Lucie Štěpánková | Celebwiki.cz

Lucie Štěpánková

Datum narození: 30.7.1981
Místo narození: Vsetín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Lucie Štěpánková, držitelka Ceny Thálie pro mladé činoherce do 33 let, se na televizní obrazovce představila v několika seriálech či jako zlá Jezabel v pohádce Tři srdce.

Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. V letech 2001 až 2007 byla v angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích. Poté Lucie Štěpánková začala působit v Divadle na Vinohradech. V roce 2009 získala Cenu Thálie pro mladé činoherce do 33 let.

LUCIE ŠTĚPÁNKOVÁ NAFOTILA ODVÁŽNÉ SNÍMKY

Diváci Lucii Štěpánkovou mohli také vidět v Národním divadle, Divadle Viola, na Letních shakespearovských slavnostech, v Divadle pod Palmovkou, v Divadle v Řeznické, v Divadle Ungelt, ve Studiu DVA divadlo nebo ve Vršovickém divadle MANA.

Na prknech, co znamenají svět, se Lucie Štěpánková střetla mj. s hercem Petrem Štěpánkem a jeho ženou Zlatou Adamovskou. Herec její talent velmi ocenil a médiím řekl, že je škoda, že jejich shoda jmen je pouze náhodná. Nejsou totiž příbuzní.

Půvabná brunetka Lucie Štěpánková si zahrála v seriálech Pojišťovna štěstí, Redakce, Vyprávěj, Cesty domů, Ulice, Život a doba soudce A. K. nebo Profesor T., dále pak v pohádce Václava Křístka Tři srdce, v níž ztvárnila zlou princeznu Jezabel.

Jednu z klíčových postav Lucie Štěpánková zpodobnila v dramatu Kráska a netvor 1950, a to po boku Kláry Issové a Tomáše Töpfera.

 

Další Herci

zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Colin Firth
Colin Firth
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Michael Douglas
Michael Douglas