princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Bývalka prince Harryho se vdala: Zpěvačka Ellie Gouldingová je pod čepcem! Bývalka prince Harryho se vdala: Zpěvačka Ellie Gouldingová je pod čepcem! Zpěvačka Ellie Gouldingová (32), se kterou v minulosti randil princ Harry (34), se vdala. Své „ano“… číst článek
Černá ovce Meghan: Tyhle hvězdy ji prý nesnáší! Černá ovce Meghan: Tyhle hvězdy ji prý nesnáší! Meghan Markleová (38) není neoblíbená jen mezi obyčejnými lidmi. I několik známých osobností jí totiž… číst článek
Meghan si rve vlasy! Princezna Eugenie jí to natřela! Meghan si rve vlasy! Princezna Eugenie jí to natřela! Princezna Eugenie (29) i Meghan Markleová (37) jsou obě velmi aktivní v oblasti charity a snaží se… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez
zobrazit profil Lucie Hradecká
Lucie Hradecká
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey
zobrazit profil Šimon Ornest
Šimon Ornest
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Letizia Ortiz Rocasolano
Letizia Ortiz Rocasolano
zobrazit profil Tomáš  Vlasák
Tomáš Vlasák
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová