princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Narozeniny české výživové poradkyně královské rodiny Gabriely Peacock: Přišla i princezna! Narozeniny české výživové poradkyně královské rodiny Gabriely Peacock: Přišla i princezna! Gabriela Peacock Báňová, česká rodačka a zároveň nutriční poradkyně britské královské rodiny, oslavila… číst článek
Jsi trapná a opičíš se! Princezna Beatrice to schytala kvůli Meghan Jsi trapná a opičíš se! Princezna Beatrice to schytala kvůli Meghan Ačkoliv to obvykle bývá vévodkyně Meghan (38), kdo sklízí kritiku, tentokrát to schytala čerstvě… číst článek
Královská svatba za všechny prachy: Beatrice si bere multimilionáře! Královská svatba za všechny prachy: Beatrice si bere multimilionáře! Další královská svatba je na spadnutí! Po Harrym (35) a Meghan (38) a hlavně mladší sestře, princezně… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil princ George
princ George
zobrazit profil Lilian Malkina
Lilian Malkina
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Lucie Kožíšková
Lucie Kožíšková
zobrazit profil Michaela Pártlová
Michaela Pártlová
zobrazit profil Jiří Pokorný
Jiří Pokorný
zobrazit profil Lukáš Kolářík
Lukáš Kolářík
zobrazit profil Tereza Vlčková
Tereza Vlčková