Brně. Po dvou letech přestoupila kvůli natáčení filmu Svatá noc na Pražskou konzervatoř, kde absolvovala pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. Později vystudovala divadelní vědy na FFUK.

ROMANA GOŠČÍKOVÁ VERSUS HANA GREGOROVÁ

Milovnici divadla mohli Romanu Goščíkovou vidět např. v Černém divadle Jiřího Srnce, v Divadle různých jmen nebo v Divadle Radka Brzobohatého, které převzala od Hany Gregorové a stala se jeho principálkou.

Jako moderátorka se Romana Goščíková předvedla v pořadu losování Sazky. Do povědomí diváků se dostala také rolí v seriálu režisérů Jiřího Chlumského, Petra Nikolaeva a dalších Ošklivka Katka.

Na filmové plátno Romanu Goščíkovou dostal její partner Karel Janák, když ji obsadil do své komedie Cuky Luky Film (2017) a mysteriózního thrilleru Důvěrný nepřítel (2018). Epizodní role ztvárnila s několika seriálech, mj. Ulice, Atentát, Policie Modrava či V.P. vraždy.

O ROMANĚ GOŠČÍKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V srpnu 2017 se Romana Goščíková po tříletém vztahu provdala za Karla Janáka, režiséra slavných filmů, jakými jsou Snowboarďáci nebo Rafťáci.

 

Další Herci

zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová
zobrazit profil Tomáš Valík
Tomáš Valík
zobrazit profil Tatiana Vilhelmová
Tatiana Vilhelmová
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Filip Březina
Filip Březina
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Zuzana  Mauréry
Zuzana Mauréry
zobrazit profil Marián Slovák
Marián Slovák