princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Jindřich Forejt: Jak funguje ochranka britské královské rodiny? Tvrďáci v bačkůrkách! Jindřich Forejt: Jak funguje ochranka britské královské rodiny? Tvrďáci v bačkůrkách! Slavná je scéna ze zahájení olympijských her v Londýně 2012. Královnu Alžbětu II. v ní z Buckinghamského… číst článek
Královská svatba dostala stopku! Princezna Beatrice doplácí na skandál otce Andrewa Královská svatba dostala stopku! Princezna Beatrice doplácí na skandál otce Andrewa Princezna Beatrice z Yorku (31), která v roce 2020 plánuje veselku s multimilionářem Edoardem Mapelli… číst článek
Krach značky slavného návrháře: Jeho róby nosily Michelle Obamová či princezna Eugenie Krach značky slavného návrháře: Jeho róby nosily Michelle Obamová či princezna Eugenie Americký oděvní návrhář Zac Posen, jehož róby si na slavnostní příležitosti oblékaly známé herečky,… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Filip Nepejchal
Filip Nepejchal
zobrazit profil Cyril Svoboda
Cyril Svoboda
zobrazit profil Jaroslav Šaroch
Jaroslav Šaroch
zobrazit profil Marcela Skřivánková
Marcela Skřivánková
zobrazit profil Jan  Patera
Jan Patera
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda