princezna Eugenie

Datum narození: 23. 3. 1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Princ Harry přiletěl do Anglie „linkovým“ letem: Podle svědků byl celý zpocený, teď musí do izolace! Princ Harry přiletěl do Anglie „linkovým“ letem: Podle svědků byl celý zpocený, teď musí do izolace! V pátek 25. června dorazil princ Harry (36) do Anglie na letiště Heathrow, odkud se přesunul do svéh... číst článek
Princ Harry se vrátil do Británie: Karanténu stráví v „ukradeném“ domě! Princ Harry se vrátil do Británie: Karanténu stráví v „ukradeném“ domě! Princ Harry (36) by měl v následujících 24 hodinách přicestovat zpátky do Británie a projít si deset... číst článek
Na vzpurnost Harryho a Meghan doplatí i Archie: Princ Charles s vnukem nepočítá Na vzpurnost Harryho a Meghan doplatí i Archie: Princ Charles s vnukem nepočítá To zamrzí. Příští britský král, stávající princ Charles (72), prý plánuje, že jeho vnuk Archie (2), ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Alex Čejka
Alex Čejka
zobrazit profil Jiří Haramul
Jiří Haramul
zobrazit profil Petra Paroubková
Petra Paroubková
zobrazit profil Charlie Watts
Charlie Watts
zobrazit profil Miloš Forman
Miloš Forman
zobrazit profil Nikola Čechová
Nikola Čechová
zobrazit profil Zdeněk Jurečka
Zdeněk Jurečka