princezna Eugenie | Celebwiki.cz

princezna Eugenie

Datum narození: 23.3.1990
Místo narození: Londýn, Spojené království
Výška: 165 cm
Profese: šestá vnučka královny Alžběty II.
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Britská princezna Eugenie z Yorku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, je dcerou Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku.

Do školy princezna Eugenie začala chodit na Winkfield Montessori. Do roku 1995 studovala na Upton House School ve Windsoru. Poté odešla do Coworth Park School a St George's School.

EUGENIE PŘED SVATBOU ZAČALA HUBNOUT

Dále princezna Eugenie navštěvovala Marlborough College a v září 2009 získala bakalářský titul z kombinovaného studia historie umění, anglické literatury a politiky na Newcastle University. Roku 2012 dokončila studia anglické literatury a historie umění.

O PRINCEZNĚ EUGENII Z YORKU ČTĚTE ZDE>>

Dcera Andrewa, vévody z Yorku, a Sarah, vévodkyně z Yorku, Eugenie z Yourku, celým jménem Eugenie Victoria Helena, se narodila jako šesté vnouče královny Alžběty II. a prince Philipa, vévody z Edinburghu.

Princezna Eugenie je vzdálenou sestřenicí své pozdější tety Diany, princezny z Walesu, jejíž otec byl John Spencer, 8. hrabě Spencer, a přes svou matku Sarah je potomkem Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshire, dcery Johna Spencera, 1. hraběte Spencera.

Pojmenována Eugenie byla po královně Viktorii z Battenbergu a po princezně Heleně Britské, vnučce královny Viktorie. Princezna je v pořadí devátou následnicí na britský trůn.

Začátkem října 2018 Buckinghamský palác oznámil detaily svatby princezny Eugenie s jejím dlouholetým přítelem Jackem Brooksbankem, manažerem pro Evropu pro firmu Casamigos Tequila: mělo by se jí zúčastnit na 800 hostů a přijde na bezmála 60 milionů korun. ANO si pár řekl 12. října 2018.

 

Články o celebritě

Princezna Eugenie zveřejnila unikátní snímek ze zákulisí své svatby Princezna Eugenie zveřejnila unikátní snímek ze zákulisí své svatby Čtyři dny po velkolepé svatbě, kdy v kapli sv. Jiří na hradě Windsor řekla princezna Eugenie (28)… číst článek
Meghan je těhotná! Co si budoucí maminka striktně nepřeje?! Meghan je těhotná! Co si budoucí maminka striktně nepřeje?! Spekulovalo se o tom dobré dva měsíce, teď radostnou novinu potvrdil Kensingtonský palác: manželka… číst článek
Tvrdá pravidla: Dítě Harryho s Meghan získá titul, jen když zemře královna Tvrdá pravidla: Dítě Harryho s Meghan získá titul, jen když zemře královna Británie slaví! Vévodkyně Meghan (37) oznámila, že s princem Harrym (34) čekají první společné miminko… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Lukáš Kolářík
Lukáš Kolářík
zobrazit profil Jiří Herda
Jiří Herda
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson
zobrazit profil Michaela Kociánová
Michaela Kociánová
zobrazit profil David Jessen
David Jessen