Duy Anh Tran | Celebwiki.cz
Duy Anh Tran

Duy Anh Tran

Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Herec Lukas Duy Anh Tran na filmovém plátně debutoval rolí zoufalého vietnamského mladíka Songa v tragikomedii Jiřího Mádla Na střeše, za niž byl nominován na Českého lva.

Příběh nerudného důchodce a vietnamského mladíka Songa svedl před kamerou dohromady zkušeného herce Aloise Švehlíka a dle režiséra a scenáristy snímku Na Střeše (2018) Jiřího Mádla vycházející hvězdu jménem Lukas Duy Anh Tran, který se narodil a vyrostl v Česku.

DUY ANH TRAN MĚL HRÁT S JANEM TŘÍSKOU

Na Jirku Mádla pěl do té doby neherec Lukas Duy Anh Tran jen samou chválu. „Jako režisér je opravdu stoprocentní, žádné vtípky na place. On je režisér a já herec. Mohl jsem se tak plně soustředit na roli,“ řekl médiím vietnamský mládenec bezvadnou češtinou, kterou musel pro roli „zahodit“.

Ke svému druhému celovečernímu filmu - první byla komedie Pojedeme k moři (2014), za niž získal Cenu české filmové kritiky v kategorii Objev roku - si také napsal scénář. Do dalších rolí Jiří Mádl ve filmu Na střeše obsadil Davida ŠvehlíkaVojtěcha Dyka či Adriana Jastrabana.

Jiří Mádl věří, že se z mladého Vietnamce, který před kamerou stanul poprvé, může stát profesionální herec. „Talent, pracovitost a inteligenci na to má,“ řekl pro server deník.cz. „Vietnamci jsou už nedělitelnou součástí naší společnosti, a to se bude určitě i reflektovat ve filmech a seriálech, tudíž budou vznikat postavy, které si třeba Duy Anh může zahrát,“ dodal.

Za roli Songa byl Lukas Duy Anh Tran v roce 2020 nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. 

Další hereckou příležitost Lukas Duy Anh Tran dostal mj. od režisérské dvojice polsko-českého krimi seriálu Viktora Tauše a Matěje Chlupáčka Zrádci.

 

Další Herci

zobrazit profil Michael Madsen
Michael Madsen
zobrazit profil Čestmír Řanda st.
Čestmír Řanda st.
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Lilian Sarah Fischerová
Lilian Sarah Fischerová
zobrazit profil Ilja Prachař
Ilja Prachař
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Jiří Krampol
Jiří Krampol
zobrazit profil Ivan Franěk
Ivan Franěk