princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Detaily chystané svatby princezny Beatrice: Královna udělala něco nevídaného! Detaily chystané svatby princezny Beatrice: Královna udělala něco nevídaného! Kdo se bál, že kvůli obřímu skandálu prince Andrewa (59), přijde jeho dcera Beatrice (31) o slávu… číst článek
Fičák! Královna už má náhradu za Harryho a Meghan Fičák! Královna už má náhradu za Harryho a Meghan Ačkoliv byli znatelnou zátěží královské pokladničky, patřili mezi důležité a potřebné členy rodiny.… číst článek
Královna jedná bez slitování! Harry s Meghan už zmizeli z královské stránky Královna jedná bez slitování! Harry s Meghan už zmizeli z královské stránky Když emancipace, tak emancipace, řekli si marketingoví zástupci britské královské rodiny a udělali… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Terry Gilliam
Terry Gilliam
zobrazit profil Tomáš Necid
Tomáš Necid
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Aleš Sigmund
Aleš Sigmund
zobrazit profil Lisa Snowdon
Lisa Snowdon
zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík