princezna Eugenie

Datum narození: 23. 3. 1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Rok od smrti královny Alžběty II. (†96): Manévry s tělem, útok na rakev a rebel Harry! Rok od smrti královny Alžběty II. (†96): Manévry s tělem, útok na rakev a rebel Harry! Už je to dobrý rok, co se na věčnost odebrala královna Alžběta II. (†96). O skonu nejdéle vládnoucí ... číst článek
Rošťák princ George slaví 10. narozeniny: Roztomilý kukuč, vypláznutý jazyk i šibalské ksichtíky! Rošťák princ George slaví 10. narozeniny: Roztomilý kukuč, vypláznutý jazyk i šibalské ksichtíky! Že se královskému páru princi Williamovi (41) a jeho ženě Kate (41) narodil malý rošťák George (10),... číst článek
Spadla klec! Definitivní konec Meghan a Harryho Spadla klec! Definitivní konec Meghan a Harryho Chtěli se odříznout od povinností spojených s jejich tituly, a tak před více než třemi lety opustili... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Naďa Urbánková
Naďa Urbánková
zobrazit profil Berenika Peštová
Berenika Peštová
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Lenka Bílková
Lenka Bílková
zobrazit profil Sasha Baron Cohen
Sasha Baron Cohen
zobrazit profil Jiří Pracný
Jiří Pracný