princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Další štěstí v královské rodině? Sestra vévodkyně Kate je v porodnici! Další štěstí v královské rodině? Sestra vévodkyně Kate je v porodnici! Nejdříve svatba princezny Eugenie, pak těhotenství Meghan a teď další šťastná novina z královských… číst článek
Bouřlivý mejdan po svatbě princezny Eugenie: Ruské kolo, nóbl alkohol a slavní zpěváci Bouřlivý mejdan po svatbě princezny Eugenie: Ruské kolo, nóbl alkohol a slavní zpěváci Královská svatba princezny Eugenie (28) pátečním obřadem rozhodně neskončila. Pokračovala ještě další… číst článek
Jak Meghan maskovala těhotenství: Kabelka přes břicho, volné šaty a volánky Jak Meghan maskovala těhotenství: Kabelka přes břicho, volné šaty a volánky Jen co se americká herečka Meghan Markle (37) provdala za prince Harryho (34), fanoušci britské královské… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Michael Žantovský
Michael Žantovský
zobrazit profil Eva Hrušínská
Eva Hrušínská
zobrazit profil Ivy Hoang
Ivy Hoang
zobrazit profil José Romera
José Romera
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Jaromír Ostrý
Jaromír Ostrý
zobrazit profil Robert Fico
Robert Fico