princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23. 3. 1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Vévodkyně Kate se raduje z těhotenství: Konečně! Šťastná novina přišla o Vánocích! Vévodkyně Kate se raduje z těhotenství: Konečně! Šťastná novina přišla o Vánocích! Oblíbená dětská návrhářka oblečení Pepa Gonzalezová (37), blízká kamarádka vévodkyně z Cambridge, kt... číst článek
Zkažené narozeniny královny Alžběty? Meghan a Harry si pustili pusu na špacír! Zkažené narozeniny královny Alžběty? Meghan a Harry si pustili pusu na špacír! Královna Alžběta II. oslavila své úctyhodné 94. narozeniny. Letos se to vlivem koronavirové krize ve... číst článek
Vystrašená princezna Eugenie: Její příbuzní skončili v nemocnici s koronavirem! Vystrašená princezna Eugenie: Její příbuzní skončili v nemocnici s koronavirem! Princezna Eugenie (30), sestřenice princů Williama (37) a Harryho (35), teď prožívá hodně těžké dny.... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil David Berdych
David Berdych
zobrazit profil Lukáš Curylo
Lukáš Curylo
zobrazit profil Josef Vašíček
Josef Vašíček
zobrazit profil David Beran
David Beran
zobrazit profil Bohdan Sláma
Bohdan Sláma