princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23. 3. 1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Expartnerka prince Harryho odhalila: Důvod rozchodu? Nechtěla skončit jako Meghan Expartnerka prince Harryho odhalila: Důvod rozchodu? Nechtěla skončit jako Meghan Nechtěla být holkou, která slávu získala vztahem, a nechtěla ani skončit jako Meghan (38). Bývalá př... číst článek
Vévodkyně Kate se raduje z těhotenství: Konečně! Šťastná novina přišla o Vánocích! Vévodkyně Kate se raduje z těhotenství: Konečně! Šťastná novina přišla o Vánocích! Oblíbená dětská návrhářka oblečení Pepa Gonzalezová (37), blízká kamarádka vévodkyně z Cambridge, kt... číst článek
Zkažené narozeniny královny Alžběty? Meghan a Harry si pustili pusu na špacír! Zkažené narozeniny královny Alžběty? Meghan a Harry si pustili pusu na špacír! Královna Alžběta II. oslavila své úctyhodné 94. narozeniny. Letos se to vlivem koronavirové krize ve... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Petr Holeček
Petr Holeček
zobrazit profil Marek Kulič
Marek Kulič
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil Tereza Kostková
Tereza Kostková
zobrazit profil Dana Balcarová
Dana Balcarová
zobrazit profil Franci Litsingi
Franci Litsingi