princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Krach značky slavného návrháře: Jeho róby nosily Michelle Obamová či princezna Eugenie Krach značky slavného návrháře: Jeho róby nosily Michelle Obamová či princezna Eugenie Americký oděvní návrhář Zac Posen, jehož róby si na slavnostní příležitosti oblékaly známé herečky,… číst článek
To jsou cifry! Kdo z královské rodiny skrývá na kontě nejvíc miliard? To jsou cifry! Kdo z královské rodiny skrývá na kontě nejvíc miliard? Pokud vás někdy zajímalo, jak jsou na tom finančně členové britské královské rodiny, už nemusíte… číst článek
 Tajemství Harryho a Meghan: Další potomek! Tajemství Harryho a Meghan: Další potomek! V britské královské rodině se v posledních letech se svatbami a potomky doslova roztrhl pytel. Proto… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Svetlana Ficová
Svetlana Ficová
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Radek Šírl
Radek Šírl
zobrazit profil Naděžda Kniplová
Naděžda Kniplová
zobrazit profil David Musil
David Musil
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil