Lukas Duy Anh Tran herec | Celebwiki.cz

Duy Anh Tran

Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Lukas Duy Anh Tran na filmovém plátně debutoval rolí zoufalého vietnamského mladíka Songa v tragikomedii Jiřího Mádla Na střeše.

Příběh nerudného důchodce a vietnamského mladíka Songa svedl před kamerou dohromady zkušeného herce Aloise Švehlíka a dle režiséra a scenáristy snímku Na Střeše (2018) Jiřího Mádla vycházející hvězdu jménem Lukas Duy Anh Tran, který se narodil a vyrostl v Česku.

DUY ANH TRAN MĚL HRÁT S JANEM TŘÍSKOU

Na Jirku Mádla pěl do té doby neherec Lukas Duy Anh Tran jen samou chválu. „Jako režisér je opravdu stoprocentní, žádné vtípky na place. On je režisér a já herec. Mohl jsem se tak plně soustředit na roli,“ řekl médiím vietnamský mládenec bezvadnou češtinou, kterou musel pro roli „zahodit“.

Ke svému druhému celovečernímu filmu - první byla komedie Pojedeme k moři (2014), za niž získal Cenu české filmové kritiky v kategorii Objev roku - si také napsal scénář. Do dalších rolí Jiří Mádl ve filmu Na střeše obsadil mj. Vojtěcha Dyka, Adriana Jastrabana či Davida Švehlíka.

Jiří Mádl věří, že se z mladého Vietnamce, který před kamerou stanul poprvé, může stát profesionální herec. „Talent, pracovitost a inteligenci na to má,“ řekl pro server deník.cz. „Vietnamci jsou už nedělitelnou součástí naší společnosti, a to se bude určitě i reflektovat ve filmech a seriálech, tudíž budou vznikat postavy, které si třeba Duy Anh může zahrát,“ dodal.

Další hereckou příležitost Lukas Duy Anh Tran dostal od režisérské dvojice polsko-českého krimi seriálu režisérů Viktora Tauše a Matěje Chlupáčka Zrádci.

 

Další Herci

zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Jáchym Kraus
Jáchym Kraus
zobrazit profil Frances Tomelty
Frances Tomelty
zobrazit profil Markéta Frösslová
Markéta Frösslová
zobrazit profil Anna Stropnická
Anna Stropnická
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská